.

Co zaseješ, to sklidíš, platí i při podávání inzerátů

Vztahy

Co zaseješ, to sklidíš, platí i při podávání inzerátů

Zkoušely jste si dát inzerát v rubrice Seznámení? Já ano, a to hned několikrát. Moje snaha seznámit se totiž ustoupila do pozadí a já začala dělat soukromý průzkum. Ne snad, že bych se s každým, kdo odepsal, setkala. To ani v nejmenším. Stačilo si chvíli psát. E-mail budiž požehnán... Bohužel, kvalita mužů, kteří si dodali odvahu a odepsali, byla odvislá od toho, v jakém jsem byla rozpoložení, když jsem si zrovna inzerát podávala.

Jakmile jsem inzerátu dala filosofický podtext, moc odpovědí nepřišlo. Ti, co odepsali, by se dali zařadit do dvou kategorií. První byli zoufalci, kteří evidentně museli pookřát, když zjistili, že existuje takové přemýšlivé a dekadentní stvoření jako já. Druhou skupinku tvořili naopak nadšenci, co si vzali do hlavy, že mi ten můj filosofický postoj u flašky vína vymluví a nabídnou mi jiné slasti, než jaké nabízí úvahy o smyslu života.

Pokud jsem naopak při formulaci inzerátu propadla na chvíli ničím bezbřehému optimismu, jako že nás všechno pěkné ještě čeká a nic není ztracené a že jsem vlastně ideální žena, pouze nedopatřením opuštěná, tak jsem pomalu nestačila číst došlé příspěvky. Všichni se předháněli v tom, jak jsou dobří, skvělí, nejlepší, takže jsem si lámala hlavu nad tím, jak je možné, že takhle úžasní chlapi, a že jich bylo požehnaně, brázdí hladinu života sami. Když jsou tak báječní...:)

Zajímavé je, že se našli tací, co odpovídali paušálně snad na všechny inzeráty, protože se mi hlásili, ať už jsem podala to, či ono znění. Tedy odpovídali na pesimistický inzerát i na ten optimistický. Myslím, že tu svoji odpověď měli někde uloženou v dokumentech jako pidisoubor a jenom ji zkopírovali a poslali mailem. Nechápala jsem, proč odpovídají zasmušilé ženě, která evidentně potřebovala podporu chlapa, a zároveň rozjuchané třicítce, takovému tomu bezproblémovému diblíkovi, co svým temperamentem, asertivním přístupem a dominantním přístupem zválcuje i vcelku normálního, sebejistého chlapa.

Nevím, jaké máte zkušenosti s podáváním inzerátů vy, ale mně osobně se příčí takové ty odpovědi, jako že je nutné se setkat, aby přeskočila jiskřička.

S žádným, ba ani krátkodobým oťukáváním prostřednictvím mailu, ačkoli k němu přístup měli, prostě nesouhlasili. A dali to hned najevo. Je dobře, že se tím netajili. Jejich naléhání, abych s nimi šla „na kafčo“ (žádné duchaplné nápady, vždycky to bylo familiérné pozvání na kafčo), jsem nevyslyšela.
Pokaždé to ve mně navodilo asociaci, že jsem dobytče, které jde s kůží na trh a nákupčí si ho potřebuje prohlédnout. A pak buď koupí nebo nekoupí... Abych tomuto trapasu předešla, tak jsem jsem dospěla k názoru, že vybrat si mezi čtyřiceti odpověďmi není možná takový problém, jako spíš napsat opravdu smysluplný text, který by mne natolik dobře charakterizoval, že se ozvou ti "praví"...

Pokud tedy vůbec existují :))

 

 
   
28.05.2003 - Láska a vztahy - autor: Annamarie

Komentáře:

 1. avatar
  [42] Ťapina [*]

  Nevím, jestli bych si na seznámení přes inzerát troufla, to už by asi musela být velká zoufalost.

  superkarma: 0 30.11.2003, 08:30:18
 2. avatar
  [34] mirrea [*]

  názorů je už hodně, tak jen krátce: před 23 lety moje kamarádka odpověděla mým jménem na inzerát. Odpověď byla odložena do šuplíku a teprve jako poslední (když předchozí nevyšly) byla použita. Letos to v červnu bude 22 let, co jsme spolu. přeji všem adeptům inzerátových seznámení totéž

  superkarma: 0 28.05.2003, 18:34:58
 3. [27] Zuzanicka [*]

  superkarma: 0 28.05.2003, 14:12:47
 4. avatar
  [25] Irena1 [*]

  Petr: to ne, kolena se mi samozřejmě můžou podlomit i později...ale podle hallo efektu většinou člověk vycítí, jestli vůbec má smysl se dál bavit (pokud tedy nechci jen sex nebo kamaráda), jestli bych s tím člověkem mohla něco mít..

  superkarma: 0 28.05.2003, 13:47:00
 5. avatar
  [21] Ťapina [*]

  Ono je potřeba rozlišovat různé typy seznámení na netu. Nikdy mě nenapadlo dát si inzerát do seznamky, asi bych předem počítala s tím, co popisovala Irena1 , ale na druhou stranu jsem se se svým současným přítelem seznámila na chatu. Tam je to ovšem takový typ seznámení, jako třeba na výletě s partou nebo na nějaké společné akci, nechcete si hned prvoplánově hledat protějšek a stane se, že jiskra přeskočí. Tak to doporučit můžu.

  superkarma: 0 28.05.2003, 13:10:25
 6. avatar
  [19] Irena1 [*]

  Petře, nějak jsem nepochopila, co tu kritizuješ (pokud je to kritika). Jak jsi hledal? A koho hledáš? Každá z nás chce normálního prima chlapa,na kterého se může spolehnout a za kterého se nebude stydět. Ale i ta jiskra a vzhled jsou důležité, však to určitě sám víš. A nemyslím, že by si z někoho Mariana dělala legraci. Prostě zas celkem vtipně a lehce nadneseně popsala své zážitky. Copak tady nikdo nemá smysl pro humor? Nebo se ozve vždy jen ta potrefená husa?

  superkarma: 0 28.05.2003, 12:17:08
 7. avatar
  [14] Lubar [*]

  Taky jsem to zkoušívala přes inzerát a výsledek ... přes annonci jsem se seznámila s klukem, se kterým jsem byla čtyři roky ... A pak jsem to zkoušela přes net, jeden měsíc a pak jsem uspěla někde úplně jinde. Myslím, že s internetovými seznamkami je to úplně stejné jako s těmi papírovými ... Chce to štěstí, vědět co chci, ale nepřehánět svoje nároky a být otevřená (i mladší, než požadovaný, může být super, i méně vzdělaný, může být velice inteligentní). Takže bych tuhle možnost rozhodně nezahazovala

  superkarma: 0 28.05.2003, 10:42:15
 8. avatar
  [9] medved [*]

  Irena1: tvuj popis odpovidajicich me fakt dostal

  superkarma: 0 28.05.2003, 10:09:16
 9. avatar
  [7] Irena1 [*]

  Naslepo přes net už nikdy-pamětnice ví, o čem mluvím (PetrLA). A je fakt, že když občas propadám opuštěnosti nebo naopak optimismu, tak taky zkouším inzerát. A pak opět propadám depresím, jelikož odepisující jsou zjevně odložené trosky, které nikdo nechce a já se ani nedivím. Píšu dost věcně a jasně. A vsaďte se, že na inzerát typu - "hledá se muž 27-35 let, výška 180 a výš, bez závazků a pouze s fotkou-Plzeń a okolí" přijde dvacet odpovědí od 18letých kluků, deset od čtyřicátníků, 8 je jich z Brna a dva z Ostravy a Prahy,třetina z toho má děti, 15 měří max. 170 a ani jeden nemá fotku....

  superkarma: 0 28.05.2003, 08:54:23
 10. avatar
  [1] clarCa [*]

  Nevím, nepřijde mi to taková věda - kolik těch chlapů na inzerát potřebuješ? Jestli jednoho, tak stačí, aby JEDEN z nich byl ochotnej si napřed pokecat virtuálně, aby JEDEN z nich nehledal jen zpestření manželského života, aby JEDEN z nich byl On... nebo ne? A ten jeden z nich tam je. Chce to jen trochu trpělivosti a vykašlat se na "taktiky". Zkus být upřímná a realistická - taková, jaká jsi doopravdy. jestliže sama v inzerátech lžeš, tak se nediv, že ti chodí "divné" odpovědi.

  superkarma: 0 28.05.2003, 01:55:55

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme