Zdraví

Co vy na to? Je doktor úchyl, nebo slečna lhářka?

poskozena

Ve středu minulého týdne vynesl Okresní soud v Mostě rozsudek nad jedenašedesátiletým gynekologem, který se měl přímo na gynekologickém lehátku pokusit o styk s jedenadvacetiletou pacientkou…

Velkou vlnu zájmu vyvolat tento podivný případ a ještě podivnějším průběhem. Společnost prakticky rozdělil na dva tábory.

Jedni věří slečně poškozené.

Druzí lékaři.

Kostky jsou vrženy. Pan doktor vyfasoval poměrně mírný trest na to, čeho se měl dopustit. Zaplatí pokutu a rok a půl se nesmí ani podívat na... nesmí vykonávat praxi. Nuže, kdo z vás o případu neslyšel, tady je jeho děj.

Když byla poškozená pacientka na návštěvě u lékaře před oním incidentem, už tehdy se podle její pozdější výpovědi nechoval tento muž zcela normálně. Olízl jí totiž bradavku. Následně ji olízl dokonce v místech, kde gynekolog zpravidla nejčastěji ženu vyšetřuje. Tehdy nic nehlásila.

Případ se dostal k uším policistů až ve chvíli, když se onen lékař, zatímco žena ležela na vyšetřovacím lehátku, rovnou pokusil o pohlavní styk. Tehdy žena seskočila a ještě hanbatého lékaře obratem počastovala spravedlivým hněvem. Dokonce prý plakala, načež byla lékařem nazvána hysterkou.  

S celou věcí se později svěřila svému příteli a matce. Přítel reagoval okamžitě. Hned po víkendu naběhl do ordinace, vykopl dveře a mínil si to s lékařem vyříkat jako muž. Chtivého gynekologa zde ovšem nenašel. Odjel s rodinou na dovolenou.

 „Najednou jsem ucítila, že do mě proniká. Lekla jsem se a seskočila. Lékař stál přede mnou obnažený. Když jsem se v ordinaci jen trochu vzpamatovala, začala jsem brečet a křičet. Lékař chtěl ze mě udělat hysterku. Z ordinace jsem proto utekla. Byla jsem i v Praze u psychologa. Tam mě poslali policisté. Psycholog zkoumal, zda je moje výpověď věrohodná. Myslí si, že je, že nelžu,“ vypověděla o celé věci dívka mnoha novinářům.

Policejní vyšetřovatelé se celým případem zabývali až doposud.

Rozsudek nad panem doktorem už znáte.

A já se vás ptám:

Je vůbec možné, aby žena pokládala za normální vyšetření, když ji gynekolog oblizuje jako nanuk, a s klidem k němu šla znovu?
Co se musí odehrávat v hlavě lékaře s mnohaletou praxí, když najednou kvůli jedné pacientce, kterých vidí denně klidně dvacet, riskoval kariéru, pověst svou i své rodiny a hlavně i práci?
Zbláznil se pan doktor na svá starší kolena, nebo je to celé tak trochu nesmysl?
Co by vedlo tu mladou slečnu k tomu, by někoho obvinila z takové věci neprávem?
A v případě, že by to celé byla vskutku bizarní pravda, jak se mohlo stát, že lékař byl „odměněn“ za svou chlípnost jen pokutou?

Případ je tak diskutabilní, že jsem se poptala i po redakci


 

Co si o tom celém myslíš…?

Dana: Myslím, že je to kravina. Už ten jeho první čin by přece za normálních okolností okamžitě vedl k tomu, že by tam žena přinejmenším podruhé nešla. Nebo, kdyby se to stalo mně, okamžitě bych mu jednu přišila. No, možná je to jeho specielní diagnostika – možná pozná nemoc po chuti (smích).

Simona: Nevím, co si mám myslet o inteligenci ženy, které gynekolog olizuje přirození oproti její vůli a ona k němu přijde na další vyšetření a pak se diví. Vždyť už samo ono olizování je důvodem k podání žaloby.

Jakub: Myslím, že to mohlo být i tak, že s ním třeba něco měla, nebo mu něco dovolila, třeba i tak jako mnoho jiných, a pak se jí to najednou nějak zajedlo, nebo co já vím, co se stalo a ona se rozhodla, že ho udá.

Eva: No to jsem blázen. Stát se to mohlo, nakonec, všechno se může stát, ale pak mi tedy hlava nebere chování té slečny.

Klárka: Pokud se to stalo, pak musela být ta slečna hodně naivní. Nedovedu si představit, co si asi o jeho chování předtím myslela. Že jde o test sekretu, nebo co? (smích). Nechápu, ale stát se to mohlo, všechno je možné.

Radek: Když nemáme všechny informace, když nikdo z nás nehovořil ani s jednou stranou, točíme se po zprávách a třeba kusých informacích z médií. Nemůžeme posoudit, co je a není pravda. Klidně to mohlo být ještě trochu jinak. Jsem uprostřed, protože nemám jinou možnost.

Klára: Podle mě je statisticky dokázáno, že spousta žen znásilnění nebo sexuální obtěžování nenahlásí - a to z několika důvodů. Pocit trapnosti a hanby, nic se nevyřeší, je to tvrzení proti tvrzení a ještě bude za blbou, že to chtěla na někoho hodit, atd. Moje kamarádka byla znásilněna v parku, šla to nahlásit hned po aktu, odkud měla pořezané ruce. Nic se nevyřešilo, policajti ji ještě deptali vyfabulovanými teoriemi, že měla milence a tímto chtěla očistit svou nevěru před manželem, který byl na vojně - vymyšleným znásilněním. Ještě jí řekli, že tam zrovna probíhala tajná akce, takže by ji přece někdo viděl, ale že pomoci jí nemohli, protože to přece byla tajná akce. Odnesla si z toho zkušenost, že kdyby se jí příště něco stalo, rozhodně to nepůjde nahlásit. K případu, který v článku probíráme: Dovedu si představit, že se to stalo, jak líčí státní zástupkyně - která dává za pravdu té 21leté dívce. Taky jsem byla mladá a blbá a některé mé kamarádky, jak vím, byly ještě blbější. Prostě nejde reagovat hned a správně, zvlášť, když si k vám dovoluje doktor - pro mnohé z nás autorita. Taky je pak blbý se někomu svěřit, že jí doktor zasunul penis do pochvy... Jsem na straně té dívky. A nechápu soud, že to přehodnotil jako omezení její svobody. Představte si, že se to opravdu stalo a doktor se teď směje, že z ní udělal hysterku. Že viděl xyz obnažených genitálů je argument? Podle mě je to normální prasák.

Zuzana: Já si nedovedu představit nikoho s průměrným IQ, kdo by si něco takového nechal líbit. Taky mi přijde divné, že by 61letý doktor něco takového „najednou“ udělal – že na něj není žádná další stížnost a že se ani při vyšetřování neprokázal náznak jakéhokoliv obtěžování…
Zároveň nechápu, pokud nejsou žádné důkazy a je to jen tvrzení proti tvrzení, že ho odsoudili.


A za sebe? Možná té slečně strašně křivdím, ale mám dceru ve stejném věku a prostě si nedokážu představit, že by neuměla rozeznat, co je vyšetření a co ne. Navíc nemám čím pochopit, že by lékař s Xletou praxí, kterému denně projde ordinací X žen, má rodinu a pár let do důchodu, byl tak s odpuštěním tupý, aby riskoval svou pověst, pověst své rodiny, práci, diplom a vůbec celou existenci takhle pitomě. Kromě toho, za tolik roků praxe bych se spíš nedivila, kdyby ho už pomalu žádná žena svými částmi těla nedohnala byť k náznaku erekce. Nebo kdyby ho třeba víc vzrušovala její kabelka.

Ovšem, pokud se jedná o neuvěřitelně nepravděpodobnou pravdu, pak by trest za takovou věc byl opravdu směšný.

A teď vy. Co si myslíte vy?

   
25.05.2010 - Zdraví - autor: Michaela Kudláčková

Další příspěvky

Komentáře:

 1. [98] dana11 [*]

  Tak sa mrknite na zoznam lekárov

  superkarma: 0 01.01.2013, 15:40:12
 2. avatar
  [97] Irad [*]

  mmarianne — #93 A to vám nikdy nedělali vyšetření prsou? Sml28

  superkarma: 0 03.06.2010, 22:10:59
 3. [96] FAXÍK [*]

  já si myslím, že si to slečna nevymyslela jen tak

  je mezi náma hodně úchyláků a ani o tom nevíme Sml80

  superkarma: 0 02.06.2010, 09:39:07
 4. avatar
  [95] mmarianne [*]

  mam-ča — #68 Právě jsem zařvala smíchy, vzbudila tím kočku, která nas.. slezla z radiátoru a polila se kafem. Dostala jsi mě.

  superkarma: 0 31.05.2010, 20:06:59
 5. avatar
  [94] mmarianne [*]

  Dante Alighieri — #54 Zrcátko je snad malý a studený. Že by dotyčná byla nekrofilka?

  superkarma: 0 31.05.2010, 20:02:10
 6. avatar
  [93] mmarianne [*]

  Ve svým požehnaným věku jsem na gyndě byla asi 100x a u různých lékařů. Vždycky!! jsem na sobě něco měla i v nemocnici andělíčka. Na běžné prohlídce pouze vyhrnuji sukni. Nechápu jak by se mi někdo dostal na bradavku, a proč bych se měla svlékat celá. Pokud nejsem v bezvědomi, sleduji lékaře co bere do ruky. Dotyčná byla asi hluchá, když neslyšela jak se lékař údajně svléká, aby jí znásilnil.

  1. na komentář reaguje Irad — #97
  superkarma: 0 31.05.2010, 19:49:02
 7. avatar
  [92] pajda [*]

  Eva_Fl — #87 na klinice, kam chodím, dávaj zelenou sukýnku...a sestra je tam taky, ale stojí bokem, takže o ní vím, ale nečumí, kam nemá.

  superkarma: 0 31.05.2010, 14:31:24
 8. avatar
  [91] Linde [*]

  mého gynekologa mám od 15-ti let a jsem spokojená. Sestra bývá v příparavně vedle - což jsem ráda, nepotřebuju, aby poslouchala moje popisování potíží, byť si je kdykoliv může najít v kartě.

  K tomu případu - stála bych na straně lékaře. Myslím že je dost starý, vidí obnažených žen až až - to už musí být i protivné. A vůbec si neumím představit, jak by při rutinním vyšetření pacientce olizoval bradavky Sml80

  superkarma: 0 28.05.2010, 20:22:01

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [90] kareta [*]

  Eva_Fl — #87 sestra mého doktora taky jen přijde do místnosti na dobu prohlídky a stojí u hlavy, nikam nečumí. Sml80 V 21 jsem měla slizkého gynekologa, jak začal být osobní, požádala jsem o kartu a okamžitě přešla jinam. Kartu mi nedal, tak mi současný MUDr. založil novou. no problem

  superkarma: 0 26.05.2010, 07:18:20
 2. avatar
  [89] Zea [*]

   přikláním se k názoru Simony:  Kdyby gynekolog olizoval ženu proti její vůli , tak by určitě  napřišla k němu na další vyšetření .

  superkarma: 0 26.05.2010, 07:02:00
 3. avatar
  [88] Eva_CZ [*]

  ...... kdyz byl odsouzen, je vinen. Jak k tomu soud dosel? To by me fakt zajimalo.Sml80

  superkarma: 0 26.05.2010, 00:02:27
 4. avatar
  [87] Eva_CZ [*]

  Nechce se mi cist vsechny prispevky, ale tady pokazde, kdyz vas jakykoliv lekar chce prohlednout ,,intimneji", zavola sestru. Ta je pritomna vzdycky. A nikam necumi, ani na gynde nikam necumi. Tady je clovek vzdycky co mozna nejvic oblecenej ( do ruznych papirovych saticek ) a jeste pres nej prehazuji ruzny rousky, aby fakt videl jen ten, kdo videt potrebuje a pacient se necitil trapne. No a ze vola sestru - jasne, ze vola, aby predesel pripadnym zalobam.

  1. na komentář reaguje kareta — #90
  2. na komentář reaguje pajda — #92
  superkarma: 0 25.05.2010, 23:52:19
 5. avatar
  [86] Irad [*]

  Jen bych se chtěla pozastavit nad tím trestem. Přijde mi neúměrně nízky. Pokud nic neudělal, neměl být potrestán. Jestli slečna mluví pravdu, měl dostat pořádný trest. Tohle si prostě doktor nemůže dovolit. Sml31

  Nemáme dost informací, abychom soudili. Možná si to jen vymyslela, aby byla zajímavá, a vlastně celou tu maškarádu spustil její přítel. Ale možná se to tak stalo. Neznáme ji. Nevíme, jak reaguje v určitých situacích. Možná jí ten první incident přišel jenom jako něco hloupého, něco, co se nedělá,

  ale z čeho není nutné dělat nějakou vědu.

  A to, že je to gynekolog a viděl tisíce "mušliček", opravdu není argument. Můj první gynekolog, jak jsem ležela na stole s roztaženýma nohama, tak tu moji slovně ohodnotil a zeptal se mě, jestli mám přítele. Bylo mi 15, připadala jsem si nesmírně trapně a nebyla jsem schopna říct půl slova. Nějak se ohradit. Teď už mám doktorku. K chlapovi bych víckrát nešla.

  superkarma: 0 25.05.2010, 23:37:12
 6. [85] trissranuncul [*]

  Nerada bych znevážila něco tak hrozného jako znásilnění, ale co si budeme nalhávat, právě proto, že je to tak závažné se dává většinou zapravdu "oběti" a to i v případě, že na své straně podle všeho nemá zrovna sílu důkazů, protože nikde v článku jsem se nedočetla, že by měla slečna svědky(pokud na toho doktora křičela, tak to musela slyšet sestra, i když nebyla přímo ve vyšetřovně, ne?) nebo genetický materiál ze slin, když už se teda nechala v klídku olíznout atd. atd. Prostě slovo proti slovu a presumpce nevinny jako základ demokratické justice jde do pr...

  superkarma: 0 25.05.2010, 21:32:31
 7. avatar
  [84] Marbulka [*]

  Můj gyndař v ordinaci sestru nemá Sml23. ta sedí v místnosti před

  superkarma: 0 25.05.2010, 20:49:50
 8. avatar
  [83] Michaela Kudláčková [*]

  Zdendula — #82 No vida  - teď ještě jestli se najde někdo, kdo se rozvzpomene, že zná onu slečnu a budeme mít jasněji. :-)

  superkarma: 0 25.05.2010, 19:01:59
 9. avatar
  [82] Zdendula [*]

  Pana doktora znám, za hluboké totality jsem k němu také chodila. Mezi mé oblíbence rozhodně nepatřil a sama bych si ho nevybrala, ale tenkrát se vybírat nedalo. Má pověst výborného diagnostika.

  Možná se slečna zamilovala, pan doktor na chvilku taky a později hodil zpátečku..A TO MÁ ZA TOSml80

  1. na komentář reaguje Michaela Kudláčková — #83
  superkarma: 0 25.05.2010, 16:53:15
 10. avatar
  [81] mishka76 [*]

  tak u mého gyndaře taky není sestra při vyšetření, ale nikdy si nic nedovolil a tomuhle obvinění moc nevěřím, spíš se slečně líbilo olizování ale zasouvání už moc ne Sml57

  superkarma: 0 25.05.2010, 15:54:50
 11. avatar
  [80] paníliška [*]

  Michaela Kudláčková — #61 Chtěla jsem to napsat, bylas rychlejší.

  Gynekolog je u soudu pro brutální ublížení na zdravi a vypovídá: "Víte, já jsem měl na středisku 40 pacientek, pak jsem jel do nemocnice a měl jsem dalších 20, pak jsem jel do dívčího učiliště na pravidelnou roční prohlídku, těch bylo 25, pak jsem měl ještě 35 pacientek ve své privátní praxi a když jsem šel večer unavenej parkem domů, oslovila mě poškozená a řekla mi, že mi ji za kilo ukáže."

  Je to těžké, neznáme podrobnosti a nebyly jsme u toho, doktoři umějí být pěkná prasata, o tom není pochyb, ale tady jsou opravdu nesrovnalosti.

  Jo, a moje gynekoložka sestru nemá vůbec.

  superkarma: 0 25.05.2010, 15:24:12
 12. [79] jastura [*]

  jura — #78 když mě ta její barva příjde jako solárková. Možná mám jen divně nastavené barvy na monitoru, ale přijde mi trochu naoranžovělá jako ty, co to v solárku přehání.

  superkarma: 0 25.05.2010, 15:21:10
 13. [78] hot [*]

  jestli je to její fotka...tak opálená by byla dost....a odrosty má dost černý... Sml30Sml52Sml30Sml30Sml30

  1. na komentář reaguje jastura — #79
  superkarma: 0 25.05.2010, 15:09:46
 14. avatar
  [77] sanvean [*]

  Jak to bylo doopravdy, vědí jen oni dva. Jo, je divný, že tam šla podruhé. Ale taky bych vůbec nespoléhala na nějakou důvěryhodnost starého pána před důchodem. To ani náhodou Sml24 Víme s odpuštěním prd, jak to bylo.

  superkarma: 0 25.05.2010, 15:03:08
 15. avatar
  [76] Lukáš Čejka [*]

  ToraToraTora — #62 Ja myslim, ze bude lepsi, kdyz se k tomu nebudu vyjadrovat.Sml57

  superkarma: 0 25.05.2010, 15:02:08
 16. [75] jastura [*]

  Dante Alighieri — #73 to je to nejhorší. I kdyby se prokázala jeho nevina, bude stále trestán pacientkami, které k němu z důvodu obvinění nepůjdou.

  Věřila bych i tomu, že třeba s dívčinou něco měl, ale nedopadlo to k její spokojenosti a když vydírání nevyšlo udala ho; nebo podváděla někde přítele, ten si něčeho všiml, tak obvinila doktora. Pokud ale nebudu znát úplnou pravdu (a tu 100% se asi nikdy nedozvím) věřím, že ta holka na tom měla svou (ne zanedbatelnou) účast. 

  superkarma: 0 25.05.2010, 14:48:31
 17. [74] Klára Křížová [*]

  Jak jste přišly na to, že ona je snědá menšina?????????? Ve článcích, co jsem četla to NIKDE nezaznělo.

  superkarma: 0 25.05.2010, 14:32:49
 18. avatar
  [73] Dante Alighieri [*]

  mam-ča — #67 To znemožnění mu zůstane i v případě, že se rozhodne o jeho nevině. Lidi zůstanou na dva tábory jako jsou teď. Prostě mu zavařila!

  1. na komentář reaguje jastura — #75
  superkarma: 0 25.05.2010, 14:30:00
 19. avatar
  [72] Žábina [*]

  jo ona je to snědá menšina...no tak to je pak víc než jasné Sml57

  superkarma: 0 25.05.2010, 14:25:56
 20. avatar
  [71] rusalka2008 [*]

  kareta — #38  to věřím... soudy soudí u nás všelijak jen né spravedlivě... zloději, násilníci, podvodníci a dlužníci jsou na tom vždycky líp než jejich oběti, jó česká justice Sml68

  superkarma: 0 25.05.2010, 13:45:12
 21. avatar
  [70] Michaela Kudláčková [*]

  mam-ča — #68 ...ne, jen tupou, nebo mimořádně vychytralou. (Taky nechci působit xenofobně).

  superkarma: 0 25.05.2010, 13:06:24
 22. avatar
  [69] fructia [*]

  Taková paní by neměla chodit ke gynekologovi, to je pak postrach doktorů. Asi je neukojená v osobním životě, tak si vymýšlí pohádky Sml32

  superkarma: 0 25.05.2010, 13:01:54
 23. avatar
  [68] mam-ča [*]

  Michaela Kudláčková — #66 Nechci působit xenofobně, ale už jsi někdy viděla 21letou naivní mladou dívku z řad našich snědých spoluobčanů ?

  1. na komentář reaguje Michaela Kudláčková — #70
  2. na komentář reaguje mmarianne — #95
  superkarma: 0 25.05.2010, 12:53:51
 24. avatar
  [67] mam-ča [*]

  Dante Alighieri — #65 No, taky je mi to divné.

  Normální holka by se to spíš snažila ututlat a vyřídit si to s doktorem sama - stylem "koleno-koule", nebo ho aspoň seřvala jak malého kluka. Po takovéhle medializaci by se normální holka nemohla už nikde ukázat. Jedině, že je to nějaká exhibicionistka, co se hodlá zviditelnit i za cenu obrovského průšvihu.

  Kdyby se doktor cítil vinen, nejspíš by si vzal nějakého protřelého advokáta, který by ho z toho vysekal.  Takhle to na mě působí dojmem, že si byl doktor jist svou nevinou.

  Představa, že ho někdo obvinil neprávem a znemožnil ho profesně, v rodině i blízkém okolí, je děsivá.

  1. na komentář reaguje Dante Alighieri — #73
  superkarma: 0 25.05.2010, 12:50:57
 25. avatar
  [66] Michaela Kudláčková [*]

  mam-ča — #64 ..no o tom jsem mluvila před chvílí- Most, příběh vyhrocený naštvaným přítelem, naivní mladá dívka, dlouhé otálení, a pak najednou média, blesk a podobně...Sml23

  Žena v šoku,navíc plna studu těžko touží po společnosti novinárřů bulvárních plátků. A do toho blesku někdo zavolal...policie težko.

  1. na komentář reaguje mam-ča — #68
  superkarma: 1 25.05.2010, 12:49:19
 26. avatar
  [65] Dante Alighieri [*]

  mam-ča — #64 Já bych zvažovala i to, jestli to vůbec hlásit, natož do televize.

  1. na komentář reaguje mam-ča — #67
  superkarma: 0 25.05.2010, 12:41:15
 27. avatar
  [64] mam-ča [*]

  Někde jsem četla, že slečna pochází ze snědé menšiny, která je známá svými pověstmi a bájemi. Vykopnutí dveří ordinace jejím přítelem by tomu napovídalo.

  A zviditelňování v tisku je rovněž v poslední době jejich doménou. Rovněž odsouzení lékaře na základě "tvrzení proti tvrzení" zavání strachem soudce z obvinění z "rasizmu".

  Ruku na srdce : Kdyby se vám něco podobného stalo, šly byste to hned vyhlásit místním rozhlasem ?

  1. na komentář reaguje Dante Alighieri — #65
  2. na komentář reaguje Michaela Kudláčková — #66
  superkarma: 1 25.05.2010, 12:39:39
 28. avatar
  [63] Žábina [*]

  můj gynekolog při vyšetřování, např. stěru z čípku, seděl...takže by teoreticky i olizovat mohl, aniž bych si toho okamžitě všimla - myslím že se k tomu chystá

  při vyšetření byla vždy přítomna sestřička, která podávala různé náčiní, špachtličky atd. takže si to nedovedu technicky představit

  součástí gynekologické prohlídky má být i vyšetření prsou, není pravda že by musel být gynekolog mamologem - při podezření pak za ním pacientku pošle

  ale u toho se většinou sedí - nebo stojí - takže olizování by si žena určitě všimla Sml57

  superkarma: 0 25.05.2010, 12:35:51
 29. avatar
  [62] ToraToraTora [*]

  Mě by zajímal názor Lukáše Čejky...jistě by byl originální a pro soud podmětnýSml54Sml57

  1. na komentář reaguje Lukáš Čejka — #76
  superkarma: 0 25.05.2010, 12:31:38
 30. avatar
  [61] Michaela Kudláčková [*]

  Julča — #56 ....to je zajímavý....já jsem svému doktorovi v leže asi tak po solar...Sml58

  Prsa mi vyšetřoval jen jednou, po šestinedělí, před tím se zeptal, jestli si to přeji - aby mě zkontroloval.

  Holky, znám ho patnáct let, je fajn a povídá si semnou už jako se straou známou. Jednou jsem se ho ptala, jestli je ženatej, a jestli někdy nemá trochu problém vnímat některé ženské partie jako muž. Doslova jsem se zeptala, jestli nemá někdy pocit, když je s manželkou, že si bere jenom práci domůSml30.

  Smál se a pravil "ženy mají naštěstí i jiné hezké části těla"Sml52

  Proto je mi divné, že by tenhle 61 letý zasloužilý gynekolog ještě na nějaké pohlaví reagoval tak akčněSml30

  1. na komentář reaguje paníliška — #80
  superkarma: 3 25.05.2010, 12:15:59

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme