Je tady podzim a s ním také nová divadelní sezóna. Na výběr je opravdu velké množství divadel, her, muzikálů a jiných představení. Jak jste na tom s divadlem vy? Chodíte?

Já mám divadlo moc ráda. Když můžu (a je to poslední dobou docela často, což je skvělé), někam zajdu. Nejvíc se mi líbí komedie o partnerských vztazích, ale na druhou stranu klasika typu Romeo a Julie také není k zahození. Každá hra má v sobě něco zajímavého.

divadlo

Nedávno jsem poprvé navštívila Divadlo bez zábradlí. Prostředí je tam příjemné, a i když jsme seděli v lóži úplně v rohu nahoře, viděli jsme dobře. Představení nemělo chybu, komedie Blbec k večeři je ostatně dobrá sama o sobě. Navíc tady v ní excelovali Václav Vydra s Josefem Cardou v hlavních rolích. Hráli úžasně a vtipně, myslím, že některé repliky si tam sami přidali. Ostatně asi dvakrát se pan Vydra začal smát tomu, co řekl Josef Carda, to podle mě ve scénáři nebylo...

Co mám ještě ráda, je ochotnické divadlo. Jiné je samozřejmě v tom, že většina ochotníků nehraje tak dobře jako profesionálové, ačkoliv i mezi ochotníky se najdou lidi, kteří by těm opravdovým hercům mohli konkurovat. Velký rozdíl je ale hlavně v nadšení pro věc. Co si budeme povídat, profesionální herci si hraním vydělávají na živobytí a těžko říct, jestli je to vůbec ještě baví, zatímco pro ochotníky je divadlo koníček, z kterého nic nemají a kterému se věnují ve volném čase. Ochotníci hrají hlavně z lásky a pro pobavení. A největší odměnou jim je, když se hry divákům líbí.

Což určitě těší i profesionální herce. A já jsem ráda, že divadla existují.

Co si myslíte vy?

Téma dnešního dne: Co vy a divadlo?

  • Máte rády divadlo?
  • Chodíte do divadla?
  • Jak často?
  • Co máte nejradši - komedie, drama...?
  • Máte rády alternativní divadlo?
  • Na čem jste byla naposledy v divadle?
  • Co byste doporučila našim čtenářkám?
  • A co si myslíte o ochotnickém divadle?

Napište, budu se těšit na vaše příspěvky. Jedna z vás získá dárek, balíček vlasové kosmetiky RYOR. Pište do dnešních 14.30 hodin na adresu redakce@zena-in.cz. Heslo je DIVADLO. Předem děkuju!

ryor

Reklama