Bulvár

Co vy a divadlo? Kam chodíte?

Je tady podzim a s ním také nová divadelní sezóna. Na výběr je opravdu velké množství divadel, her, muzikálů a jiných představení. Jak jste na tom s divadlem vy? Chodíte?

Já mám divadlo moc ráda. Když můžu (a je to poslední dobou docela často, což je skvělé), někam zajdu. Nejvíc se mi líbí komedie o partnerských vztazích, ale na druhou stranu klasika typu Romeo a Julie také není k zahození. Každá hra má v sobě něco zajímavého.

divadlo

Nedávno jsem poprvé navštívila Divadlo bez zábradlí. Prostředí je tam příjemné, a i když jsme seděli v lóži úplně v rohu nahoře, viděli jsme dobře. Představení nemělo chybu, komedie Blbec k večeři je ostatně dobrá sama o sobě. Navíc tady v ní excelovali Václav Vydra s Josefem Cardou v hlavních rolích. Hráli úžasně a vtipně, myslím, že některé repliky si tam sami přidali. Ostatně asi dvakrát se pan Vydra začal smát tomu, co řekl Josef Carda, to podle mě ve scénáři nebylo...

Co mám ještě ráda, je ochotnické divadlo. Jiné je samozřejmě v tom, že většina ochotníků nehraje tak dobře jako profesionálové, ačkoliv i mezi ochotníky se najdou lidi, kteří by těm opravdovým hercům mohli konkurovat. Velký rozdíl je ale hlavně v nadšení pro věc. Co si budeme povídat, profesionální herci si hraním vydělávají na živobytí a těžko říct, jestli je to vůbec ještě baví, zatímco pro ochotníky je divadlo koníček, z kterého nic nemají a kterému se věnují ve volném čase. Ochotníci hrají hlavně z lásky a pro pobavení. A největší odměnou jim je, když se hry divákům líbí.

Což určitě těší i profesionální herce. A já jsem ráda, že divadla existují.

Co si myslíte vy?

Téma dnešního dne: Co vy a divadlo?

 • Máte rády divadlo?
 • Chodíte do divadla?
 • Jak často?
 • Co máte nejradši - komedie, drama...?
 • Máte rády alternativní divadlo?
 • Na čem jste byla naposledy v divadle?
 • Co byste doporučila našim čtenářkám?
 • A co si myslíte o ochotnickém divadle?

Napište, budu se těšit na vaše příspěvky. Jedna z vás získá dárek, balíček vlasové kosmetiky RYOR. Pište do dnešních 14.30 hodin na adresu redakce@zena-in.cz. Heslo je DIVADLO. Předem děkuju!

ryor

   
30.09.2013 - Kultura - autor: Lucie Paličková

Komentáře:

 1. avatar
  [6] cherinka [*]

  Ač mám blíž do Zlína, tak miluji Slovácké divadlo v UH. Sml67 Nedostanu se tam často, ale když už, tak to za to stojí  a je to super!!! Sml67

  superkarma: 0 30.09.2013, 23:16:07
 2. avatar
  [5] Vera.Macík [*]

  Do divadla dnes prakticky nechodíme, neb se nám nechce v noci se dopravovat "civilizací" domů. Za mlada jsem dělala kulturní referentku v jedné organizaci, dostávala jsem hodně lístečků i na předpremiéry, a to bylo fajn. Hlavně jsem milovala Karlín a Nusle, operetky a muzikály. Sml67Sml67Sml67

  superkarma: 0 30.09.2013, 18:36:05
 3. [4] free [*]

  Bez divadla si život nedovedu představit.

  superkarma: 0 30.09.2013, 11:33:35
 4. [3] Violeta [*]

  Sml69Divadlo mám moc ráda. Chodím hodně nepravidelně, vlastně málo. Ale aspoň 1 až 2 krát do roka to musím jít.

  superkarma: 0 30.09.2013, 10:48:09
 5. avatar
  [2] Altamora [*]

  Jsem lenivá a nechce se mi sledovat, co kde dávají, a tak jsem mívala předplatné, které jsem kvůli častým služebkám musela zrušit. Ale jako důchodkyně si ho opět mohu pořídit. Těším se. Na rozdíl od svých kamarádek nechodím na představení pražských divadel, která k nám občas zajíždějí převážně s nenáročnými konverzačkami. Možná už to není pravda, ale dříve u nás hrávali stylem "pro ty blbé horníky si nemusíme honit triko". Prostě "herci z Prahy" pro mě bylo synonymem pro odfláknutý kus. Paní Janžurová hrála skvěle i pro nás blbé horníky. Atmosféra divadla je něco, co se nedá nahradit. Jen kdyby z nedostatku kvalitní současné tvorby (nebo peněz na zakoupení práv) "umělci" nemršili klasiky. Ono to jde i bez násilné aktualizace.

  superkarma: 2 30.09.2013, 09:21:15
 6. [1] dadma [*]

  Hezký den.

  Divadlo mám ráda.Miluji tu atmosféru.Ale bohužel dnes se do divadla již tak často nedostanu.Jde i o peníze, ale to by nebyl až takový problém,spíše je to doprava.Dříve se pořádaly zájezdy (já pracovala ve zdravotnicrví), vím, že se pak někteří" páni "herci vyjadřovali,že tyto skupiny neměli moc rádi, že jeli do Prahy spíše na výlet,ale u nás to tak nebývalo,my opravdu odjížděli pouze na představení.V Praze jsem byla naposledy v divadle Bez Zábradlí,ale je to již několik let.Občas zajedu do Mostu.To jsem byla vloni na Goldoniho "Sluha dvou pánů". Mám ráda komedie i drama,třeba paní Janžurová jako Winnie ve Šťastných dnech od Becketta,tak zde klobouk dolů.Velký zážitek.

  superkarma: 1 30.09.2013, 08:23:28

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme