Zdraví

Co všechno ví obezitolog? Nebojte se zeptat!

zij

Obezita nejde „jenom“ na krásu, ale je s ní spojena také celá řada zdravotních problémů a rizik. Nejčastěji se v souvislosti s obezitou podle obezitologa, MUDr. Martina Matoulka, Ph.D. projevuje vysoký krevní tlak, cukrovka 2. typu, kornatění tepen nebo deprese. Tyto zdravotní komplikace se projevují velice pozvolna a většinou nebolí, proto si je většina lidí zpočátku neuvědomí, nebo si je nechce přiznat.

Zejména muži si nechtějí přibývání na váze připustit. Bylo dokázáno, že až 80 % mužů nevnímá svoji nadměrnou hmotnost jako problém. Jinak je tomu u nás, žen. Společnost na nás klade větší nároky v oblasti vzhledu, nejen pod tlakem okolí se častěji omezujeme v jídle, zkoušíme různé diety a snažíme se víc hýbat a sportovat. Přesto se obezita mnohým z nás nevyhne.

Pokud patříte do skupiny lidí, které trápí obezita a s ní spojené zdravotní obtíže, vězte, že nikdy není pozdě pokusit se o snížení váhy! Je však třeba na to jít s rozumem a rozvahou. Řešením v žádném případě nejsou krátkodobé diety slibující zázraky. Správnou cestou je individuálně sestavený redukční jídelníček doplněný vhodnými pohybovými aktivitami a s tím související postupná a trvalá změna životního stylu.

zijJak na to, vám může poradit v bezplatné online poradně na ŽijZdravě.cz obezitolog, MUDr. Martin Matoulek, Ph.D. Zodpoví vaše otázky z oblasti hubnutí, redukčního jídelníčku, pohybových aktivit a zdravého životního stylu. Poradna proběhne ve středu 27. října 2010 od 12 do 14 hodin. Své dotazy můžete panu doktorovi zasílat již nyní.

Stránky internetového portálu o zdravém životním stylu a snižování váhy, ŽijZdravě.cz vám také přinášejí inspirativní články o zdravém jídle, pohybových aktivitách, vzorové jídelníčky, kalkulačku BMI nebo jednoduchou online aplikaci Můj deníček, díky které si budete moci vést přehled o vašem energetickém příjmu a výdeji, což je základní předpoklad úspěšného, tj. trvalého snížení váhy.

Portál ŽijZdravě.cz je součástí stejnojmenného projektu Všeobecné zdravotní pojišťovny České republiky.

 

   
22.10.2010 - Zdraví - autor: Komerční článek

Komentáře:

  1. [1] zázvor [*]

    Na žijzdravě jsem si spoutu věcí přečetl,ale dodržováníSml15 Bohužel já a  životospráva nejsme kamarádi.A to se snažím aspoň trochu se omezovat.Jenže pak se v noci probudím,přepadnu lednici a  vyplením ji.Řetěz--ne na mne,ale na lednici.To je snad jediná možná.

    superkarma: 0 21.11.2010, 16:40:01

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme