Čtenářka RosaGloriaDei byla v létě na dovolené na Rhodosu. A i s malým dítětem jela na výlet do halvního města. Co našla ve své botě během procházky vám poví sama. Díky RosoGlorioDei za příspěvek. Ten ostrov je hezký, ale ta vedra jsou tam opravdu velká. Zažil jsem tam ochlazení na 44 stupňů ve stínu. A také děkuji za důvěru ve mně vkládanou:)

Hezký den všem, příhoda, o kterou se s vámi dnes podělím, se stala na letošní dovolené. Svou roli v ní sehrál, byť nepřímo, i Radek. Ale hezky popořádku, ještě chvíli vás budu napínat :-)
13. července jsme odletěli na řecký ostrov Rhodos. Zpětně mohu říci, že to byla správná volba, ač mě ještě v červnu mnozí před cestou do této ekonomicky nestabilní země zrazovali. Vlastně, i půda pod ní se někdy v květnu zatřásla, ale to mi nepřišlo tak dramatické :-)
Až na nefungující klimatizaci, kvůli které jsme se museli třetí den přestěhovat do jiného pokoje, a fakt, že malá upřednostňovala bazén před mořem, bylo vše růžové. Jenže mi to nedalo, přece MUSÍME ostrov maličko poznat, když už nic (velké výlety opravdu neměly v těch extrémních vedrech s dvacetiměsíčním dítětem smysl), alespoň do hlavního města autobusem zajedeme….
Autobus měl zpoždění jen maličké, ale narvaný byl slušně. Bylo horko, botasky, které jsem si po přečtení informací v průvodci vzala, mě již po chvíli začaly nepříjemně škrtit. Tak jsem si je vyzula. Nohy umyté, ponožky čisté, o nic nešlo :-)
Město Rhodos je opravdu nádherné, každý jeho kout dýchá tou správnou řeckou atmosférou, kterou já již mnoho let doslova miluji. Dcerka byla také v pohodě, kochala se starověkými památkami, užívala si to. Jenže jako každé malé dítě ji to brzy přestalo bavit. Zrychlili jsme tempo s tím, že nakonec přece jen původně oželenou večeři stihneme. Jenže navštívit Rhodos a nevidět místo, kde stával kolos rhodský, to bych prostě nedala :-) Času však bylo tak zoufale málo. Běžela jsem, běžel i muž s kočárkem, on dobře věděl, že se svého zážitku jen tak nevzdám.
Téměř u cíle mě cosi začalo škrábat v botě. Podívám se, lezou mi z ní peníze. Kdo je tam dal? Snad minutu mi trvalo, než mi došlo, že to nejsou žádné reklamní letáky, které se bankovkám podobají, že jsou to skutečné dolary (a to je ta role, kterou v celém příběhu sehrál Radek, protože bez jeho rady bych je s sebou vůbec nebrala), které jsem si do boty na začátku dovolené schovala. Já bláhová si totiž myslela, že všechno odchodím v žabkách, tak jsem část hotovosti schovala právě tam. To, že peníze rozdělím a schovám je na (dle mého názoru) pro zloděje nedohledatelná místa, je celkem normální, ale že si vyrazím na výlet se 150 dolary v botě, aniž bych si na to vzpomněla, tomu tedy říkám roztržitost. Je obrovské štěstí, že jsem ty bankovky někde nevytratila (už jen třeba po cestě autobusem). To by skutečně byl výlet „za všechny prachy“… Alespoň za ty americké určitě :-)
RosaGloriaDei

P1060520.JPG
PS: přikládám foto galána, kterého si tam naše Anička našla :-) pracovní název: „black and white“..není ten malý kouzelný?
Text nebyl redakčně upraven


Téma dne na zítra je ROZTRŽITOST

  • Jste někdy roztržitá?
  • Nebo nějaký člen rodiny, nebo známý?
  • Máte s roztržitým člověkem nějakou veselou, či dramatickou historku?
  • Taky vám pořád někdo něco bere z ruky a schovává to na ta nejprapodivnější místa?
  • Taky vám ostatní tvrdí, že byste něco měla vědět, znát a přitom si vymýšlejí?
  • Taky se divíte, proč se vás ptají na takové nesmysly?
  • A taky jste si jistá, že to, za co vám nadávají, vám nikdy předtím nezakázali?

Tak vítejte do klubu a napište nám o tom na redakční e-mail:

redakce@zena-in.cz

Jednu z vás odměním krásnou kyticí. Už se těším na vaše příspěvky! Tak krásný den!

Reklama