.

Co všechno je dovolená v Egyptě

Cestování

Co všechno je dovolená v Egyptě

 

Dovolená v Egyptě je pro mnohé vysněnou dovolenou. Kdo by nechtěl navštívit zemi s bájnou minulostí, obestřenou tajemstvím mnoha mystických bohů s nádhernými památkami a úžasným mořem plným korálů a barevných ryb?

 

Do Egyptské Hurghady jsme s kamarádkami vyrazily spolu s partou potápěčů, takže o zábavu nebyla nouze. I balení bylo rychlé. Pár lehkých oblečků, sluneční brýle, plavky a hlavně šnochrl, ploutve a potápěčské brýle. Na šnorchlovací výbavu rozhodně nezapomeňte, koupat se v Rudém moři a nešnorchlovat – to raději zůstaňte doma a nikam nejezděte.

 

Přilétáme do Egypta a dýchne na nás svět orientu. Doslova. Ty vůně, pachy, tolik specifické pro tuto zemi, cítím vždy, když si vybavím tuto dovolenou. Už se těšíme, jak si tady užijeme neznámých věcí!

 

Co všechno jsme objevily a zažily?

 

Nakupování

Egypťané jsou odjakživa výborní obchodníci, takže se nebojte, že si to tady neužijete. Jen se nenechte vystresovat, že na žádném zboží prakticky nejsou cenovky. Cenu si totiž musíte s prodavačem domluvit. Patří to ke koloritu země, k arabským praktikám. Musíte přistoupit na hru a smlouvat. Nebojte se jít na polovinu až třetinu prvně vyhlášené ceny. Smlouvá se všude. Na trhu i v normálním kamenném obchodě. V obchodě se zlatými šperky se dávám do řeči s prodavačem, který trvá své ceně, ale když vidí, že nepořídil, vybíhá za mnou na ulici s tím, že přece jen slevil. Dobrá rada je – neustoupit. Když nepořídíte, určitě v dalším krámku narazíte na něco podobného, co jste si předtím chtěli koupit.

Pokud milujete různé cetky a suvenýry, Egypt bude pro vás ráj. Díky bohaté minulosti jsou schopní vytvořit sošku a napodobeninu čehokoliv. Oblečky jsou hodně egyptské, ale když chodíte doma na břišní tance, určitě vám bederní šátek s cingrlátky budou závidět všechny zasvěcené tanečnice.

 

Nelíbejte se v baru!

Pokud si vyberete pro svou dovolenou velké letovisko a ne uzavřený hotelový komplex, užijete si večer a v noci parádní zábavu a poznáte noční život města. Kavárničky, hospůdky, kde se pečou úžasné krevety, čajovny, kde pokouříte vodní dýmku, a diskotéky, to všechno je tady pro vás.

Každý večer s partičkou kamarádů potápěčů někam vyrážíme, je to obrovská zábava. Když jdete večer do baru nebo na diskotéku, nemusíte sedět u klasických stolků, ale tady mají cosi podobného vypolstrovaným bazénkům, kde se pohodlně natáhnete na polštáře a popíjíte. Pokud jste ale v baru se svým přítelem a smyslná noc vás pobídne k vášnivým polibkům, budete mít hned na stole účet a číšník se bude tvářit, že je nejvyšší čas, abyste opustili lokál. Po takové zkušenosti si raději dáváme panáky tequily a vášně necháváme na hotelový pokoj.

   

Sex na pláži? Na to tady zapomeňte...

Egypt je země, kde místní policie je neustále v pozoru. Takže když se se svými milým vydáte na romantickou procházku po pláži, zejména večer či v noci, budete budit pozornost. Oči ostrých ozbrojených chlapíků v uniformě budou sledovat každý váš krok. Navíc, když si budete chtít najít nějaké intimní místečko při šumění moře a jasném měsíčku, vydají se po vašich stopách. Už si budete myslet, že jste jim unikli, schováni v nějakém nenápadném zákoutí se začnete oddávat milostným hrátkám, nohy s naleštěnými botami ve vaší blízkosti odhalí vaše pronásledovatelé. Je to dost rušivý element, tak si raději šetřete sexuální apetit pro pohodlí hotelu.

 

  

Užijte si šnorchlování

To, co je v Egyptě nejkrásnější, je Rudé moře. Když se nám chce, vyrážíme s potápěči na celodenní výlet lodí. Balíme šnorchlovací náčiní, plavky a ručník a hurá na výlet. Loď většinou zastaví na místě, kam byste se z normální pláže těžko dostávali. A takových krásných míst s nádhernými korály v blízkosti Hurghady je! Nevadí nám, že se loď pohupuje, že trochu fouká, těšíme se jako malé holky, jak si nasadíme potápěčské brýle – masku a budeme jen pozorovat neuvěřitelně barevné ryby. Navíc s partou potápěčů je legrace, je to větší zážitek než se celý den slunit na lehátku na pláži. Když loď zastaví, naše očekávání se splnila. Korály, ryby... Je to nádhera. Jen doporučuji si na potápěčské základně (většinou je u každého hotelu) vypůjčit za pár Euro krátký neoprén, protože i když je moře teplé, může vám být za chvíli ve vodě zima. Je škoda opouštět vodní svět jen proto, že vás z ní vyžene chlad.

Na výletní loď se není vůbec problém dostat, i když se neznáte s potápěči. Stačí se domluvit u kotviště lodí nebo přímo v hotelu, kde bydlíte. Výlet na celý den stojí kolem 25-30 Euro, v ceně máte skromný oběd. Rada na cestu – přibalte bundičku a čepici nebo šátek, na lodi můžete pěkně profouknout.

 

 

Bugginami do pouště

Po pár dnech u moře jsme si naplánovaly výlet na půl dne do blízké pouště. Je to jednoduché, zaplatily jsme si u delegátky výlet, který nás moc lákal. V poušti na naší skupinku čekaly čtyřkolky – bugginy. I když nemáte řidičák, velmi rychle zjistíte, jak se buggina řídí. Ale důležité je vzít si s sebou pokrývku hlavy a šátek, který si uvážete přes obličej. Na poušti hodně fouká a do tváří vás bodá zvířený prach a písek.

Když si šátky budete chtít koupit na místě, odkud bugginy vyrážejí, dáte za šátek „Palestina“ hodně peněz. Tady to neusmlouváte, protože prodavači vědí, že nemáte jinou možnost. Kupujeme si tedy arabské šátky a vyrážíme na pekelných strojích pod vedením statného Egypťana do vnitrozemí pouště. Vypadáme jako zahalené beduínky. Buggina se na ztvrdlém zvlněném písku pěkně natřásá. Za chvíli máte pocit, že máte vyklepané celé tělo. Je to ale dobrodružné!

Cílem je asi hodinu cesty vzdálená vesnice, kde čekají místní obyvatelé na turisty. Je to něco jako skanzen, ale po prohlídce zjišťujeme, že ti lidé tady opravdu tak žijí. Překvapuje nás venkovní „kuchyně“ – hromada hliníkového nádobí na dřevěném budniku. Na turisty také čeká stádo velbloudů se svými pány, můžete se na nich projet a vyzkoušet si jejich houpavou chůzi. Odměnou je pro tyto lidi pár drobných, je to pro ně příjemný výdělek.

  

Břišní tance

Snad v každém hotelu vás v určitý denní čas učí místní animátoři tradiční břišní tance. Za zvuku táhlých melodií si zkoušíme vlnění boky a břichem, ale spíš to vypadá jako kroucení těla než ladný břišní tanec. Závidíme zkušeným Egypťankám, které to válí o sto šest. Je to legrace, není za co stydět, když vám to nejde… Pokud vás ještě nějaký vtipálek natočí na video, je na co se smíchem vzpomínat. Určitě to aspoň jednou zkuste.

 

Faraonova pomsta

Je to výstižný název pro velmi silnou střevní chřipku doprovázenou horečkami. Snad každého, kdo byl v Egyptě, tato kletba postihla. Bohužel evropské léky na tuto nemoc nezabírají. Jdeme tedy do lékárny a pro jistotu si kupujeme místní Antinal, kdyby náhodou „Faraon“ zasáhl i nás. A stalo se. Postupně jsme ji chytly všechny. Bohužel někteří naši přátelé i v den, kdy byli na výletě a cestovali autobusem… S tím ale v Egyptě nic nenaděláte. Léky je nutné vzít hned, zabírají rychle.

 

 

Dovolená v Egyptě je super. Když chcete, dá se podniknout spousta věcí, možností je mnoho. Místní cestovní kanceláře organizují výlety do Káhiry, Údolí králů, Luxoru, výstup na Mojžíšovu horu… pokud cestujete do vzdálenější egyptské Taby, dostanete se i do Izraele či do jordánského skalního města Petry. Je jen na vás, co si vyberete.

 

   

TIPY:

Pozor na nebezpečné živočichy, kteří vypadají v moři velmi nenápadně – na „stone fish“ – kamenné ryby. Svými jedem napuštěnými ostny vám znepříjemní pobyt.

Jestli si chcete užít sluníčka, moc nevyspávejte. Zejména při dovolené na podzim a v zimě je v Egyptě kolem páté odpoledne úplná tma.

Dejte si pozor při výměně peněz ve směnárnách. Místní měna vypadá v papírové podobě velmi ošuntěle a bankovky jsou si dost podobné. Jako neznalou turistku vás mohou okrást.

Co nejdříve kupte léky na Faraonovu pomstu, jakmile vám není dobře, nasaďte léčbu.

Zabalte si do kufru boty do vody, stačí staré tenisky. Na většině pláží je ostré korálové podloží při vstupu do vody. 

 

Jak se dostat do Egypta? Například s cestovní kanceláří Exim Tours www.eximtours.cz

 

Jaké máte zážitky s Egypta vy? Co nás nadchlo a co byste naopak už nechtěli zažít? Napište nám o tom!

   
28.08.2007 - Zahraničí - autor: Komerční článek

Další příspěvky

Komentáře:

 1. [51] menhet [*]

  Achjo, hrozně mě fascinuje spíš Starověký Egypt, takže pokud dovolená v Egyptě, pak výlet po památkách. Nejhorší ale je, že tenhle typ výletu je hrozně drahý. :(

  superkarma: 0 19.11.2007, 12:33:17
 2. avatar
  [49] Handa [*]

  Před pár dny jsem se z E. vrátila. Jela jsem s dětmi poznávací okruh. Téměř stejný jsem podnikla v mládí, před 23 lety. Co se změnilo? Vyprchalo kouzlo orientu, pyramidy jsou téměř obestavěné rychle se rozrůstajícími "satelitními městečky". Egypťané jsou vlezlejší , dříve si turistů vážili, dnes akorát obírají, jak se dá. Chátrající muzem v Káhiře je ostuda.Já jsem byla zklamaná, děti, protože byly v E. poprvé, tak nadšené. Řada přátel byla ale velmi spokojena s potápěním. Organizace od Eximu byla velmi dobrá, česká průvodkyně fantastická, s místními jsme byli také spokojeni.

  superkarma: 0 28.08.2007, 22:21:23
 3. avatar
  [48] vininka [*]

  monina: Ale já jsem na rizikovým....

  superkarma: 0 28.08.2007, 21:47:20
 4. [47] Gabka [*]

  Já bych do Taby jela hned. Láká mě výlet do Petry. To musí být super.

  superkarma: 0 28.08.2007, 20:39:20
 5. avatar
  [46] Visnery [*]

  qvak: my jsme ted taky meli molo, to mi vyhovuje naprosto perfketne :)

  diky moc za info!!!

  superkarma: 0 28.08.2007, 17:10:22
 6. [45] qvak [*]

  Visnery: My jsme tam byli moc spokojení. Výborně vařili, žádný umakartový jídla které se každý den opakují. Akorát pláž je při vstupu do vody kamenitá, je tam molo, chce to boty do vody.... pokud nejdeš po molu.
  Ale jinak fakt super.

  superkarma: 0 28.08.2007, 16:55:53
 7. avatar
  [44] vládík [*]

  Lostris: poznávací zájezd určitě do poručuju . Absolvovali jsme letos v dubnu, projeli jsme Egypt od severu až do Hurgady, na cestách jsme byli 14 dní, střídali hotely a nebylo nikomu nic. Chcešli doporučit cestovku s opravdu skvělým programem, písni vzkaz

  superkarma: 0 28.08.2007, 16:26:39
 8. avatar
  [43] Suzanne [*]

  Kikoska: já to zažila V autobuse byl záchod příšernej, ale fungoval. Nu, nedalo se nic dělat, organismus si musel nějak poradit

  superkarma: 0 28.08.2007, 16:11:29
 9. [42] Kikoska [*]

  Visnery: no, ono kdyby ses cestou k pyramidám po..., tak by Ti to taky asi přišlo jako smrtelná nemoc...
  Bohužel na průjmy trpím a myslím, že snad není nic horšího, než pořád sledovat, kde je nějaký záchod a za jak dlouho to k němu stihnu... :(

  superkarma: 0 28.08.2007, 16:01:16
 10. avatar
  [41] Suzanne [*]

  Visnery: no, to je pak trapas. Ale dlužno dodat, že tady se to dodržovalo. A když jsem se v bazénu chtěla koupat v čistém tričku kvůli chyceným ramenům, tak jsem byla velmi zdvořile, ale důrazně upozorněna, že mohu mít tričko, ale nikoli z bavlny. Musela jsem si koupit fotbalový dres, ten je dovolený Zvolila jsem Drogbu

  superkarma: 0 28.08.2007, 15:59:49
 11. avatar
  [40] Kelly [*]

  Visnery: jak tak koukám, tak se asi poser*š ze mně, co?

  superkarma: 0 28.08.2007, 15:58:58
 12. avatar
  [39] Visnery [*]

  qvak: presne tak...souhlasim!
  Ale lidi z obycejneho prujmu delaji smrtelnou nemoc, nechapu.

  superkarma: 0 28.08.2007, 15:46:30
 13. [38] qvak [*]

  Visnery: Tak faraona chytne skoro každý v Egyptě, ale taky si myslím, že kvůli blbýmu průjmu, který stejně neovlivním zda přijde či nikoli nebudu sedět doma.

  superkarma: 0 28.08.2007, 15:37:56
 14. avatar
  [37] Visnery [*]

  Suzanne: oni to leckdy napisou a ty lidi (prasata) to stejne nedodzuji...a pak sledujes, jak se cisnik chudak poti v kosili a motylku a nejaka nemka, tam chodi skoro naha, nebo jen v tangach a poprsence. Lidi jsou proste nevychovani :( A Arabove natolik slusni, ze na to vetsinou ani neupozorni, aby turisty nenastavali.

  superkarma: 0 28.08.2007, 15:36:36
 15. avatar
  [36] Visnery [*]

  Kelly: ježiši, jak to tak posloucham, tak vzdycky si myslim, ze tam prijedou turiste a poserou se jen ti čeští :)
  Ja tam byla jednou, rodice dvakrat, bratr dvakrat a stalo se nam jen jednou, ze jeden z nas mel prujem a to dokonce jen jeden den. Mnohem vetsi pravdepodobnost je, ze vas bude bolet hlava, nebo dostanete upal :)
  Zadne preventivni prasky nejsou potreba. A pokud clovek neni abstinent jako ja, tak kdyz si da fakt kazdy den maleho frtana, tak bude v pohode.

  To je narodni povaha, strasit a vypravet hrozostrasne historky o tom, co se kde deje a proc tam nejet :)

  Ja se ted chystam jeste do Bosny a Hercegoviny a uz ted slysim, co vsechno si mi tam stane, jak jsem blba a ja nevim, co jeste...proste silene. Neposlouchejte a budte v klidu. Nejaky ten prasek si sebou kupte, ale neprehanejte to. Cim vic na to clovek bude myslet, tim je vetsi pravdepodobnost, ze si to privodi svym chtenim :)

  superkarma: 0 28.08.2007, 15:28:31
 16. avatar
  [35] Suzanne [*]

  Jinak v našem hotelu v Sharmu je v propozicích zdvořilý požadavek, aby se dámy neopalovaly nahoře bez a do jídelní haly se nechodilo v plavkách.

  superkarma: 0 28.08.2007, 15:25:39

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [34] Suzanne [*]

  V Egyptě jsem byla několikrát, nedám na něj dopustit. Už jsem otrlá, piju cokoli s ledem, jím ovoce koupené na ulici První rok jsem se hlídala, ale faraon stejně přišel - ty prášky se jmenují Antinal, jsou velmi spolehlivé a lze je brát i preventivně.

  superkarma: 0 28.08.2007, 15:24:35
 2. avatar
  [33] Kelly [*]

  Lostris: slyšela jsem od známého, co si takhle "užíval" v písku u pyramid, že slivovice je na tohle slabá, nezabírá

  Nicméně, syn letos v Egyptě byl a říkal, že už v letadle dostali před příletem nějaký drink, s doporučením, aby se nepos*.
  Poučen, aby pil pouze balenou vodu a jídlo jedl pouze v hotelu, žádné pití s ledem a nebo "tříště", prožil skvělou dovolenou bez "nehod". Je ale fakt, že ráno bral preventivně paralen a endiaron. Jestli to bylo i tím, nejsem si jista, hlavní je, že dojeli v pořádku a zdraví.

  superkarma: 0 28.08.2007, 15:17:59
 3. avatar
  [32] Lostris [*]

  qvak: pojedu určitě, vyzbrojím se slivovicí

  superkarma: 0 28.08.2007, 14:52:29
 4. [31] qvak [*]

  Lostris: To se ti nedivím, ale zase bych kvůli 1 dnu s průjmem neodsunula skvělou dovolenou.

  superkarma: 0 28.08.2007, 14:42:20
 5. avatar
  [30] Visnery [*]

  qvak: do tvého hotelu posílám rodiče v říjnu, slyšela jsem na nej samou chvalu, takže uvídíme jak nadseni prijedou :)

  superkarma: 0 28.08.2007, 14:41:59
 6. [29] qvak [*]

  My jsme byli v Tabě s Eximem, hotel Radisson SAS Resot. Musím je pochválit, bylo o nás taky skvěle postaráno. Tenhle hotel má moc pěkný korál, každý den jsme šnorchlovali. Dají se dělat odsud super výlety.

  Anai: Jaký je v Hiltonu korál??? Jaká je tam pláž? Napiš prosímtě, rádi bychom tam jeli znovu, chtěli jsme vyzkoušet jiný hotel.

  superkarma: 0 28.08.2007, 14:39:40
 7. avatar
  [28] Lostris [*]

  Do Egypta se chystám asi tak za rok a půl a faraonovy pomsty se bojím. Neplánuju totiž pobytový, ale poznávací zájezd, a když si představím, že mě to chytne někde na cestě..

  superkarma: 0 28.08.2007, 14:33:11
 8. [27] Anai [*]

  Letos v lednu jsem byla v Tabě, hotelu Hilton (****+), právě s Eximem. Všechno bylo až snově dokonalé! Zrovna tam je možné být pouze v hotelových komplexech, ale to nám vůbec nevadilo, vše je zajištěno, diskotéka s programem, bar, skvělé jídlo - nic nám nechybělo. Doporučuju vybírat vždy a všude (nejen v Egyptě) hotel podle referencí na netu. V Hiltonu se případ Far. pomsty neobjevil prý asi 2 roky - věřím! Zvláště pak doporučuju výlet do Petry, sice náročné (přes 3 hraniční přechody), ale stojí to za to!

  superkarma: 0 28.08.2007, 14:23:37
 9. avatar
  [26] Visnery [*]

  Májík: ja jsem také byla na uzavrene hotelove plazi...ale to preci nemeni nic na tom, ze tam jsou mistni, nekdo tam musi obsluhovat, byt plavcikem, starat se o lehatka a podobne...proste porad jsou tam mistni.
  To je prave ten omyl, clovek ma pocit, ze kdyz zaplati za dovolenou v kvalitnim hotelu, tak si tam pak muze delat co chce...Nekdo vyplacne prsa smerem k slunci, jiny tam porvava a dela mistnim muzum, nekdo cura do vody. Vsechno je to nepripustne a presto to delaji...potom jsou jedni vice a druzi mene oblibeni.

  Nikdo te neodsuzuje :) Ja jen rikam svoji teorii, kterou mi Arabove potvrdili, nikoho k ni nenutim.

  superkarma: 0 28.08.2007, 14:16:37
 10. [25] dkd [*]

  kalča: no, u nás v autobuse WC bylo, ale asi nějaké nekvalitní. Jedna paní ho použila a takový smrad jsem ještě nezažila, jaký byl v celém autobuse. To WC bylo použito tenkrát poprvé a naposledy : -)

  superkarma: 0 28.08.2007, 13:38:45
 11. avatar
  [24] kalča [*]

  Byla jsem v Sharmu a na 100% spokojená. Hotel, pláž, šnorchlování, jídlo ... nic nemělo chybu. Faraona bych nechtěla zažít v autobuse cestou do Káhiry, protože, ač předem avizováno, WC v autobusu nebylo

  superkarma: 0 28.08.2007, 13:12:28
 12. avatar
  [22] tyrkys [*]

  Májík: já byla také na uzavřené hotelové pláži . Tam snad ani jiné nejsou

  superkarma: 0 28.08.2007, 12:43:13
 13. avatar
  [21] Májík [*]

  Visnery: tyrkys: jenže my byli na uzavřené hotelové pláži,kam místní neměli přístup a fakt tam nahoře bez byly skoro všechny přítomné ženské od mladých po staré , já si vršek od plavek sundala asi až třetí den,ale byla jsem tak jen když jsem ležela na lehátku,do vody jsem si je brala, i když to většina ženských nedělala

  superkarma: 0 28.08.2007, 12:41:19
 14. avatar
  [19] wich [*]

  Loni byl můj muž na dovolené v Egyptě se svým tátou. Vyzbrojeni proti faraonově pomstě. Ten je sice nepotkal, ale hned prní noc si dali drink Pět tygrů. Barman se hodně divil, že si to objednali 5x a žijí... Když jsem mu doma řekla, že každý vypil dohromady 25 panáků, už se barmanovu divení a následnému nočnímu záchodování nedivil

  superkarma: 0 28.08.2007, 12:03:14
 15. avatar
  [18] vininka [*]

  Já jsem tam ještě nebyla.Uvažovala jsem o Egyptě letos, ale jsem těhotná a to raději ne....Snad se dočkám

  superkarma: 0 28.08.2007, 11:25:32
 16. avatar
  [16] tyrkys [*]

  Visnery: Já si s sebou nebrala ani ultrakrátké šaty, nebo mini tílka. Přesně, přišlo mi to blbé.

  superkarma: 0 28.08.2007, 11:10:18
 17. avatar
  [15] Visnery [*]

  tyrkys: mně teda spís jde o to, že clovek by mel respektovat jejich kulturu a povahu, proto kdyz to nemaji radi, tak to nedelat...ne proto, ze by na mne nekdo koukal, to se da prehlizet, nebo vuebc nevidet. Ale je drzost myslet si, ze kdyz jsi turita, tak muzes vsechno, protoze to platis. Takhle to asi vnima spoustu lidi, kteri tohle pravidlo nedodrzuji, bohuzel :(

  To je jako by u nas v ceskem hotelu podavali k jidlu hady, nebo psy. Proste nase kultura to nedovoluje a neakceptuje a proto je dulezite drzet se ji.
  Proste se chovat ke kazde zemi s uctou a ctit jeji tradice a zvyky...

  takze chvalim, že jsi tak nedalala, vetsinou slysim bohuzel jiny nazor :(

  superkarma: 0 28.08.2007, 11:07:11
 18. avatar
  [14] Májík [*]

  dkd: no vodu jsem pila taky jen balenou,ale třeba jsem si v hotelu dávala i takový jako točený džus,ale ten jsem jí pít neviděla, můj muž si s tou balenou vodou čistil i zuby,já teda normálně s tou,co tekla z kohoutku,akorát jsem jí nepolykala a stejně se nám pomsta nevyhla nikomu, dostali jsme jí postupně všichni tři,asi čtvrtý den pobytu syn, další den po něm já a ten další po mě manžel

  superkarma: 0 28.08.2007, 11:05:40
 19. [13] dkd [*]

  Májík: v příspěvku č. 6 píšeš, že ta těhotná paní se hlídala a pila pouze balenou vodu z láhve - ty jsi pila i jinou?
  Já nebyla těhotná a taky jsem se hlídala : -)) Je fakt, že my pluli po Nilu a tam bych si nelajzla sníst a vypít nic, co by mohlo způsobit faraónovu pomstu. Však jsme taky ve dvou spotřebovali za 12 dní 2 litry slivovice - preventivně Byli jsme OK.

  superkarma: 0 28.08.2007, 11:00:40
 20. avatar
  [12] tyrkys [*]

  A k průjmu - já si na radu zkušenějších koupila hned po příletu nějaké místní léky a jedla jeden denně jako prevenci. Nebylo mi nic

  superkarma: 0 28.08.2007, 10:42:20
 21. avatar
  [11] tyrkys [*]

  Visnery: přesně! Já měla all-inclusive, takže alkohol z místní produkce byl k dispozici neomezeně. Ve městě se dal sehnat také, ale dost drahý. S opalováním nahoře bez - i když se jinak tak opaluju, tak jsem si to nelajsla. Fakt nestojím o to, aby kolem mého lehátka neustále ochomýtalo spousta místních chlapů.

  superkarma: 0 28.08.2007, 10:41:09
 22. avatar
  [10] Májík [*]

  sala: na nás bohužel české léky nezabraly,taky jsme si je nechali doporučit v lékárně s tím,že jsme řekli,že letíme do Egypta a stejně jsme hned uháněli do jejich lékárny koupit ty jejich a ty zabraly okamžitě

  superkarma: 0 28.08.2007, 10:39:56
 23. [9] sala [*]

  V Egyptě to bylo super. Byla jsem tam se ségrou a tehdy sedmiletou dcerou. Nemoc nás nepostihla. Léky se dají sehnat i v ČR, ségře je doporučila lékařka. Vzaly jsme si prášek preventivně hned první dny a v pohodě. Jinak doporučuji hotely od **** nahoru. Čistota na 100%.

  superkarma: 0 28.08.2007, 10:15:25
 24. avatar
  [8] Visnery [*]

  Já jsem se vrátila před pár týdny, opravdu nejkrásnější moře jaké znám...i pohostinost místních! Nevyrovná se ničemu, žádné Evropě.

  Luminar: alkohol je k dostani ve vsech hotelech, pivo i normalne v hospodach venku, ale ne tvrdy, ten jen na omezenych mistech.
  Nocni zivot je super, ale vetsinou ho zajistuje hotel. Maji natolik perfektne zvladnute animacni programy, ze nikam ani chtit jit nemusis :) Ale ja ted byla treba v Sharmu a nocni zivot tam byl naprosto perfektni. Oni totiz obchody vetsinou otevriaji vecer a prodavaji az do 2 do rana. Samozrejme nespocetny pocet diskotek a predevsim cajoven. To je jejich. Sedi se tam s dymkou u caje, tohle je jejich hlavni vecerni a nocni zabava.
  Opalovani nahore bez můzes, hotely to toleruji, ale dikybohu je vetsina lidi rozumnych a nedela to, protoze vi, ze je to jina mentalita a pro ne to neni "normalni". Takze ted jsme na plazi videli jen par italek a jednu cesku a nikdo vic.

  superkarma: 0 28.08.2007, 09:36:30
 25. avatar
  [7] Májík [*]

  Luminar001: pokud budete u hotelu na hotelové pláži,tak opalování nahoře bez je bez problémů, na naší hotelové pláži se takhle opalovalo 90% ženských

  superkarma: 0 28.08.2007, 09:34:20
 26. avatar
  [6] Májík [*]

  Ivušška: s námi tam byla paní,která byla v 6. měsíci a v pohodě,ale je fakt,že jsem jí viděla pít jen balenou vodu z lahve a asi se hodně hlídala,ale my jsem byli v 5* hotelu,takže to bylo fakt na hodně dobré úrovni

  superkarma: 0 28.08.2007, 09:33:31
 27. avatar
  [5] ceranna [*]

  Strava je třeba v 3* hotelích docela chudá a pro ženu v těhotenstv nedůvěryhodná, to bych doporučovala jen tepelně upravenou, takže celý pobyt jen rýži s kuřetem... Klima je normální mořské... teplo je, ale jezdí tam i důchodci.... spíš podle mě jde o ten let letadlem...

  superkarma: 0 28.08.2007, 08:50:08
 28. [3] Luminar001 [*]

  28.8.2007 7:34:20 - Luminar001 (Odpovědět) (Poslat vzkaz)
  V Egyptě jsem byla na poznávačce a bylo to super Díky pravidelné dezinfekci slivovicí mě žádná Faraonova pomsta nepotkala

  Uvažujem s přítelem rovněž o dovolené v Egyptě u moře. Jak je to s alkoholem? Je možné prostě jen tak vyrazit v Hurghadě na pivo? Noční život tam asi moc není co...? A co opalování nahoře bez?

  superkarma: 0 28.08.2007, 07:35:20
 29. avatar
  [2] Májík [*]

  Egypt je super dovolená,byla jsem tam před dvěma lety a kidně bych si to zopakovala, šnorchlování je naprosto úžasný a to je co říct,protože do té doby jsem se bála vůbec strčit hlavu pod vodu

  superkarma: 0 28.08.2007, 06:29:46
 30. [1] adriana.kohutova [*]

  V Egyptě jsem byla v roce 2002 a byla to moje nejlepší dovolená v životě. Se vším, co je tu v článku popsáno, souhlasím, přesně tak to je. Ani mně se Faraonova pomsta nevyhnula , naštěstí je to opravdu jenom 1-2 denní záležitost. Doufám a věřím, že někdy ještě jednou do Egypta zavítám.

  superkarma: 0 28.08.2007, 04:31:06

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme