Magie

Co vás štve, to vykuřte!

smoke

Milé ženy-in. Už asi víte, že je pro mě rubrika Magie noční můrou. O magii ráda čtu, ráda si o ní povídám, ale abych o ní psala, na to nemám dostatek zkušeností. Ano, mohla bych někde vyštrachat nějaká magická moudra, ale v mém podání by byla buď zkomolená, nebo k ničemu, protože bych jen papouškovala znalosti jiných. To je stejné jako napsat o transplantaci srdce.

Na magii se mohu tedy dívat jen jako laický pozorovatel a zprostředkovat vám jen vlastní pocity. Je jen otázkou, zda jste na ně vůbec zvědavé.

Dovolte, abych se vrátila k článku o Feng shui ZDE, ve kterém jsem si dovolila využít svých chabých vědomostí  a  virtuálně šoupala vašimi postelemi, aby se vám dobře spalo. Učení Feng shui je pro mě také taková magie. Většina z nás ho bere s rezervou. I já. Ale pokud posloucháte člověka, který je pro Feng shui zapálen, máte pocit, jako byste mluvili s nějakým šamanem, a hltáte každé jeho slovíčko.

Zvláště v případě, když přijde řeč na negativní energie v bytě. Ano i ty se dají když ne odstranit a vyrušit, tak alespoň oslabit.

Některé postupy mi připadaly docela legrační, Míšo Kudláčková, promiň, spíš jako čarodějnické rituály, a tak jsem si je nechala do rubriky Magie.

Každý a všechno vyzařuje nějakou energii. Lidé, zvířata, květiny, předměty. Netřeba zdůrazňovat, že ne každá energie je pozitivní.

Feng shui a starý nábytek?

Zeptala jsem se, co říká Feng shui na starožitný nábytek. Starožitný nábytek je přece přímo prosycen energiemi lidí, kteří ho měli doma. Příznivěji prý působí energie vlastních předků, po nichž jste nábytek nebo nějakou starožitnost zdědily a máte k ní pozitivní vztah.

Ale pokud si pořídíte nějaký kousek v antiku, musíte ho očistit růžovou vodou (rozuměj vodou, kde jste macerovali okvětní lístky růží) nebo ho vykouřit. Pochopitelně to neznamená, že zapálíte starou truhlu, ale kroužíte kolem ní čoudícími bylinami. Nejúčinnější očistnou bylinou je například šalvěj.

Jak si očistnou dýmovnici připravit?

Zapálíte dřevěné uhlí a na něj pokládáte sušené byliny, jejichž dým očisťuje.

Tento rituál můžete použít i v případě, že vás navštívila osoba, kterou nemáte rádi, je konfliktní, nebo vám prostě není sympatická.

No vida, jdu si sehnat dřevěné uhlí, šalvěj doma mám!

Co vy na to? Věříte na magické rušení negativních sil? Nechtěla byste tento očistný rituál vyzkoušet?

   
19.04.2010 - Magie - autor: Dana Haklová

Komentáře:

 1. avatar
  [9] jirulinka 55 [*]

  Sml23 přečetla jsem si příspěvky a taky něco přidám nedávno jsem dostala vánoční kaktus po zemřelé hned druhý den šel do popelnice necítila jsem se u něj dobře ted mám kld na dušičce . Možná si někdo řekne no to snad není možný ...  ale je prostě musel z domu

  superkarma: 0 22.04.2010, 21:08:48
 2. avatar
  [8] ToraToraTora [*]

  SENSITIVESKIN — #7 Ano, vykouřit a to čímkoliv. Zato nadobro.

  superkarma: 0 19.04.2010, 14:48:36
 3. avatar
  [7] SENSITIVESKIN [*]

  očistný rituál by měl být uskutečněn v parlamentu

  1. na komentář reaguje ToraToraTora — #8
  superkarma: 0 19.04.2010, 12:39:41
 4. avatar
  [6] lacetka [*]

  Rituály určitě fungují a taky je něco na tom, že staré věci si sebou nosí své příběhy. Jednou jsme si koupili v antiku svícen. Až doma jsem si všimla, že pod každým z ramen je nějaká tvář. Byly tam tři ženské obličeje, ale spíš holčičí, dětské.. Od nejvyšší do nejmenší = od nejstarší do nejmladší.

  Na následující noc nikdy nezapomenu, protože se děly opravdu podivné věci. Otvíraly se samy dveře, které šly kvůli kočce co na ně skákala, otevřít opravdu hodně těžko, padaly kytky.. ale co mě opravdu dostalo byl elektrický kartáček v koupelně, který běžel jaksi sám od sebe...

  Tušila jsem, že to s tím svícnem má nějakou souvislost, takže jsem ho ještě v noci vystrčila ven z bytu. A ráno jsme ho šli pěkně vrátit...

  Teprve potom mi "něco přišlo říct", že ten svícen byl vyrobený na památku těch tří dívek, které zemřely a to ne zrovna přirozenou smrtí.

  Dneska už se můžu jen dohadovat, jestli by tomu svícnu něco pomohlo.. Jak jsem to pochopila já, mezi těmi ostatními "osudovými" věcmi v antiku jim bylo fajn, změna v podobě něčího nového vlastnění jim příjemná nebyla. Jsou prostě věci "mezi nebem a zemí"...

  superkarma: 0 19.04.2010, 09:53:10
 5. [5] univerzální uklízečka [*]

  Tak za prvé, šéf není můj typ a za druhé, ani jeho ženě sedící ve stejnym kanclu by se to zřejmě nelíbilo. Při představě se mi udělalo blivno Sml57

  superkarma: 0 19.04.2010, 09:51:41
 6. avatar
  [4] Suzanne [*]

  Manžela...ale už je stejně pryčSml57

  superkarma: 0 19.04.2010, 08:24:05
 7. avatar
  [3] Věrulinka [*]

  Protivný lidi bych vykouřila Sml30

  superkarma: 0 19.04.2010, 08:06:25
 8. avatar
  [2] alpina [*]

  Eva_Fl — #1 no vidíš, až tě začne štvát, můžeš ho vykouřit Sml30Sml30Sml30

  superkarma: 2 19.04.2010, 06:33:00
 9. avatar
  [1] Eva_CZ [*]

  Nemam rada stary kramy, nelibuju si ve starozitnostech. Jediny dve starozitnosti doma jsme my dva s VONem.

  1. na komentář reaguje alpina — #2
  superkarma: 0 19.04.2010, 01:02:44

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme