Bulvár

Co ty lidi tak unavuje?

Milá redakce,
Přemýšlím, proč se tomu, co se s námi děje na jaře říkáme jarní úvaha... V odborných článcích (aspoň se ty články tvářily, že jsou odborné) jsem se dočetla, že je to tím, že v zimě nesvítí sluníčko, je zima, a nemáme dostatek čerstvé zeleniny a ovoce a díky tomu nám chybějí vitamíny.

Na základě tohoto nedostatku naše tělo velmi strádá, což se projevuje zvýšenou únavou. Vzhledem k tomu, že se většina lidí krmí vitamíny neustále, ovoce a zelenina je už běžně k mání ve většině obchodů po celý rok, fungují solária... tak fakt nevím.:-(  Z toho vyplývá, že tato vysvětlení jsou minimálně zavádějící.

ÁÁÁ už to mám. Lidé jsou na jaře unavení ne proto, že nemají vitamíny a světlo, ale proto, že jaro následuje po Novém roce, což je den pro velká předsevzetí. A běžný člověk se svoje předsevzetí snaží dodržovat. Ti vytrvalejší z nás vydrží i ty dva, tři měsíce a pak jsou z toho tak unavení, že mají obrovskou chuť vrátit se ke svému navyklému dřívějšímu způsobu života. A svoji rezignaci vysvětlují okolí i sobě „jarní únavou":-)).  Jak jinak si vysvětlit, že např. posilovny jsou v lednu doslova „natřískané" v únoru je o ně velký zájem... a v březnu se opět uvolňují. (moje zamyšlení je samozřejmě nadsázka)
 
Co se týče čistících kúr... v neděli jsem na ženě-in četla čtenářský článek o hladovce o očistě těla. Zvedaly se mi vlasy hrůzou na hlavě a otvíral se mi pomyslný kapesní nožík v kapse (ten švýcarský co už nemám:-). Chápu, že nějaká omezení v jídle jsou prospěšná, ale každý extrém je špatný, a nejíst 5 dnů a libovat si v tom, jak je člověk plný dobré nálady atd. je přímo nebezpečné.
 
Barkl2


Tedy,
vy v tom máte jasno.:) Snad jen k těm vitamínům – ne každý jí prášky a to, co koupíte v obchodě během zimy, se většinou zeleninou nazvat nedá. Takže já mám třeba na únavu plné právo.:)

Napište nám o vašem jaru a únavě i vy! Redakce@zena-in.cz!

   
06.03.2007 - Společnost - autor: Richard Klíčník

Komentáře:

 1. avatar
  [3] Aja [*]

  Ťapina: Navíc v "zimní zelenině" jich moc stejně není

  superkarma: 0 06.03.2007, 14:25:14
 2. avatar
  [2] barkl2 [*]

  Já jím všechno, vitamíny fasuju v práci,ale stejně mě to zas skolilo - tentokrát chřipka

  superkarma: 0 06.03.2007, 13:58:37
 3. avatar
  [1] Ťapina [*]

  Kdyby byly vitamíny jen v zelenině, tak bych musela být dávno mrtvá. Jím stejně v létě jako v zimě a hypovitaminózama netrpím

  superkarma: 0 06.03.2007, 13:52:12

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme