Minulý týden přišel polský expert s tvrzením, že díky zpomalení Golfského proudu čeká Evropu nejtužší zima za posledních tisíc let! Naši klimatologové ovšem říkají „NESMYSL!“. Tak když už jsme u těch zaručených předpovědí, co na to karty?

Na zpomalení Golfského proudu, způsobeném hlavně havárií v Mexickém zálivu, založil svoji teorii polský klimatolog Michal Kowalowský.

tarot

Český klimatolog Jan Pretel ale slova svého kolegy aktivně vyvrací s tím, že Golfský proud je tady hrubě přeceňován.

Více informací ZDE.

Tak jak bude? Přichystá nám zima něco jako léto v bleděmodrém?

Nejsem vědec, tak zkusím karty.

Co si „myslí“ Tarot o zimě?

Tarot hovoří hlavně o vodě a problémech kolem ní. Pravděpodobně se jedná o sníh. Předpověď pro Evropu je o velkých extrémech a potížích s vodou.

Domnívám se, že s vodou ve změněné podobě, proto myslím na ten sníh. Ani pro Českou republiku nemám z výkladu extra dobré zprávy.

Budeme vyčerpaní a mnohde bezradní i týdny. Vidím dokonce oběti. To ovšem může znamenat i „nutnost mnoho obětovat“.

Dostaneme za uši proud neproud

V zásadě si myslím, že karty ani nic jiného říkat nemohly. Rozhlédneme-li se kolem sebe a dáme-li si věci do souvislostí, je asi jedno, jak rychle GP běží. Příroda se už rozhodla.

Dali jsme do pohybu něco mnohem většího, než je Golfský proud.

Dostáváme zpátky nejen Mexický záliv, ale dlouhodobou lhostejnost a sebestředné jednání.

A bude hůř i bez proudů.

Valí se na nás proud zpětné vazby a do toho zvyšující se aktivita Slunce a nestabilita kolem nás ve vesmíru. Jedno k druhému je patrně podstatně „zajímavější“ než role Golfského proudu o letošní zimě.

Bude čím dál extrémněji

Zima podle mého výkladu tedy nebude extrémní ani tak s ohledem na teploty, jako s ohledem na množství sněhu a extrémní sněžení, následné tání a zase sněžení.

Právě vodu nám totiž Země poslední dobou servíruje vrchovatě. A ještě nějakou dobu bude.

Potom přijdou na řadu sopky mimo ČR. První budou sopky, které jsou pod vodou. Pokud voda následně pohltí třeba i velké město, nebudu překvapená.

Připravit se musíme na leccos a štěstí přeje připraveným.

V každém případě, ZATÍM PŘEŽIJEME, takže hlavu vzhůru.

Reklama