Každá sezona má typickou barevnou škálu, která jí sluší nejvíc. Podzimu svědčí syté teplé tóny, které působí uklidňujícím dojmem. Odstíny podzimních plodů a ovoce z červené palety budou přesně to pravé.

Když jsem pro vás hledala nějakou inspiraci pro podzimní „převlékání“ bytu, nemohla jsem minout překrásné odstíny bordó, terakoty a do fialova zbarvené lilkové. Možná už jste se lekla při čtení titulku. „Takové divoké a temné barvy do bytu? Nikdy!“

Ale jak se říká: „Nikdy neříkej nikdy“. Není přece řečeno (ani psáno), že byste se měla chopit štětce nebo válečku a proměnit svůj byt k nepoznání. (I když i takové případy znám)

Zmíněné barvy tak typické pro podzimní paletu můžete klidně dávkovat decentně a v malém množství. Třeba na závěsech, polštářcích či drobných doplňcích. Jak vidíte na obrázcích, i to udělá hodně velký efekt, a úplně změní náladu v jinak klasicky barevně laděném interiéru.

Tyto odstíny v sobě mají noblesu, eleganci a zkultivují každý prostor. Úžasně se kombinují hlavně s teplými a měkkými odstíny slonové kosti, béžové, pískové, karamelové a kávové.

Pokud se nebojíte razantních změn a chcete těmito barvami vymalovat nebo vytapetovat, měla byste vědět, že místnosti opticky uberete nejen světlo, ale i metry. Pro začátek byste mohla svůj experiment vyzkoušet na jedné stěně, nejlépe protilehlé oknu.

Pak uvidíte, jak na vás působí, a zda si můžete dovolit jít ještě dál.

Foto: Facebook House&Baetiful a Veranda

Čtěte také:

 

 

Reklama