Pes je nejlepší přítel člověka. Je symbolem věrnosti. A někdy může obrázek psa posloužit také jako dekorace na nádobí. Ostatně třeba psích hrnků existuje opravdu hodně. Máte doma taky nějaký?

Mám jednu známou, která je milovnicí zvířat, a to hlavně psů. Živé psy má dva, a dalších nejméně dvě stě pak všude po domě, jsou to nejrůznější figurky, obrázky, hrnky, talíře, trička, zástěry, utěrky, ručníky, ceduli na dveřích... Psy má prostě všude.

A tak mě napadlo, že by bylo zajímavé najít motivy psů na nádobí. Hrnků jsem našla mnoho, jsou na nich vyobrazené snad všechny rasy, které existují, navíc některé keramické dílny udělají jakýkoliv další obrázek na zakázku, kdybyste zrovna toho svého nemohli nikde sehnat. Psi se vyskytují také na talířích, příborech, vázách, hodinách nebo konvicích.

A kdy se pes začal objevovat jako motiv na věcech? Snad už v 5. století před naším letopočtem u Keltů, kteří je hodně uctívali. Už tehdy byli psi ochránci, hlídači a pomocníci a navíc symbolizovali ženské i mužské božstvo.

Pár citátů o psech

  • Ten, kdo řekl, že štěstí se nedá koupit, zapomněl na štěňata. (Gene Hill)
  • Není na světě lepšího psychiatra, než je štěně olizující vám obličej. (Ben Williams)
  • Pes je jediné stvoření na světě, které vás miluje víc než sebe. (Josh Billings)

Jestli se vám líbí psi, určitě se pokocháte naší FOTOGALERIÍ:

Zdroj: www.fler.cz

Další zajímavé články:

Reklama