Magie

Co skrývá dlaň redaktora Jakuba?

ruce

Když jsem se podíval dnes do e-mailové schránky, měl jsem velkou radost. Přišla mi zpráva od čtenářky AndyC, která zareagovala na mou výzvu ve článku: Osud mám vepsaný v dlaních a sestavila mi krásný portrét mé osobnosti. Jak moc se trefila? Její závěry jsem si dovolil okomentovat žlutými citacemi...

Co skrývá Jakubova dlaň

K hádání se nejvíce hodí levá ruka, která nám na dotyčnou osobu prozradí její charakterové vlastnosti. Pokud bychom ovšem chtěli zjistit, jak s nimi naložit, nebo co s nimi teprve provést, museli bychom vzít na pomoc ruku pravou... My zůstaneme u ruky levé.

levá ruka

Dlaň

Jedná se o organizátorský typ, jež si neodepře pořádek a nerad se podřizuje jakýmkoliv změnám. Jedná se o muže věrného, něžného, ale na druhou stranu takového, který si nepotrpí na milostné předehry a romantickou atmosféru, zastávají spíše klasiku bez jakéhokoliv experimentování. Na druhou stranu jsou velmi spolehlivý, trpělivý, a nic ho v životě nezaskočí.

Tady ses, Andy, trefila skoro do písmene. Akorát to experimentování je trochu špatně - hrozně rád zkouším nové věci. :-)

Čára života

Začíná mezi prostředníčkem a ukazováčkem a stáčí se dolů k zápěstí. Jak dlouho budeš žít? Střed čáry života se bere jako pětatřicátý rok a každý milimetr navíc znamená další rok. Čára života vypovídá o tvých nemocech, událostech, jež tě okrádají o tvoji energii. Tato osoba má však čáru hlubokou a znatelnou, čím je hlubší, tím dotyčná osoba má i pevnější zdraví, klidný a spokojený život.

Tak to vypadá, že někdy mezi 40 a 50 rokem budu mít docela na mále, ale pak se to zase spraví. Jinak budu jako řípa, juch!

Čára hlavy

Tato čára začíná mezi ukazováčkem a prostředníčkem a stáčí se dolů pod malíček. A co se z ní dá vyčíst? Prozrazuje o každém z nás to, jaké máme schopnosti a inteligenci.
Prohnutá, klesající čára vypovídá o člověku, jež přes velké množství svých zájmů nedokáže nic dotáhnout do konce, z čehož pramení i všechny problémy spojené s láskou a někdy i sexem. Na druhou stranu zřetelná a dobře viditelná čára vypovídá o velkém množství houževnatosti, vytrvalosti a bystrém úsudku, a jelikož se tato čára nenápadně stáčí k měsíčnímu vrcholku, máme tu skrytého romantika s nesmírnou fantazií. A pozor! Tato čára končí vidlicovitě, což předpokládá, že máme před sebou „literárního talenta“.

Čteš ve mně jako v knize, Andy! „přes velké množství svých zájmů nedokáže nic dotáhnout do konce.“ To je fakt velká trefa - snažím se sice vnitřně ukáznit, ale kolem je tolik skvělých věcí, které chci udělat a zkusit...

Čára srdce

Tato čára začíná mezi ukazováčkem a prostředníčkem a stáčí se dolů pod malíček. Vypovídá o zdraví, neměla by být však ale přerušována, je o schopnosti milovat a vnímat lásku kolem sebe. Rovná čára majitele symbolizuje inteligentního člověka s neomezenou dávkou fantazie, jež přenáší do svého intimního života, možná je to i nadmíra jeho „skryté“ romantické duše. Vzhledem k tomu, že čára začíná vidlicí, je zcela jisté, že tato osoba ve svém životě prožije opravdovou a hlubokou lásku. Ano, tenhle člověk, jak vypovídá čára končící pod prostředníčkem a ukazováčkem, má srdce na dlani a dokáže i nezištně pomáhat druhým. Čím výraznější tato čára je, tím ke svým nejbližším bývá otevřenější, a pokud by tato čára byla i navíc červená, jednalo by se o člověka, jež je velmi smyslný i po intimní stránce.

Zajímalo by mě, jestli se dají z téhle čáry poznat i šprýmy. Moji vztahovou fantazii asi nejvíc vystihuje situace, kdy jsem své masožravé ženě dal k výročí dárkově zabalenou štangli uheráku :-)

Čára osudu

Ne všichni lidé mají čáru osudu, která vede od prostředníčku k zápěstí. Člověk by měl více věřit ve vlastní schopnosti, a pokud člověk má tuto čáru, do značné míry ovlivňuje jeho ctižádostivost a je schopen převzít na svá bedra za všechny veškerou zodpovědnost.
Dlouhá a dobře nakreslená čára vypovídá o tom, že tuto osobu potká skvělý život a výjimečný osud.

Tak, už aby to bylo. ;-)

Spojovací čáry

Tyto čáry symbolizují důležitá přátelství a lásky, jež nás provázejí životem, nacházejí se mezi čarou srdce a malíčkem. Tyto čáry se však nevyskytují trvale, ale mění se pouze podle situace.

V tuhle chvíli tři velcí kamarádi - to by odpovídalo.

Vzhledem k tomu, že nelze určit, jaké pahorky jsou, zda ploché, lehce vyklenuté nebo nadměrně vyklenuté, posílám pro odhalení pravdy klíč.

Venušin pahrbek

 • a) plochý: odměřenost, nedostatek temperamentu
 • b) lehce vyklenutý: vyvážený temperament
 • c) nadměrně vyklenutý: záliba v sexuálním životě

Jupiterův pahrbek

 • a) plochý: nedostatek ctižádosti
 • b) vyklenutý: smysl pro spravedlnost, šlechetnost, takt a ohleduplnost
 • c) příliš vyklenutý: arogance, nesmírná ctižádostivost

Saturnův pahrbek

 • a) plochý: nenechá se ničím unést
 • b) vyklenutý: rozhodnost, vytrvalost
 • c) příliš vyklenutý: samotářství

Vršek Slunce

 • a) plochý: touha po přepychu
 • b) vyklenutý: smysl pro hudbu a estetiku
 • c) hodně vyklenutý: libuje si v zábavách a rozkoších

Merkurův vršek

 • a) plochý: chybí sebedůvěra, ctižádostivost, zájem o práci
 • b) vyklenutý: společenský, komunikativní
 • c) značně vyklenutý: talent pro obchod a peněžní záležitosti

Vršek Měsíce

 • a) plochý: smysl pro praktičnost
 • b) vyklenutější: představivost, intuice, smysl pro poezii
 • c) hodně vyklenutý: představivost se snoubí s prozíravostí

Tady je trochu problém, protože si nejsem jistý, kde se všechny ty vršky nachází ani jak vypadá míra vyklenutí... Ale pokud to chápu dobře, tak to docela vychází: společenský chlapík s přebujelou představivostí, smyslem pro spravedlnost a sexuální apetencí. :-D

Palec

Správně položený je proti ukazováčku pod úhlem pětačtyřiceti až devadesáti stupni.
Tento normální palec svědčí o energičnosti, vůli a vytrvalosti.

Ukazováček

Koneček ukazováčku by měl sahat až ke středu horního článku prostředníčku, stejně dlouhý jako prsteníček. Zde je naprosto ideální.

No, je ve skutečnosti o trochu kratší než prsteníček, ale to není z rozevřených prstů tak poznat... asi tak tři milimetry.

Prostředníček (prst zodpovědnosti)

Majitel rovného prostředníčku bývá rád v blízkosti milované osoby, hledá trvalý vztah a věrnost, touží po klidném, rodinném životě.

Prsteníček

Citlivost, vtipnost...
Tento typ člověka vyhledávají lidé pro jeho veselou nakažlivou povahu, někdy mívá cit pro banální věci. Ve svém životě je spokojený a sebevědomý. To vypovídá o svém majiteli prsteníček, pokud sahá k hornímu článku prostředníčku.

Spokojený a sebevědomý, to já jsem, to jo :-)

Malíček

Zahrnuje vlastnosti svého nositele a ideální dosahuje k hornímu článku prsteníčku. Zde bez výrazných vlastností.

Malíček končí těsně před posledním článkem prsteníčku - dostal se akorát na cílovou čáru.

Co prozradí pokožka? To si bude muset Jakub zjistit sám :O)

 • a) jemná, měkká: něžný inteligent, odborník přes milostné záležitosti, něžnosti, pozornosti
 • b) hrubá: nemají zrovna duši romantika, ale kdo ví, třeba když naleznou tu opravdovou lásku, budou ji prožívat naplno a hluboce
 • c) lidé s krátkými prsty: je to velký snílek, jež na rady ostatních nikdy nedá
 • d) s dlouhými prsty: je to velmi citlivá povaha, a moc by ho ranilo, kdyby zjistil, že je podváděn
 • e) baculaté prsty: z baculatosti vyčteš, na kolik je dotyčný smyslný a vynalézavý, co se týče lásky

Hrubost pokožky bych dal někam mezi a prsty mám celkem štíhlé a středně dlouhé, řekl bych...

A konečky prstů?

Vzhledem k tomu, že nejsou díky stlačení na skle dosti čitelné, zbývá další domácí úkol pro Jakuba...

 • a) špičaté konečky: samostatnost, představivost, šlechetnost, nezávislost
 • b) čtverhranné konečky: sklon ke konvencím, pracovitost, logičnost, praktičnost
 • c) kulaté konečky: nepřevídatelnost, ctižádost, snadná adaptace na změny
 • d) lopatkové konečky: umělecká originalita, schopnost přesvědčovat ostatní

Nejsem si úplně jistý, jestli poznám rozdíl mezi C a D, ale v dětství jsem si vášnivě kousal nehty, takže mám právě buď C, nebo D. Obojí zní dobře. :-)


Andy, díky moc!

A vy ostatní, pokud máte odvahu, zkuste to také - vyfoťte své dlaně a nahrajte je do diskuze. Třeba vám Andy také něco pěkného vyvěstí!

   
30.03.2010 - Magie - autor: Jakub D. Kočí

Komentáře:

 1. avatar
  [21] paníliška [*]

  Marie Šrámková — #9  Sml52Sml52 To nebylo myšleno vážně, že ne.

  superkarma: 0 04.05.2010, 13:18:43
 2. avatar
  [20] oalison [*]

  AndyC@email.cz — #18 No skener moc toho neumí, zkusim ještě vyfotitSml58

  superkarma: 0 22.04.2010, 09:39:03
 3. [19] AndyC@email.cz [*]

  Pro Avilo:

  Pravděpodobně by se mělo jednat o čáru srdce, a pokud je čára spletená jakoby v řetěz, vypovídá o sklonu ke koketování a nevěře.

  superkarma: 0 04.04.2010, 19:18:27
 4. [18] AndyC@email.cz [*]

  Pro oalison:

  Je mi líto, ale čáry na dlani jsou nevýrazné, pokud by šlo dodat lepší fotku levé dlaně (tak jako u Pinožky), mohli bychom se pokusit něco vykouzlitSml16

  1. na komentář reaguje oalison — #20
  superkarma: 0 04.04.2010, 19:08:05
 5. [17] AndyC@email.cz [*]

  Pro Pinožku:

  Jedná se o velmi temperamentního a citlivého člověka, s velkou dávkou energií. Je velmi odvážný, rád flirtuje a svádí svými neodolatelnými pohledy, ale na stranu druhou se snaží každičkou chvíli překvapovat něčím novým. Je to osoba velmi vtipná, vyhledávající převážně povrchní známosti, většinou jenom na jednu noc. Ale když je dotyčná osoba spokojená a sebevědomá sama se sebou, snaží se naleznout trvalý vztah založený na věrnosti, kde by se naplnila touha po klidném a rodinném životě, žít v blízkosti své milované osoby.

   Čára života je velmi dlouhá, a proto by se tato osoba měla těšit pevného zdraví, klidného a spojeného života, i když občas ze strany okolí může pociťovat jistý nezájem.  Tento nezájem může pramenit z toho, že se těžko sebeprosazuje, má vůči ostatním zábrany, je mlčenlivá a ve většině případů je dost nerozhodná.

   Ona jedna pomyslná čára, (kde ostatní lidé mají čáry dvě), vznikla spojením čáry hlavy s čárou srdce. Tato čára poukazuje na velké konflikty mezi rozumem a city, nemožnost se jednoznačně rozhodnout srdcem nebo hlavou, vždycky tady bude hlodat nějaký další červíček, co kdyby...  Na jednu stranu se jedná o snílka, který se kvůli citům dokáže vzdát všeho, lidem kolem sebe dělá radost, obdarovává své nejmilejší romantickými maličkostmi, má velkou fantazii, ale na stranu druhou dokáže být pěkně pyšný a neústupný ve své ctižádostivosti, vytrvalosti a houževnatosti.

  Rovná čára symbolizuje velmi inteligentního člověka majícího neomezenou fantazii, jež přenáší i do svého intimního života, čas od času dokáže být i romantikem s růžovými brýlemi na očích, a není proto důvod se čemu divit, že je to i vynikající milenec/milenka. A čím víc svému protějšku otevřou své srdce, tím více se stávají zranitelnější.

   Čára osudu: Tato osoba chce ve svém životě něčeho dosáhnout, ale jen svým vlastním úsilím, bez pomoci svých nejbližších. A tenhle skvělý život jej skutečně čeká, i když někdy může být ta cesta dlouhá a trnitá, ale musí vytrvat.

  Prsty na ruce: Kulaté konečky prstů vypovídají o osobě velmi ctižádostivé, kterou jen tak něco nerozhodí (nějaká nepředvídatelná změna nebo událost), protože díky svému šestému smyslu dokáže velmi předvídat. Svou energičnost, vůli a vytrvalost má na rozdávání, a kde kdo by ji mohl závidět.

  superkarma: 0 04.04.2010, 19:04:20
 6. avatar
  [16] Avilo [*]

  Pimpa M — #5 Tak to přesně na mě sedí:D...

  Jo a jinak to postižení je Downův syndrom (ale ti mají tu čáru jen jednu a nikde další, na obou rukouSml33 ...)

  superkarma: 0 03.04.2010, 15:44:50
 7. avatar
  [15] Avilo [*]

  Aha, kdosi už se ptal, tak nic...

  superkarma: 0 03.04.2010, 15:37:35
 8. avatar
  [14] Avilo [*]

  Na pravé ruce mám silnou-propletenou, nejvýraznější jednu čáru, která se mi táhne vodorovně asi 2,5cm pod prsty. Teď nevím, co je to za čáru, ale prý znázorňuje nějaké vnitřní fluidum nebo co...Mám na pravé ruce i jiné čáry, ale ty jsou méně výrazné. Klidně pošlu foto-odpověď mě moc zajímá!:) Děkuji

  superkarma: 0 03.04.2010, 15:35:54
 9. [13] AndyC@email.cz [*]

  Buďte všichni trpěliví, o tomto víkendu, až bude konečně chvilička klidu, se na všechny dlaně podívám a pošlu Vám rozluštění.Sml16Sml16

  superkarma: 0 01.04.2010, 18:37:14
 10. avatar
  [12] sedesatka [*]

  Raději to nechci ani vědět.Moc tomu nevěřím.Sml15Sml15Sml15

  superkarma: 0 30.03.2010, 15:34:16
 11. avatar
  [11] pinožka [*]

  Pimpa M — #6 už jsem tu, děkuji za vysvětlení, také to mám jen na jedné ruce

  superkarma: 0 30.03.2010, 14:11:59
 12. avatar
  [10] átéčko [*]

  pinožka — #1 Opičí rýhu má můj postižený syn, ale jen na jedné ruce. Ale má ji i můj zrdavý syn, ale prozrazuje někdy opravdu genetické onemocnění.

  superkarma: 0 30.03.2010, 12:10:21
 13. [9] Marie Šrámková [*]

  ...Venušin pahrbek je na hlavě...

  1. na komentář reaguje paníliška — #21
  superkarma: 0 30.03.2010, 11:33:57
 14. avatar
  [8] oalison [*]

  Jakub D. Kočí — #4 tak děkuju, mám trošku pomalejší PC a než něco proběhne, člověku skoro dojde trpělivost, ale zdařilo se.Sml16

  superkarma: 0 30.03.2010, 10:20:25
 15. avatar
  [7] oalison [*]

  Tak pravá

  a levá

  superkarma: 0 30.03.2010, 10:19:25
 16. avatar
  [6] Pimpa M [*]

  A jinak v článku u popisku čáry hlavy je chyba, nezačíná a nestáčí se, jak je popsáno. Vychází ze stejného místa, jako čára života, tzn. někde mezi palcem a ukazovákem a běží přes dlaň směrem k malíkové hraně.

  1. na komentář reaguje pinožka — #11
  superkarma: 0 30.03.2010, 10:04:01
 17. avatar
  [5] Pimpa M [*]

  pinožka — #1 To je spojená čára srdce a hlavy, říká se tomu nepěkně opičí rýha. Znamená to, že dotyčný člověk silně spojuje cit s rozumem, jedná hodně racionálně, možná až někdy necitlivě.

  1. na komentář reaguje Avilo — #16
  superkarma: 0 30.03.2010, 10:01:20
 18. avatar
  [4] Jakub D. Kočí [*]

  oalison — #3

  Jak vložit fotku do diskuze?

  Zmenšete fotografii na šířku 460 dpi, klikněte v přidávání příspěvků

  na červeně zakroužkovanou ikonku (viz obrázek níže) a postupujte dále

  podle instrukcí, které se objeví.

  ../../../media/2010/03/01/vlozit_fotku_d...

  1. na komentář reaguje oalison — #8
  superkarma: 0 30.03.2010, 09:56:20
 19. avatar
  [3] oalison [*]

  A jakpak sem nahraju obrázek? Mě to nějako nejdeSml80

  1. na komentář reaguje Jakub D. Kočí — #4
  superkarma: 0 30.03.2010, 09:25:20
 20. [2] barbecue [*]

  Jééé - to by mě moc zajímalo, jestli pinožce někdo něco vyvěští - já mám taky na levé ruce o jednu čáru míň (ale nemám u sebe foťák), pravou ruku mám normální - se třema hlavníma čárama... Ví někdo, co ta jedna čára přes celou ruku znamená???

  superkarma: 0 30.03.2010, 09:12:39
 21. avatar
  [1] pinožka [*]

  Andy mohla bys mi vyvěštit co znamená v mé levé dlani jedna čára, tam kde všichni mají dvě?

  1. na komentář reaguje Pimpa M — #5
  2. na komentář reaguje átéčko — #10
  superkarma: 0 30.03.2010, 08:50:49

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme