Co žena, to jiný světonázor. Feministky patří mezi extrém a mě zajímalo, jak feministky vnímají ostatní ženy. Učinil jsme proto malý průzkum a feministky to v něm zrovna nevyhrály...

feministky

O feminismu jako takovém byly již popsány stohy papíru, přesto, pokud si nejste úplně jistá, co vlastně ten feminismus znamená, můžete si přečíst třeba tento článek...

Ale i když si třeba nejste jistá, určitě máte na feminismus a feministky svůj názor. Každý máme tendenci dělat si názor na veřejně aktivní hnutí, i když o nich druhdy mnoho nevíme (tím nikoho z ničeho neobviňuje, je to normální a lidské). Naopak názor fundovaného člověka často nebývá tak přínosný jako názor člověka, který vnímá určitou frakci, či třeba událost, čistě svým pohledem. A právě díky tomuto pravidlu jsem mohl položit následující otázku ženským členkám naší redakce, aniž bych si předem zjišťoval, zda se o feminismus vůbec zajímají.

Takže, holky, co si myslíte o feministkách?

Kateřina Vozková, grafička
Co si myslím o feministkách? Jen to nejlepší, samá pozitiva...

Věra Forejtová, obchodnice
Nemám ráda výstřednosti v ničem. Stejně jako nemá ráda sekty, tak nemám ráda ani feministky.

Alexandra Stušková, redaktorka
Nemůžu ti o nich nic říct, mám mezi nimi spoustu kamarádek.

Dana Svobodová, redaktorka
Ve spoustě politických věcí se s nimi shoduji, třeba v tom, že ženy mají mít stejný plat jako muži. Ale extrémní feminismus mi nic neříká.

Klára Wimmerová, zástupkyně šéfredaktora
V mnohých věcech se s nimi, pokud vím, neshoduji, takže mě vlastně ani moc nezajímají.

Když to zesumíruji, ptal jsem se celkem pěti žen na jejich názor na feministky. Jedna byla jasně pro (Katka), jedna jasně proti (Věrka), jedna s něčím sympatizuje a s něčím ne (Dana) a dvě se zdržely hlasování (Klárka a Saša). No, ne že by to pro feministky vyšlo zrovna optimisticky, co říkáte?

Téma dne 7. prosince 2011: Já a feministky

  • Jaký je váš názor na feministky?

I když se zdá tahle otázka položená mužem v ženském magazínu trochu odvážná, nemyslím si, že je od věci. Extrémní názory vyvolávají v lidech reakce. Stejně jako máme každý, napříč věkem, pohlavím i rasou svůj názor třeba na židovství, tak máme názor i na feminismus. A mě zajímá ten váš, milé čtenářky! Posílejte mi ho na e-mail uvedený níže jako příspěvek k tématu a nezapomeňte, že pokud chcete mít šanci na získání krásného dárku, který se hodí pro každého chlapa a feministku, totiž hry POKER deluxe od Albi, musí váš text být dlouhý alespoň jako tento odstavec.

poker

Hrajte ŠŤASTNOU VÁNOČNÍ SOUTĚŽ o ceny v hodnotě 30.000 KORUN! Více zde...

Reklama