Na rozdíl od feministek, které to u mých redakčních kolegyň projely tak napůl, to šovinisté projeli na plné čáře. Přesto jsou redakční názory na mužský šovinismus barvité a určitě se při jejich čtení nebudete nudit.

Šovinismus sám o sobě je pojem mnohovrstevnatý, my se ale tentokráte zaměříme na jeho snad nezprofanovanější tvář, tedy na mužský šovinismus. Když to vezmu hodně zjednodušeně, tak muž šovinista je člověk, který ví, že svět vůkol vybudovali muži, a ženy jsou tu od toho, aby na ně zbožně hleděly a byly k ruce, když je muži náhodou k něčemu potřebují.

šovinista

Protože mužský šovinismus je povětšinou docela psina, vzniká též zde v magazínu ŽENY-IN.cz recesistický šovinistický koutek, při jehož čtení se jistě dobře pobavíte (doufám tedy, že alespoň tak jako já při jeho psaní)...

Šovinistický koutek ženy-in...

Ale jsou muži, kteří berou mužský šovinismus vážně. A právě na takové případy jsem se zeptal svých kolegyň: Holky, co si myslíte o chlapech šovinistech?

Věra Forejtová, obchodnice
Mám k nim vztah čistě záporný.

Dana Svobodová, redaktorka
Je to široký pojem, ale obecně člověk, který je šovinista, má nějaký mindrák, problém sám se sebou. Všechny názorové ismy, ať už je to šovinismus, komunismus, fašismus... jsou nebezpečné. Všechno jedna pakáž...

Klára Wimmerová, zástupkyně šéfredaktora
Myslím, že každý šovinista je podpantoflák. Stačilo si přečíst rozhovor s manželkou pověstného Josefa Hausmanna. :)

Zuzana Sommerová, obchodnice
Mužský šovinismus se pro mě rovná mužskému primitivismu.

No, je jasné, že šovinisti to u mých kolegyň projeli (a umístili se tak daleko hůře než feministky, viz: Co si ženy myslí o feministkách).

Téma dne 13. prosince 2011: Já a chlapi šovinisti

vichyMinulý týden jsme zde v magazínu probírali feministky a feminismus, bylo by škoda opomenout i mužský šovinismus, co říkáte, milé čtenářky? Myslím, že na šovinisty má každá žena svůj názor, asi bude nejspíš dost negativní, přesto si myslím, že může být podložený zajímavými argumenty. A právě ty argumenty mě zajímají!

  • Jaký je váš názor na chlapy šovinisty a proč?

Posílejte mi své příspěvky na e-mail uvedený níže a nezapomeňte, že pokud chcete mít šanci na získání krásného dárku (tentokrát pro toho vašeho chlapa, když už si bereme chlapy na paškál), musí váš text být dlouhý alespoň jako tento odstavec. Jaký je to dárek? Kvalitní balzám po holení VICHY HOMME a 500 bodů do naší letošní Vánoční soutěže! Uzávěrka zasílání příspěvků je 13. 12. 2011 ve 14.30 hodin.

A kdybyste náhodou neměly vyhraněný názor a chtěly se přesto dnešního tématu zúčastnit, můžete si jen tak z legrace vyzkoušet napsat šovinistický příspěvek do našeho šovi-koutku.

Stále hrajeme Šťastnou vánoční soutěž o ceny v hodnotě 30.000 korun! Více zde...

Reklama