Bulvár

Co si vzít důležitého z bytu při živelné události?

Děkujeme čtenářce s nickem buggy, že se s námi podělila o svůj (vlastně dceřin) katastrofický zážitek a přidává k němu své zkušenosti.

Krásný den, mně se v domácnosti naštěstí nic špatného nestalo (klep, klep). Jen drobné nepříjemnosti jako vytopení koupelny z důvodu ucpaného odtoku u pračky a několikrát  k nám zateklo střechou.

Moje dcera měla horší zážitek a s ní jsme všechno prožívali "na blízko". Vloni v prosinci mi kolem 11 hodiny večer zavolala a vychrlila na mě:. "Prosím tě, ať pro nás táta přijede. Jsme před domem, narychlo oblečené, a je zima. Nesmíme dovnitř. Hasiči vyklidili dům, nevědí jestli něco nebouchne".

Zkušenost č. 1:

Když příjde nějaká živelná událost, nestačíte si ani rozmyslet, co si vzít důležitého nebo cenného z bytu. Tak se dcera a dvě vnučky nastěhovali k nám. I s kocourem. My máme taky kocoura a vzájemně se nesnášeli. Takže jsme je museli stále oddělovat! Pak přijel na vánoční svátky syn a ten má psa. Už jsme museli sledovat tři zvířata a dbát na to, aby se nesetkali. V bytě dcery se větralo, pralo se, čistilo, malovalo. Koberce,  sedací souprava a matrace v postelích vyčistit nešly, ty se musely vyhodit.

Pak přišlo jednání s pojišťovnou. Zástupce byl vstřícný, snažil se všechno vyřešit rychle a poskytnout nejprve alespoň zálohu, aby se byt zase zařídil.

Zkušenost č.2:

Přes solidní jednání pojišťovny na  takové události vždycky tratíte.

Dneska už dcera bydlí ve svém bytě. Ten kouř je tam pořád trochu cítit, zejména když se do bytu vstoupí. Od této zkušenosti kdykoliv vidím v televizi, že v  nějakém domě hoří, tak vím, jaké problémy čekají sousedy. Ten kouř, protože hoří různé kabely a uměla hmota, tak se jen tak nevyvětrá.

Přeji všem jen opravdu malé domácí katastrofy.

Bugy

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Tak to už je katastrofa ve velkém. Proti tomu jsou naše domácí karamboly legrácky. I když je nechci v žádném případě zlehčovat.

   
13.04.2010 - Blog redakce - autor: Dana Haklová

Komentáře:

 1. avatar
  [7] denkas [*]

  Tak to zažila dcera! Hořelo pod nima!Měla jít do nemocnice ,ale k vůli psovi to odmítla.Neměla ho kam dát. Naštěstí jí nic nebylo. Ještě ,že  nebyly vnučky doma.

  superkarma: 0 13.04.2010, 19:44:28
 2. avatar
  [6] enka1 [*]

  DanaD — #5  Jasně, název článku mě asi trochu zavedl.Lepší být připraven aspoň trochu než vůbec a v kritické situaci stejně každý jedná zkratově. Jen ať k ničemu nedochází a u Tvých krásných mňoukalek obzvlášťSml16

  superkarma: 0 13.04.2010, 19:40:40
 3. avatar
  [5] DanaD [*]

  enka1 — #4 no obavam se ze kdyz zacne horet,kocky  nudou zbesile hledat temne kouty a schovavat se.... ale doufam ze tu horet nebudeSml16

  1. na komentář reaguje enka1 — #6
  superkarma: 0 13.04.2010, 17:06:49
 4. avatar
  [4] enka1 [*]

  DanaD — #3 Když jsou doklady v jednom šuplíku,není problém je přesypat do báglu, který by tak nějak měl mít člověk přibližně připravený,to je otázka minuty. A o záchraně zvířátek jsme se vždycky s dětmi  bavili nejvíc, aspoň to je zaujalo. Než kočinky vlezou do přepravek, jsi  i sama v pohodě.Sml22

  1. na komentář reaguje DanaD — #5
  superkarma: 0 13.04.2010, 15:48:05
 5. avatar
  [3] DanaD [*]

  enka1 — #2 jenze kdyz to pak prijde a ses v soku tak si urcite vezmes zbytecnosti a to dulezite nechas doma... ja bych urcite kaslala na doklady a cennosti a zachranovala bycj kocky....

  1. na komentář reaguje enka1 — #4
  superkarma: 0 13.04.2010, 15:16:25
 6. avatar
  [2] enka1 [*]

  Promiň, ale tady trochu pěním. V každé ZŠ jsou od 4.tř probírány tzv.krizové situace a jak se v nich zachovat minimálně 6 vyučovacích hodin. I v předcházejících ročnících se o tom často povídá. JENŽE SE TO BERE HÁKEM, ZAS NÁM NĚCO MELOU.

  1. na komentář reaguje DanaD — #3
  superkarma: 0 13.04.2010, 15:12:29
 7. avatar
  [1] 13042000 [*]

  No, tak doufám, že toto nikdy nezažiju. To je docela síla. Hlavně, že vše dobře dopadlo.

  superkarma: 0 13.04.2010, 14:48:53

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme