Diskuze

Co si o tom mystet? byvaly se ozval po 3 letech

Před více jak 3 lety jsme se po 3 letém vztahu rozešli s mým prvním přítelem – první vážný vztah.

 

Před více jak 3 lety jsme se po 3 letém vztahu rozešli s mým prvním přítelem – první vážný vztah. Po vzájemné domluvě, protože poslední rok nám to moc neklapalo. Avšak do té doby  nás všichni pokládali za ideální pár, vše jsme dokázali bez hádek vyřešit, vyhovět si a měli jsme se moc rádi. Ale musím se přiznat, protože jsem byla mladá a bez zkušeností, začala jsem koukat po jiných…..od toho se odvíjely naše problémy a vedlo to k rozchodu.

V začátcích svého současného vztahu - tedy asi před rokem a půl, také vlivem 2 vztahů předchozích , které jsem měla mezi tím, a mých špatných zkušeností, jsem se myšlenkami začala vracet ke svému prvnímu příteli. Vše jsem s ním srovnávala, říkala  jsem si jak doby s ním byly hezké a pohodové a jak já byla hloupá, že jsem se o to vše sama připravila. Nejdříve jsem se s těmito myšlenkami potýkala sama, ale když se tak dělo delší dobu, tak protože jsem věděla že on se mnou mluvit nechce - od našich společných přátel - rozhodla jsem se, že napíšu dopis. Takže dopis jsem přes nelibost jednoho mého kamráda, který tvrdil, že mu to velice ublíží napsala. Sedla jsem si, a všechny myšlenky, které se mi tou dobou honily hlavou napsala - omluvila jsem se mu, že jsem byla hloupá, a že bych byla ráda, kdybychom mohli být alespoň přátelé. Velice zkráceně - dopis byl téměř na 3 stránky A4. Protože jsme jeden druhého znali velice dobře, sázela jsem na to, že si dopis přečte, ale i kdyby si ho nepřečetl, tak mu nedá, aby o tom nepřemýšlel a nenastal nějaký posun v tom, že mě nechce vidět. Po delší době jsem od něj dostala zprávu, kde mi sdělil, že mě nechce mít ani mezi svými přáteli a ať už nekontaktuji. Sice špatná zpráva, ale říkala jsem si že k určitému posunu došlo, alespoň nějaká reakce. Od té doby jsem ho nekontaktovala, je to zhruba rok nazpět.
Nyní mě před týdnem kontaktoval on sám, s tím, že neví jak začít, ale že pokud jsme stále pro, rád by zašel na kávu a popovídal si. Byla jsem trochu šokovaná, ale souhlasila jsem a tak jsme byli v úterý "na kávě". První setkání po 3 letech, když jsme se viděli, tak jsme se objali a pak spolu strávili téměř 5 hodin v kavárně. Bála jsem se, že si nebudeme mít co říct, ale chvíle trapného mlčení nenastala. Povídali jsme si o všem, o našich rodinách, příbuzných, o práci i škole. Dozvěděla jsem se, že dopis nečetl, dal ho do úschovy ke kamarádce, a teď nedávno si ho chtěl přečíst a ona ho nemohla najít. A jak jsem říkala, já spoléhala na to, že mu to začne vrtat hlavou, on mi řekl že věděl, že to udělám - řekl, že jsem člověk, který ho zná nejlépe. Vše jako dřív, a co mne překvapilo, ze jeho strany bez žádných náznaků zášti či něčeho podobného. Své rozhodnutí mne kontaktovat vysvětlil tak, že on za tu dobu také vyvedl pár hloupostí a začal se na celý problém dívat z druhé strany, a tak si řekl proč ne, proč bychom se nemohli vidět. Nakonec jsme se dostali i našim vztahům, říkal, že do žádného nešel naplno a že poslední vztah, ač jeho přítelkyně byla také kozoroh, byla itálie se vším všudy. Oba totiž věříme na znamení - říká se, že kozoroh a býk jsou jedna z nejlepších partnerských dvojic. Omlouval se mi i za jedinou facku, kterou mi kdy dal a že o tom stále přemýšlel a chtěl mi to říct. Obecně bych řekla, že naše setkání více sebralo mě než jeho. Poté, když jsme se rozloučili a já jela domů, napsala jsem mu, že jsem ráda, ze jsme se viděli, a on mi odepsal že on také, a že mu bylo moc hezky. Domluvili jsme se také, že jsme ještě neřekli vše, že to "někdy" napravíme.

Pořád o tom musím přemýšlet, a nevím jak si jeho rozhodnutí vyložit, zda chce jen napravit naše pošramocené vztahy? Sama nevím, dokáže to někdo  odhadnout?

 

12.06.2010 - Partnerské vztahy - autor: Dzungy

Nutná registrace

Pro přispívání do diskuzí je nutná registrace.

Příspěvky:

 1. [23] Zuza70 [*]

  Neřeš to Sml23. A jestli je pro tebe teď důležité vědět, co ho k setkání vedlo, zeptej se ho.

  superkarma: 0 24.01.2011, 16:38:12
 2. avatar
  [22] babicka11 [*]

  Já za sebe, pokud mohu radit, tak pryč od něho....už bych ho nechtěla...copak je jediný na světě? To určitě ne a najde se jiný, lepší...hlavně ... odpustit se dá, ale zapomenout těžko...Sml22

  superkarma: 0 13.12.2010, 17:25:03
 3. avatar
  [21] Introvertka [*]

  nebýt facky ještě bych to zkusila

  superkarma: 0 05.12.2010, 01:31:13
 4. avatar
  [20] hubajda [*]

  muze se vytvorit hezke pratelstvi nikdo neni dokonalej a nevi co bude ja dala sanci svemu pritelovi a stale nam to klape rok byla mezi nama odluka az pak si uvedomil co jeden pro druheho znamename ,nekdy je dobre na cas se odloucit clovek hned jinak mysli a vidi .J abych se nebranila dalsi schuzce nikde neni napsano ze do toho musis hned prastit ja bych se parkrat sesla a pak bych videla co bude dal srdce cloveku napovi jak dal jen ho chce trochu poslouchat je jasne ze to nebude jak driv ale muze si to clovek udelat hezke aj tak mozna jeste lepsi clovek se uci s chyb co udelal a snazi se jich vyvarovat rozhodnuti je na tobe (vim jak ti je )

  superkarma: 0 30.11.2010, 21:49:49
 5. avatar
  [19] nadenica [*]

  jednou se mi taky ozval bývalý, já byla s nynějším na nějakém festivalu a bývalý volal, jestli se nechci stavit, já mu odpověděla, že jsem s Martinem a jsem šíleně zamilovaná...ani mě nevyslechl do konce a bez rozloučení položil...ještě že takSml54

  superkarma: 0 29.11.2010, 21:32:31
 6. [18] martyf [*]

  http://www.vykladkaretonline.estranky.cz/

  superkarma: -1 28.11.2010, 11:35:26
 7. avatar
  [17] Myškomedvídek [*]

  už bych ho nechtělaSml23Sml23Sml23

  superkarma: 0 25.11.2010, 22:59:21
 8. [16] ivetinkav [*]

  velmi těžké, po třech letech bych ho nechtěla a za tu facku už vůbec ne

  superkarma: 0 20.11.2010, 13:39:52
 9. [15] Péťa12 [*]

  svethubnuti.cz/   Sml16

  superkarma: -2 28.10.2010, 23:03:16
 10. [14] jastura [*]

  Nech to koňovi, ten má větší hlavu. Přáteli být můžete a co bude v budoucnu, to bude...

  superkarma: 0 26.10.2010, 15:56:20
 11. avatar
  [13] femme [*]

  kávěnka — #10  jj, některé ženy odpouštějí tak dlouho, až je ten jejich milášek přizabije Sml24  

  superkarma: 0 24.06.2010, 11:56:06
 12. avatar
  [12] femme [*]

  Markýza — #11  vytesat do mramoru Sml67 Sml22

  superkarma: 0 24.06.2010, 11:54:27
 13. avatar
  [11] Markýza [*]

  když srdce zpívá, mozek mlčí

  1. na komentář reaguje femme — #12
  superkarma: 0 17.06.2010, 17:55:22
 14. [10] kávěnka [*]

  Určitě svojeho bývalého přítele máte ráda. Je pravda, že se k vám nechoval velmi hezky. Jenomže odpouštět se má. Právě proto kdysi vydržela manželství našich rodičů.

  Ty od sebe neodcházeli a problémy řešili. Jenomže dnešní generace to již neumí. Jestli jste si jistá, že je to ten správný muž, tak se tomu nebraňte. V každém vztahu jsou problémy. S několika muži jste vztah měla, takže snad již dokážete posoudit, jaký vztah vám vyhovoval. Snad já jediná vám držím palce. Určitě problémy vyřešíte a budete spolu komunikovat. Vše záleží na vás, jak svému bývalému příteli důvěřujete. Nenechte se zvyklat špatnými radami. Šanci máte stejnou u všech mužů. Buďto vám vztah vydrží, nebo ne. Nic jiného na vás nečeká. Pouze staré přátelství.

  1. na komentář reaguje femme — #13
  superkarma: 0 17.06.2010, 15:20:44
 15. avatar
  [9] femme [*]

  Dzungy — #6  dá jednou Sml31 dá i podruhý, to mi věř Sml22

  superkarma: 0 16.06.2010, 13:13:47
 16. avatar
  [8] syrrit [*]

  Dzungy — #6 Soustřeď se na něco jiného, dostuduj, nauč se něco nového, zařiď si byt, co já vím, neřeš ho. Strašně ho omlouváš, Kdyby tě býval chtěl opravdu, dávno je zpátky s tebou.

  Když byli tvoji prarodiče mladí, byla jiná doba. Pokud na sebe ztratili kontakt, opravdu neměli šanci se vyhledat. On tu možnost měl, ale nevyužil ji

  superkarma: 0 15.06.2010, 18:55:43
 17. [7] Dzungy [*]

  Jinak ještě jsem chtěla říct, že moje babička chodila s dědou, pak se par let neviděli, potkali se v divadle a nakonec se vzali. Byli spolu víc jak 50 let.....

  superkarma: 0 14.06.2010, 12:24:46
 18. [6] Dzungy [*]

  linde — #5 Já neřekla, že chci vztah obnovit, jen že mě jeho chování zaskočilo a nevím co si o tom myslet. Samozřejmě mě to napadlo, ale proto se ptám na názor. A myslím, že jsi špatně pochopila, já mu neutekla, rozešli jsme se po vzájemné domluvě, že to tak bude lepší, protoze jsme se rok snažili náš vztah zachránit a nikam to nevedlo. určitě bych mu nevyčítala, co bylo, když jsme spolu nebyli, to není moje věc:-) tenkrát předemnou měla taky přítelkyni, co bych mu na ní měla vyčítat?....a to že nečetl můj dopis, i podle informací které mám od společných přátel přisuzuji tomu, že mu dlouho trvalo, než se z našeho rozchodu vzpamatoval, tudíž jsem se mu připomněla v nevhodnou dobu....

  A k té facce, ne že bych ji chtěla omlouvat, to v žádném případě, je to věc neomluvitelná, nesnáším, když chlap bije ženu. Stejně tak nesnáším, když je na ni sprostý - ale to platí i opačně. Já sama dala v životě chlapovi facku dvakrát, pokaždé jinému a pokaždé proto, že se mnou jednal sprostě. Ale i tak, pyšná na to nejsem, jenže člověk si nesmí nechat všechno líbit. Tenkrát mi dal on malou facku, spíš takové plesknutí, a bylo to v dost vypjaté situaci. A myslím si, že mu mohu věřit, že ta omluva byla upřímná, protože žen si váží a chovat se umí, a pokud si na ni i po takové době vzpomněl, tak to vypovídá o tom, že ukradené mu to není. Kdejakej chlap doma zbije manzelku, a za týden o nicem neví.....

  toť vše, děkuji za Vaše názory :-)

  1. na komentář reaguje syrrit — #8
  2. na komentář reaguje femme — #9
  superkarma: 0 14.06.2010, 12:20:30
 19. avatar
  [5] Linde [*]

  a proč vlastně chceš vztah obnovit? Ty jsi mu utekla, každý jste měli mezitím svůj život, ani nečetl tvůj dopis, neobtěžoval se tě najít dříve a dal ti facku. Stejně tak jsi ty nevydržela být s ním od počátku, sama jsi se odpoutala a je to prostě dle mého uzavřená, zahojená věc.

  "Slepovaný hrnek už prd drží", jak říkávala moje babička.

  Já bych se zaměřila na nový vztah a tento nechala vyšumět, neusilovala bych ani o přátelství.

  Stejně by přišla doba, kdy by ti vyčítal, že jsi ho už jednou opustila, případně ty mu budeš vyčítat, co bylo, když jste spolu nebyli...

  1. na komentář reaguje Dzungy — #6
  superkarma: 0 14.06.2010, 11:37:10
 20. avatar
  [4] syrrit [*]

  To je hezké, že se ti omlouval za facku, až tě zabije, taky se omluví, možná se omluví i pozůstalým.

  Ty mu pošleš dopis a on ho radši nečte, to svědčí opravdu o velmi podivné povaze a o neschopnosti řešit problémy, tedy řešit je odsouváním.. Když s e mu to hodí, tak komunikuje, kdy se mu nechce, kašle na tebe.

  Jinak obecně si myslím, že je momentálně sám, na obzoru nikde nikdo, tak si vzpomněl na poslušnou a ochotnou bývalku.

  superkarma: 0 14.06.2010, 11:09:08
 21. avatar
  [3] femme [*]

  Dzungy — #1  on ti dal facku a ty přemýšlíš o obnovení vztahu????? Sml28 tak to mi hlava vážně nebere Sml80

  superkarma: 0 13.06.2010, 12:35:47
 22. avatar
  [2] kuzle [*]

  rika se, ze nikdy nevstoupis do teze reky Sml80 ale faktem je, ze se svymi byvalymi jsem v kontaktu a jsou to super kamosi Sml22 nicmene fakt jen ti kamosi Sml24

  superkarma: 0 12.06.2010, 23:57:46
 23. [1] Dzungy [*]

  Omlouvám se do začátku se dostal nějaký šotek. Každopadně budu vděčná každému, kdo si to přečte a bude reagovat....:-)

  1. na komentář reaguje femme — #3
  superkarma: 0 12.06.2010, 18:27:35

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Rubrika: Vztahy a sex

Novinky

Dnešní vydání

Doporučujeme

Nově založené

Nejprohlíženější

Nejdiskutovanější

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme