Snad nejnaturalističtější film o Ježíši Kristovi natočil herec a režisér Mel Gibson, kterého známe z mnoha akčních snímků. Smrt mesiáše je zde předváděna ve své kruté nahotě...

Když už se dnes bavíme o filmech a věcech, které nám v nich vadí, zaznělo zde několik názorů, že vadí přílišná brutalita. Vzpomněl jsem si na film Umučení Krista, který natočil herec a režisér Mel Gibson. Docela by mě zajímal váš názor, milé čtenářky, na tento snímek.

Opět upozorňuji, že záběry na následujících videích mohou některé lidi pobuřovat.

Zde je sestřih nejdrsnějších scén...

A zde jsem dokonce našel na YOUtube snímek celý...

Ještě bych rád dodal, že Vatikán i tehdejší papež Jan Pavel II. tento film po rozhovoru s představitelem ježíše, americkým hercem Jimem Caviezelem schválil.

Téma dne 13. dubna 2011: Co vám vadí ve filmu?

  • Vzpomínáte si na nějakou nechutnou filmovou či televizní scénu?

Pokud je vaše odpověď na tuto otázku: „Ano!“ napište mi o tom do redakční e-mailové schránky (viz níže). Váš text a´t je dlouhý alespoň jako tento odstavec. Pište o důvodech, proč se vám tato scéna nelíbí a jak jste reagovala, když jste ji viděla poprvé. Najdete-li scénu na serveru YOUtube, zašlete mi také odkaz na toto video, které k vašemu příspěvku umístím. A co můžete tentokrát za svůj příspěvek získat? Pro jednu přispěvatelku tu mám připravený dárek: knížku Cesty za hity (vydala Mladá fronta), film Loď smrti (vydala firma Europ eproduction) a doplněk stravy Allegra s I-tryptofanem.

cestyallegralod

Reklama