Ani se nenadějeme a podzim nás poctí svými prvními mrazíky. Někde nám je už nadělilo končící jaro, ale brzy budou čím dál častější.

Co vám v zimě začne omrzat jako první? Mně nos a hned po něm uši. A když rozmrzají, pekelně to štípe. Pojďme se mrknout, čím můžete své uši a hlavu před zimou chránit. Vyberte si svůj styl.

Kulíšek a ušanka

usankakulich

Tohle bude spíš pro sportovně založené duše. Klasického kulicha s bambulí si nejspíš vezmete na zimní procházku s rodinou nebo na lyže. Přestože můžete v obchodech najít pěkné, převážně veselé kousky, zlatá éra klasických kulichů už je v nenávratnu. Před lety je vystřídala trochu upravená a ještě veselejší verze. Pletené kulichy s protáhlými pruhy na stranách, které pěkně zakryjí celé uši.

Klasická čapka

capkacapka

Pletená nebo háčkovaná čapka bez bambule nabízí tisíce různých variant, ze kterých si vybere každý. Jsou jednobarevné, pestrobarevné, zdobené. Vesměs to však jsou teplé pokrývky hlavy, které vás před mrazem zaručeně ochrání.

Čepice s kšiltem

bekovkabekovka

Pletené čapky s kšiltem, bekovky, a dokonce i kšiltovky samotné. I tohle se dá v zimě nosit. Jsem pro, aby se kšiltovky s příchodem podzimu odložily a vrátily se na hlavy zpět až na s příchodem jara. Pojďme se tedy mrknout na bekovky. Tohle jsou totiž poměrně univerzální čapky. Budete v nich stejně elegantní jako divoká. Budou vypadat pěkně na hlavě pravé dámy i ležérní rockerky. Asi proto patří mezi moje favority.

Baret

baretbaret

Barety jsou spíš pro elegantní typy. Pro ty, kteří nechtějí svou hlavu vystavovat mrazu, ani ji docela schovávat. Výhodou baretů je, že sluší v každém věku.

Pytel

pytelpytel

Pytlové čepice se hodí spíš pro mladě vyhlížející majitele. Jsou oblíbené mezi alternativci. Na pytlovou čepici musíte být ten správný typ. A je třeba jejímu ležérnímu vzhledu přizpůsobit celý svůj šat. Pak ale sluší ženám, i mužům.

Beranice

beranNošení beranice osobně chápu jako recesi. Vloni nastal beranicový boom a různě barevné beranice číhaly ve všech obchodech. Uvidíme, kolik jich budeme v ulicích potkávat letos.

Čepice na fotkách jsou výrobky uživatelek Fleru: E.T (ušanka), Coolich (kulich), Adisn1 (pletená čapka), Kousky z jablíčka (bekovka), Kazcenka (baret, pytel), LaPapiyon (baret), damo (pytel), jimž tímto děkujeme za poskytnuté fotografie.

Reklama