Domácnost

Co se tady děje hambáži?!

            Ať si myslí, kdo chce, co chce – děti jsou kořením života. Kdo děti nemá, je určitě ochuzen o spoustu věcí. Děti nás dokážou rozptýlit, pobavit, ale i vytočit či lecčemu naučit. Náladu mi dokáže spravit jejich pusa od ucha k uchu, či výroky, které z ní padají.
           

            Jedno odpoledne jsme se dívali na televizi, kde se řešilo, jak se v obchodech krade, a děti mluvily na kameru, že je posílají rodiče, protože oni jsou ještě beztrestní a nic se jim nestane. Dlouho jsme to probírali a večer šli nakupovat. To jsme ještě nevěděli, jak se toto téma dotkne našeho dvou a půl ročního syna. Opět jsem s ním během nakupování řešila to, že mu nebudu (ten den už po třetí) kupovat bonbony, když mám plnej sáček v batohu na zádech, tudíž mu je dám, až budeme venku.

            Když došlo na placení, tak nevím, jak to toho rošťáka napadlo, ale s lišáckým obličejem se na mě podíval a pronesl: „Tak cos dneska lupla“? Koukala jsem na něj s otevřenou pusou, kde to vzal, vždyť já jsem v životě nic neukradla, ale on čerstvě poučen televizí, vytáhl tuto větu v pravou chvíli. Jenomže to ještě nebylo všechno, protože viděl, že se kolemstojící lidé vyloženě baví, tak začal přidávat: „A, maminko, ty bonbonky,  co máš v batohu, tak ty nemusíme platit, že ne?“

To už samozřejmě nenechalo paní prodavačku chladnou a vyzvala mne k předložení batohu. S ruměncem na tváři a potupným výrazem jsem otevřela batoh, a tam byly samozřejmě bonbony, naštěstí rozdělané a s cenovkou, na které bylo označeno jméno obchodu, ve kterém byly koupeny, ale věřte, že tak trapně jsem se ještě necítila.

            Zrovna tak, když jsme na chodbě v paneláku potkali našeho zavalitějšího souseda, který šel jen v trenýrkách, malej ho znalecky zhlédl a řekl: „Ten vypadá, co“? Ještě, že je soused veselá kopa a odpověděl: „To mi říká i bába doma!“

            Minulý týden byl na prázdninách u babičky a dědy. Ráno se všichni převlékali z pyžama, že půjdou na nákup, načež malej přilítl za babičkou a dědou do ložnice a vyhrkl na ně: „Tak co se to tady děje, vy hambáži“!

            Mohla bych pokračovat do nekonečna, je to totiž velký rozumrada, který nás každý den překvapí něčím novým a vnese nám do života něco, za co stojí žít.

 

Krásné léto, plné sluníčka a hodně veselých dní Vám všem přeje

 

 

nikinik

 


redakce@zena-in.cz

 

Tak co se tam dělo? :)

   
08.08.2005 - Dům a byt - autor: Radek Kříž

Komentáře:

 1. avatar
  [8] nikinik [*]

  hblaziko: naprosto souhlasím, děti v takovém nízkém věku ještě nechápou význam některých slov, slyší to u nás dospělých, protože nám občas ujede i slovo, které by se mělo vyhnout jejich uším a oni je naopak rychle vstřebají a použijí je v hodně nevhodnou dobu. A kdo má děti tyto situace moc dobře zná a spíše se tomu zasměje a kdo je nemá ( jako, že si myslím, že je to případ trdla) může se nad tím pohoršovat

  superkarma: 0 09.08.2005, 09:11:35
 2. [7] hblaziko [*]

  trdlo: To bych tě chtěla vidět, co bys dělala na mém místě: Minulý týden na dovolené se syn (3,5) naučil nové slovo - číšník. Do té doby ho neznal. Bohužel si ho napoprvé nezapamatoval, totálně ho zkomolil, takže když šel číšník v jídelně hotelu okolo,řekl mu náš mladej pěkně nahlas:"Ty seš čundyn!" Naštěstí číšník to bral jako svoji neschopnost porozumět malému dítěti, takže mu to odkýval a šel dál.

  superkarma: 0 09.08.2005, 07:41:53
 3. avatar
  [6] nikinik [*]

  ...ale, no tak, trdlo...

  superkarma: 0 09.08.2005, 07:08:58
 4. avatar
  [5] trdlo [*]

  A kdy prestava sranda a zacina nevychovanost?

  superkarma: 0 08.08.2005, 23:39:04

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme