Novinky

Co se děje v Rodné Hroudě?

Šaty z Rodné Hroudy nejen, že ozdobí Českou Miss Earth 2016 Kristýnu Kubíčkovou, ale zároveň pomůžou zpříjemnit život seniorům v Domově Na Zámku v Lysé nad Labem. „Zapojili jsme do samotné realizace babičky, které svou ruční prací přispěly k celému dílu. Některé upletly vrchní část šatů, anebo vytvořily dekorativní výšivku. Byla pro mě radost pozorovat trpělivost a zručnost lidí, kteří na vzdory svému pokročilému věku umí vytvořit tak krásné věci.“ říká Marie Stará, zakladatelka a designérka značky Rodná Hrouda.

sd

Foto: Instagram - Kristýna Kubíčková

„Již čtvrtým rokem je nám ctí vytvářet národní kostým pro Českou Miss. Tentokrát má také charitativní účel, jelikož jsme usoudili,  že naše tvorba  může nejen zdobit krásné ženy, ale také pomáhat. Jsme rádi, že se nám daří folklór a lidové oděvy více přibližovat široké veřejnosti a propojovat jí tak s jejími kořeny,“ prozradila Marie Stará, zakladatelka a designérka značky Rodná Hrouda.

sd

Popis modelu

Národní kostým se nese v duchu jihovýchodní Moravy a byl inspirován ornamentem, který se ve vyšívané formě vyskytoval na lidovém kroji z okolí Moravských Kopanic. Původní oděv byl střihem velmi prostý, avšak ozdoben překrásnými křížovými výšivkami. Ty jsme přenesli na látku a odekorovali tak poloprůsvitnou sukni, která dává vyniknout krásně tvarovaným křivkám modelky. Vrchní část šatů tvoří ručně pletený top od babiček, který je velmi dominantní. Svou jemně krémovou barvou a hrubým vzorem je zajímavým kontrastem k lehounké sukni. Hlava je ozdobena pestrobarevným věnečkem, který je vytvořen z rozmanitých druhů suchých květů a rostlin.

Miss

Miss

Miss

Šaty budou po světové soutěži Miss Earth vydraženy a za výtěžek bude pořízena do Domova Na Zámku lampa, která vydává světlo podobné tomu slunečnímu. Má příznivé účinky jak pro zdraví psychické tak i fyzické. Senioři si tak budou moci zpříjemnit období, kdy přírodního světla ubývá a mohou se tak udržovat v dobré kondici.

miss

Rozhovor s Českou Miss Earth 2016 Kristýnu Kubíčkovou si můžete přečíst ZDE (klikni)

   
17.10.2016 - Redakční novinky - autor: Markéta Škaldová

Komentáře:

 1. avatar
  [5] chanahd [*]

  Babičky jsou šikovné a výšivka krásná. Ale to je tak vše. Ten kdo ty šaty vymyslel nemohl být při smyslech. Proč se téhle hrůze říká národní kostým, to netuším.

  superkarma: 2 18.10.2016, 10:22:22
 2. avatar
  [4] gerda [*]

  bleblemcy — #3Ale co my víme - třeba si právě toto doba žádá a zrovna s tímhle hybridem v soutěži zabodujeSml80 Podle mě je to ovšem nejhorší model, co jsem kde viděla.Sml15 Babičky jsou šikovné, určitě jim dal někdo předem "mustr" a ony se toho držely.

  superkarma: 2 18.10.2016, 08:24:02
 3. avatar
  [3] bleblemcy [*]

  Vůbec se mi nelíbí zprznění moravského kroje do téhle hybridní podoby. Copak neforemný svetřík bych ještě jakž takž překousla, ale ta průhledná sukně je jak z nějakého porno filmu kde by aktéři měli vystupovat rádoby v národních krojích.

  1. na komentář reaguje gerda — #4
  superkarma: 1 18.10.2016, 07:48:33
 4. avatar
  [2] gerda [*]

  Model není pěkný. Ani ryba ani rak. Podivné skloubení vršku a sukně, ta mi ze všeho nejvíc připomíná ochranný poklop na potraviny proti hmyzu.

  superkarma: 0 18.10.2016, 06:40:30
 5. avatar
  [1] Matinea [*]

  Při vší ústě k babičkám, keré se na modelu podílely, toto není reprezentativní model. Navíc spíš připomíná folklor ukrajinský.

  superkarma: 3 17.10.2016, 19:48:06

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme