Roste vám na zahradě a nevíte, co s ní? Možností je spousta. Při konzumaci buďte však opatrní, tato výrazně kyselá zelenina není vhodná pro každého.

Kde se vzala?Rebarbora

Rebarbora se v Evropě začala pěstovat až v novověku, v Čechách to začalo na jižní Moravě. Pochází z horských oblastí Tibetu a Číny.

Přestože je zpracovávána více jako ovoce, řadí se rebarbora mezi zeleninu. Charakteristická je pro ni výrazně kyselá chuť, která je dána přítomností kyseliny šťavelové. Její obsah se během léta zvyšuje, na začátku léta a na podzim bývá nižší, při přípravě pokrmů v tomto období není tedy třeba přidávat tolik cukru.

Právě kyselina šťavelová a z ní tepelnou úpravou vznikající krystalky mohou být problémem u lidí s ledvinovými obtížemi, revmatismem, žaludečními obtížemi či dnou. U těchto lidí se konzumace rebarbory nedoporučuje. Ani zdravý člověk by se její konzumaci neměl oddávat více než dvakrát týdně. Kyselina šťavelová zamezuje vstřebávání vápníku, který je v rebarboře obsažen, doporučuje se ji konzumovat v kombinaci s mléčnými výrobky.

A co všechno je možné z rebarbory připravit?

Rebarborový koláč

Koláče a sladkosti

Klasickým pokrmem, který asi ochutnal každý, je koláč s drobenkou. Mnozí při přípravě přidají ještě tvaroh. Výborná je i kombinace s dalším ovocem, například jahodami nebo borůvkami. Rebarboru je možné použít i namísto třešní do bublaniny, místo jablek do štrůdlu nebo do dezertu s pudinkem. Zajímavé může být i použití rebarbory namísto jablek při přípravě žemlovky nebo jako náplň ovocných knedlíků.

Zavařování

Rebarbora je vhodná i k zavařování. Do kompotů se přidává skořice, hřebíček a citronová kůra. Zavařit ji můžeme  samotnou, nebo lze přidat nějaké ovoce.

Marmelády, džemy

Z rebarbory se dají připravit i chutná marmeláda a džem, buď ze samotné zeleniny, nebo v kombinaci například s mrkví nebo jahodami.

Sirup

Připravit si můžete i výborný sirup, na jehož přípravu budete potřebovat jen rebarboru, cukr a vodu. Na internetu se dají najít dokonce i recepty na rebarborovou vodku.

Rebarborový vdolek

Omáčky k masu nebo rybám

Tato zelenina ale nemusí být součástí pouze sladkých receptů. Dají se z ní vyrobit chutné omáčky k masu nebo rybám. 

Jeden recept pro inspiraci…

Omáčka ke grilovanému masu

3 šálky oloupané a na kostky nakrájené rebarbory, 1 šálek pomerančové šťávy, 3 šálky cukru, 1 polévkovou lžíci nastrouhané pomerančové kůry, 1 na drobno nakrájenou jalapeno papričku, 2 na jemno nasekané šalotky dáme do hlubší pánve a za stálého míchání přivedeme k varu. Snížíme teplotu a za stálého míchání vaříme ještě zhruba 10 minut, dokud směs nezhoustne. Rebarborovou omáčku podáváme ke grilovaným masům. Vhodná je i k rybám.

Recept přebrán z http://www.tvujdum.cz/

Máte nějaké osvědčené recepty na pokrmy z rebarbory?

lupa

Reklama