Chcete, aby vaše vlasy byly zdravé a krásné? Máte však pocit, že nejsou úplně v pořádku? Udělejte se malý test: Umyjte si je a nechte volně uschnout. Pokud jim to potrvá dlouho, máte je poškozené. Zdravé vlasy schnou daleko kratší dobu. Důležité je odhalit, jaký mají vaše vlasy problém. Pak už se můžete zařídit podle našich rad.

Suché vlasy
Nemají žádný lesk a na dotek nejsou vůbec hebké. Je to tím, že vaše pokožka produkuje málo kožního mazu. Kvůli tomu vlasy ztrácejí vlhkost. Proto co nejvíc omezte vysoušení fénem. Místo kartáče si pořiďte řídký hřeben a opatrně jím vlasy pročesávejte. Hrubým vlasům prospěje hydratační maska nebo olejová kúra. Aplikujte je nejprve třikrát, později jen jednou týdně.

Mastné vlasy
Jsou brzy zplihlé a lepí se do nevzhledných pramínků. Vaše mazové žlázy produkují v tomto případě příliš mnoho mazu. Příčinou bývá nevrovnaná hladina hormonů, ale i nevhodný šampon nebo každodenní mytí vlasů. To musíte omezit. Pozor si také musíte dávat na složení vaší stravy. Jídelníček by neměl obsahovat potraviny bohaté na tuk a ostré pochutiny. Také si opatřete šampon vhodný pro váš typ vlasů a pokožku při mytí moc nemasírujte.

Vypadávání vlasů
Mírné padání vlasů při menstruaci nebo těhotenství je běžné. Pokud přetrvává, může za tím stát porucha štítné žlázy nebo chudokrevnost. Za vypadáváním vlasů také bývá dlouhodobý stres nebo deprese. Váš problém pomohou odstranit vlasové vody a tonika v ampulích, které vyživují kořínky. Vtírají se do pokožky po umytí vlasů krouživými pohyby a neoplachují se. Pokud se padání vlasů nezlepší, je bezpodmínečně nutné vyhledat dermatologa.

Třepení konečků
Vzniká hlavně u delších vlasů, které jsou i několik let staré. Nejjednodušší je konečky zastřihnout. Pokud se ale vašich dlouhých vlasů nechcete vzdát, pořiďte si regenerační krém nebo olejíček, který si vtírejte při každém mytí.

Domácí maska
V misce smíchejte vaječný žloutek se lžící oleje (nejlépe olivového). Pak směs vetřete do vlasů a nechte nejméně hodinu působit. Nakonec masku vymyjte šamponem a opláchněte. Po této masce budou vlasy hedvábně lesklé.

Ale vždycky si pamatujte: Denní mytí pokaždé vlasům neprospívá. Pokud už tak musíte postupovat, používejte šetrný šampon podle vašeho typu.

Používáte pravidelně přírodní zábaly na vlasy z domácích produktů? Nebo spíš věříte víc chemii a masku na vlasy či kondicionér si – byť za vyšší cenu – pořídíte už „hotové“ v obchodě? Jak často si myjete vlasy? Jakou máte oblíbenou značku šamponu?

Reklama