Vztahy

Co s nevěrným chlapem?

 

Nevěra, nevěra a zase ta nevěra... To slůvko slyšíme, bohužel, už téměř na každém rohu. Pamatujete si na příběh, který nám zaslala Veronika? Pokud ne, přečtěte si ho... Možná i vám pomůže vyjádření psycholožky k danému problému....

Nioneta


 

Můj muž je mi asi nevěrný. Vlastně to doopravdy nevím, nemám žádný důkaz. Ale dovedly mne k tomuto přesvědčení různé náznaky, jako je změna jeho chování ke mně a častější práce přesčas. V poslední době mu často chodí i pozdě v noci SMSky, a když se zeptám, kdo to je, tak říká, že lidi z práce. Nemůžu tomu věřit.

Tomu se přece ani věřit nedá. Prostě si myslím, že někoho má.
Strašně ráda bych věděla, jestli je to pravda, nebo jestli je to jen nějaká moje představa. Kamarádka mi radí, abych mu prohledala věci, a když se nebude koukat, abych mu vlezla do mobilu. Ale já se bojím tohle udělat. Bojím se toho, že zjistím, že má opravdu milenku. Nemohla bych pak už s ním žít, spát s ním a tak.

Přitom ho ale nechci ztratit. Miluju ho. Žádné rozepře doma nemáme, jsme spolu už pět let, oba chodíme do práce, plánovali jsme dítě… A teď tohle. Jsem fakticky bezradná, v noci, když není doma, brečím do polštáře a ptám se sama sebe, proč by to dělal? Myslím, že nebudu pátrat, nechci vidět SMSku, jak píše nějaké jiné, že ji miluje nebo tak.

Ale když nebudu pátrat, znamená to pro mě, že budu od teďka žít pořád v nejistotě, jestli mi zahýbá. A to nevím, jestli dokážu.
Mám se ho natvrdo zeptat, jak to je? A kde vezmu jistotu, že mi řekne pravdu? Nebo to mám nechat plavat? Prosím, poraďte, jsem vážně v koncích.

VeronikaPředestřeli jsme Veroničin příběh psycholožce L. Máchové, která nám řekla, že v případě, že manželství neprožívá momentálně nějaké bouřlivé období a manželka nehodlá žádat o rozvod, je lepší a taktičtější nepátrat.

Staré rčení říká, že co oči nevidí, to srdce nebolí. Je velmi pravděpodobné, pokud se ovšem podezření čtenářky zakládá na pravdě, že se jedná jen o krátkodobý „úlet“, který manžela přejde a on bude zase sekat dobrotu. Takových případů jsou tisíce a málokdy kvůli nim dochází k rozvratu manželství.

Pokud by ale přece jen chtěla problém s manželem probírat, rozhodně by se měla vyvarovat hysterických scén a výhružek. Takové reakce totiž spíš nevěrníka přivedou k milenčiným dveřím, než aby ho udržely doma. Žena by měla zachovat klid a kategoricky by měla muže požádat, aby se taková věc už nikdy neopakovala. Z takového boje má větší šanci vyjít jako vítěz, zatímco milenka se bude muset poohlédnout po nějaké jiné oběti…

 

 

   
29.08.2005 - Láska a vztahy - autor: Čtenářský příběh

Komentáře:

 1. avatar
  [31] Majdinka [*]

  Tohle jsem taky prožila. Noční SMS, zapírání, přiznávání, slibování. Vydržela jsem to rok. Pak mi kamarádka řekla, že dělám velkou chybu, protože se NEMÁM RÁDA. Než jsem pochopila, co tím myslí, trvalo to. Dnes jsem rozvedená, MÁM se ráda, mám přítele a jsem spokojená. Hlavně se začni MÍT RÁDA, udělej něco jen pro sebe, buď trochu sobec. Přeji hodně

  superkarma: 0 30.08.2005, 09:25:13
 2. avatar
  [29] zeva [*]

  Kelly, Galandriel: Naprosto souhlasím

  superkarma: 0 30.08.2005, 06:25:09
 3. avatar
  [28] Dudlajlama [*]

  Mahara: Ja nerikam, ze bych nedokazala neveru odpustit, ale toliko jednorazove vrznuticko, radsi at mi to muz ale nerika . Nedokazala bych ale prekousnout paralelni vztah, tam bych rozhodne nasadila nuz na krk, bud sekani latiny nebo utrum, to neni teoretizovani, prosla jsem si tim. Na rozdil od Lethe si myslim, ze i v dnesni dobe muzou existovat vztahy bez zahybani, ruku do ohne bych za zadneho chlapa zrejme nedala, ani za toho meho, presto si myslim, ze nekterym jedincum muze tento status vyhovovat. Osobne je mi fuk, jestli nekdo ctyrkuje ci trojkuje, zaroven ale nemam nic proti frigidkam (nezamenovat prosim s puritanskymi kazatelkami), muzou to byt fajn zenske a je to v podstate zivotni postoj proti postoji.

  superkarma: 0 29.08.2005, 23:58:02
 4. avatar
  [27] Léthé [*]

  Budu tu citovat názor, s kterým naprosto souhlasím ....budu tu citovat Nyotaimori

  "Věrnost až za hrob je výmysl frigidních pisatelek červené knihovny, zásady je třeba míti pružné a morálka je svěrací kazajka společnosti, která nás odvádí od přirozeného naplňování potřeb"

  Rozumná a zralá žena nepátrá ....rozumná a zralá žena žije .

  superkarma: 0 29.08.2005, 22:57:21
 5. avatar
  [26] karlik [*]

  Nyotaimori:Já být tím chlapem tak by jsem ji do trojky nikdy nevzal, co kdyby se Ti zalíbíla víc než Já.

  superkarma: 0 29.08.2005, 21:44:34
 6. avatar
  [21] Dudlajlama [*]

  Kelly: a nejhorsi je to odevzdane tajne breceni do polstare, ...tuuuuhle ,
  pani psycholozka by mohla vedet, ze ve skutecnem zivote casto vitezi prave ty horke typy, ktere udelaji muzi poradnou Italii a panackovi hrozi, ze bude vyrachnut. Ty hodne a pasivne trpitelske baby byvaji casto prevalcovany, bohuzel.

  superkarma: 0 29.08.2005, 19:58:13
 7. [20] Radka JS [*]

  Stokrát opakované téma...
  Prosím nenamlouvejme si, že jsme všichni všem a za každých okolností věrní! Bylo by to krásné, ale jsme lidi. A jako takoví máme své vady, nálady a umíme zklamat a ranit.
  Vždy záleží na individuální situaci, vztazích a tomu co dotyční chtějí.
  Prostě a jednoduše. Myslím, že dokážeme odhadnout, jak se situace má. Tedy dokážeme odhadnout (pokud partner někoho má) jesli je to vážné, nebo jen úlet. Pak je třeba rozvážit strategii. Každopádně žádná hysterická a neurotická žena si nevěrného muže neudrží i kdyby stokrát chtěla.
  Moje rada zní: Pokud ho chceš, i přes své tušení. Nepátrej, nerýpej se v tom. Zaměř se víc na sebe. Hýčkej se, zkrášluj, najdi si nové přátelé. Užívej si život a nech ho, ať přemýšlí. V podstatě z toho můžeš v dané situaci jen získat. Pokud se srovná, bude to hlavně Tvoje vítězství. Pokud ne, budeš mít kolem sebe příjemné lidi, zvýšíš si sebevědomí a budeš si víc věřit.
  Ať je to příjemné nebo ne, je to zkušenost, která potká asi každého z nás!
  Drž se a napiš, jaký to vzalo spád.

  superkarma: 0 29.08.2005, 19:42:34
 8. avatar
  [19] karlik [*]

  Manx:Manželka si chodí kupovat ty doporučované kytičky a s přítelkyněma do kavárny nebo kina a já si mohu doma roztahat autodráhu a pozvat si kamarády na Grand Prix.

  superkarma: 0 29.08.2005, 19:26:39
 9. avatar
  [16] femme [*]

  plánování dítěte bych teď rozhodně odložila

  superkarma: 0 29.08.2005, 16:08:14
 10. avatar
  [15] Kelly [*]

  Mahara: neztrácet čas s člověkem, který o to - i za to - nestojí. Asi tak. Pro mne je to mrhání časem i silami. Nevěra je pro mne důkazem toho, že o mne ten dotyčný nestojí.
  Nemám nervy ze železa, abych se nechala dobrovolně ponižovat.
  Prostě jsme každý jiný. Někdo umí zavřít oči a takhle žít, ale já ne. Pro mne je to nepřekonatelná překážka.

  superkarma: 0 29.08.2005, 15:51:54
 11. avatar
  [12] Kelly [*]

  Nezlobte se na mne, ale paní psycholožku bych neposlechla. Neměla bych mu nakonec ještě podstrojovat a dělat doma milou atmosféru, aby měl dostatek sil pro milenku? To je přece šílené ...
  V žádném případě bych nevydržela ani den v nejistotě. Neztrácím čas. Chci vědět pravdu, a to hned, ať je jakákoliv. Vždy mi připadalo přinejmenším zvláštní - vyčkávat, jestli se bobánek po vyřádění vrátí k manželce, které zahýbá - a to je další věc: Proč jí vlastně zahýbá? Někde je přece mezi těma dvěma lidmi chyba - pokud to není chorobný nevěrník.
  Nedovedla bych žít jako ta 2. Nebo časově měnit příčky z místa 2. na 1. atd., podle toho, v jakém rozpoložení by manžel byl. Ponížila bych se na tu nejnižší mez člověčenství. Na to jsem asi moooc pyšná. Štítila bych se člověka - jak fyzicky, tak duševně, který by trávil intimní chvíle s jinou a domů by chodil akorát se najíst, vyspat a prudit.

  karlik: ... Ty máš taky dost

  superkarma: 0 29.08.2005, 14:45:39
 12. avatar
  [7] karlik [*]

  Děvče dostáváš výborné rady, co mě se týče byl by jsem rád když by jsi občas vypadla abych mněl čistej vzduch. A nezapomenout před návratem zavolat domů, že se vracíš, nebudeš potom nemile překvapená. Držím se totiž hesla "Kdo orá pole mé je přítelem mým neboť šetří pluh můj pro pole jiná.

  superkarma: 0 29.08.2005, 14:13:17
 13. avatar
  [6] Trinitty20 [*]

  gerda: Moje řeč

  superkarma: 0 29.08.2005, 14:04:33
 14. avatar
  [5] zrza [*]

  gerda: Jen souhlasím - zhusti návštěvy kadeřnice, kosmetičky, kup si nějaké hezké hadříky a choď "na kafe s kamarádkama" i 3x týdně . Není taky špatné koupit si pořádnou kytici a dát ji na hodně viditelné místo v bytě - s komentářem: To jsem dostala (třeba) od kolegy v práci. Hlavně nebrečet a neztrácet hlavu!

  superkarma: 0 29.08.2005, 14:01:39
 15. avatar
  [4] Trinitty20 [*]

  Těžko říct...

  superkarma: 0 29.08.2005, 13:53:03
 16. avatar
  [2] gerda [*]

  pokud to jde, snažit se být před manželem veselá, nekomplikovaná a stále dobře naladěná. Když se k tomu přidá i to, že párkrát do týdne zmizíš "za kamarádkou" nebo "jen tak, do města", však on zbystří. Nejhorší je trápit se, vyslýchat, brečet a ztrácet kvůli chlapovi zdraví a nervy. Najít si prostě i jiný smysl života, aby si uvědomil, že jenom kolem něj se všecko netočí. Neztratit sebevědomí. A jestli se sám přizná - všecko řešit s klidem. Aby se musel rozhodnout on, nikoliv pod nátlakem.

  superkarma: 0 29.08.2005, 13:52:16

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme