Poslední adventní víkend je před námi, nechme už pečení a uklízení a pojďme raději s dětmi něco podniknout. Co třeba vyrazit na „vodu“?  I v zimě se totiž na řekách leccos děje. Zkuste třeba unikátní přívoz na Berounce nebo se vydejte na některou z adventních plaveb po Vltavě.

Taky už jste z těch všech vánočních příprav unavené a stresované? Pečení cukroví už vám nejde, uklízet by sice ještě pořád bylo co, ale ono se to přece nezblázní a do nacpaných obchodů vás už nikdo nedostane? Tak se na to všechno už vykašlete a poslední víkend před vánoci si s celou rodinou a hlavně dětmi pořádně užijte. Akcí se koná všude dost a my pro vás vedle těch tradičních, jako jsou vánoční trhy na „Staromáku“ a výstava Betlémů v Klementinu, máme dnes i tip poněkud netradiční. Vezměte děti a hurá na lodičku, loď nebo parník. Zimní období k tomu sice úplně nesvádí, ale na vodě je přesto dost živo i v čase adventním.

lodka

Adventní plavby – přívoz Kazín

Nejstarší přívoz v Čechách byl obnoven poprvé v novodobé historii, a vy se tak můžete svézt po řece Berounce jako za starých časů. Přívoz, jehož existenci potvrzují již dokumenty z 12. století, uložené ve Zbraslavském klášteře, bude ovšem v provozu exkluzivně pouze do 21. 12. 2014. Nepromarněte tedy jedinečnou šanci a vydejte se na 6 kilometrovou plavbu údolím Berounky ještě tento víkend.

Čtyřicet minut dlouhá trasa vede z Mokropes do Černošic se zastávkami Lipence a Pláž a je doprovázena zajímavým výkladem kapitána, který vás zasvětí nejen do historie nejstaršího českého přívozu, ale poví vám i pověsti, s kterými se okolní krajina pojí a ukáže krásy říčního toku, které jsou většinou pohledům z břehu skryté.

První přívoz vyplouvá každý den v 10.00 hodin, následně pak každou celou hodinu z přístaviště Mokropsy. Poslední loď pak vyplouvá v 15.00 hod. Přistoupit je možno po 10 minutách na zastávce Pláž či po půl hodině v přístavišti Lipence.

Přívoz je v provozu exkluzivně pouze do 21. 12. 2014

Více info zde.

Adventní plavby po Vltavě

paroplavba

Pražská paroplavební společnost pro nás letos v adventním čase připravila dvě sváteční plavby po Vltavě. Vychutnat vánoční atmosféru a užít si netradiční a podle zasvěcených nejkrásnější pohled na Prahu můžete při hodinové nebo dvouhodinové adventní plavbě po řece v příjemně vyhřáté lodi.

  • Hodinová plavba

Okružní plavba svátečně oděným a vánočně nasvíceným historickým centrem Prahy na vyhřátém parníku vás příjemně naladí na nadcházející vánoční svátky. Plavba je vhodná pro celou rodinu a vzhledem k době trvání i pro velmi malé děti.

Nejkrásnější památky jako Karlův most, Národní divadlo či Pražský hrad budete mít z lodi jako na dlani a těšit se můžete také na připravené občerstvení v podobě zákusku a svařeného vína či jiných teplých a studených nápojů.

Čas vyplutí: 20 a 21. 12. 2014 - 14.00 a 16.00 hod.
Vyplouvá se z přístaviště na Rašínově nábřeží

  • Dvouhodinová plavba

Okružní plavba po Vltavě s úžasnými výhledy na širší historické centrum Prahy nadchne všechny bez rozdílu věku. Proplujete pod hlavními pražskými mosty a kochat se můžete při pohledu na všechny význačnější historické památky, které lemují obě pražská nábřeží.

Během celé plavby se bude podávat svařené víno i další nápoje a připraven je pro vás i zákusek. Všechny lodě, které vyrážejí na adventní plavby, jsou příjemně vyhřívané, takže ani s malými dětmi nemusíte mít obavy, že nastydnou nebo jim bude chladno.

Čas vyplutí: 20 a 21. 12. 2014 - 15.00 hod.
Vyplouvá se z přístaviště na Rašínově nábřeží

Tip na svátky: o vánočních svátcích, v době od 25. do 31. 12. jsou pro vás připraveny také speciální sváteční plavby do pražské ZOO. Vánoční parník Labe vyráží každý den v 9.00 a 12.00 hod. z Rašínova nábřeží. Jako dárek je pro vás připravena společná zvýhodněná vstupenka do ZOO i na loď.

Více info zde.

A co se chystáte dělat o posledním adventním víkendu vy? Poplujete s námi nebo máte jiný program? Pokud máte nějaký další tip na to, kam s dětmi vyrazit o nadcházejícím víkendu nebo o svátcích, podělte se o něj s námi v diskuzi pod článkem.

Čtěte také:

Reklama