Zima je nenávratně pryč a přicházejí ta nejnádhernější období z celého roku – jaro a léto. Konečně můžeme odložit vrstvy oblečení a vyrazit do ulic v sukních, šatech nebo módních kraťasech a těšit se na léto, až se budeme moci opalovat u vody. Společně s krásným počasím a odkládáním oblečení se nám ale v hlavě hned objeví milion otázek, co si počít s tělem, na které jsme přes zimu tak trochu zapomněly. Během zimních měsíců jsme většinou přibraly nějaké kilo navíc, opálení z loňského léta je už dávno pryč a na odstraňování chloupků jsme také neměly čas tak často, jako v létě. Co ale udělat, abychom se v jarním a letním oblečení a plavkách cítily co nejlépe? Nabraná kila nejlépe ztratíme zdravou úpravou jídelníčku a tělo vytvarujeme cvičením, na opalování venku už nemusíme také dlouho čekat... Co ale s neoblíbenými chloupky, které musí pryč, aby naše pokožka byla hebká a bylo co ukazovat?

 

V dnešní době existuje mnoho metod, takže si můžeme zvolit takovou, která bude vyhovovat každé z nás. Chloupky můžeme odstraňovat dvěma způsoby. Můžeme je epilovat nebo depilovat. Většina českých žen preferuje mokrou depilaci. Víme ale přesně, co pojmy depilace a epilace znamenají? Při depilaci se odstraní jenom ta část chloupků, která je na povrchu kůže nebo těsně pod povrchem, kořínek to nijak neovlivňuje. Jde o bezbolestnou, většinou jednoduchou a rychlou metodu. Její podstatnou nevýhodou je, že chloupky vyrostou na rozdíl od epilace rychleji. Patří sem holení žiletkou nebo elektrickými strojky a kosmetické depilační přípravky, které fungují tak, že rozpouštějí chloupek těsně pod povrchem pokožky. Při epilaci se odstraní chloupky i s kořínky, takže pak dorůstají pomaleji, jsou tenčí a slabší. Na rozdíl od depilace však není epilace úplně bezbolestná a trvá déle. Provádí se klasickou pinzetou, epilačním elektrickým strojkem, studeným a teplým voskem, elektrickou jehlou, laserem nebo pulzním světlem. Poslední tři jmenované se provádějí výhradně v kosmetických salonech nebo na klinikách estetické medicíny.

 

Jak depilovat a epilovat?

 

Depilace je snadnější a nevyžaduje dodržovat téměř žádné zásady. Před depilací nezapomeňte pokožku omýt. Nejlépe to jde po osprchování. Pokud preferujete mokré holení, myslete také na kvalitní holicí pěny a gely, které napomohou chloupky změkčit a pokožku osvěží. Na závěr nezapomeňte pokožku natřít tělovým mlékem nebo krémem pro zklidnění podráždění.

 

Epilace je trvalejší, ale vyžaduje dodržovat několik hlavních zásad:

 

  1. Vždy epilujte očištěnou a odmaštěnou pokožku
  2. Odstraňujte chloupky před spaním. Pokožka má díky tomu čas po celou noc, aby se vypořádala s případným podrážděním.
  3. Pokud začínáte s epilací, pořiďte si takové modely epilátorů, které jsou vybaveny speciální hlavou pro začátečnice a například chladicí rukavicí, abyste si na epilace lépe zvykla.
  4. Epilujte chloupky proti směru růstu. Pokud chloupky rostou v různých směrech, přizpůsobte tomu pohyb epilátoru po pokožce.
  5. Ani po epilaci nezapomeňte pokožku ošetřit tělovým mlékem nebo krémem.

 

V současné době stále stoupají nároky na výkonnost a efektivnost epilátorů. Stejně tak na snížení bolestivosti epilace. Vývoj jde tak kupředu, že již nemusíme mít strach, že by nás epilace nepříjemně bolela nebo by nebyla účinná. Příkladem vývoje epilátorů jsou například epilátory Braun Xelle. Pokud si pořídíte některý se čtyř modelů Braun Xelle, budete jistě spokojena.

Jsou vybaveny funkcemi, které dokážou domácí epilaci povznést na rituál, jehož výsledným efektem budete potěšena. Dokáží jedním tahem odstranit dvakrát více chloupků než ostatní epilátory na trhu. Stejně tak jsou schopny eliminovat bolestivost epilace téměř na minimum. Záleží samozřejmě na citlivosti každé z nás, ale tyto epilátory jsou vybaveny masážními válečky, které pokožku jemně masírují. Kromě toho jsou vybaveny jedinečným světélkem Smartlight, které nasvítí epilovanou oblast a neuteče mu ani ten nejmenší chloupek.
Pokud jste začátečnice nebo je vaše pokožka příliš citlivá, můžete si pořídit model vybavený Easy start sadou. Tato sada obsahuje epilační sadu s menším množstvím pinzet pro jemnou epilaci. Navíc je její součástí také chladicí rukavice, která pokožku redukuje a zklidňuje.

Epilace se dnes již bát nemusíte. Pokud dodržíte správné zásady a pořídíte si epilátory Braun  Xelle, bude to hračka!

Reklama