Už od pátku od večera myslím na to, jestli si z nás, zejména žen, dělají politici srandu, když si dávají na kandidátky „urostlé slavné muže“, jako je Dan Hůlka. To možná mělo efekt v devadesátých letech, kdy řada voliček přiznala, že volila Kalvodu kvůli jeho vzhledu a pěknému kníru.

hulka
foto: Isifa.com

Chlapi pak na to reagovali tak, že by se mělo zase ženám odebrat volební právo, protože sympatie politiků můžou hodnotit podle toho, jak vypadají, jaký mají sex-appeal. No, Hůlka nám od dob Pána Démonů trochu zfotrovatěl a zešedivěl, ale to možná generace většiny zástupců strany, která ho nominuje, nevidí.

Potvrdilo se to díky Krausovu talk show, kde Kraus Hůlku chytil na špek – kandiduje jako jednička v Hradci králové a neví, jaký má „jeho strana“ název. I když není jejím členem a kandiduje jako nestraník. Myslím si, že mu je politika na hony vzdálená a leckterým politickým věcem ani třeba nebude rozumět. Sice hraje, zpívá v muzikálech, ale starat se o chod věcí kulturních, na to musí být člověk manažer, a ne vzletný umělec.

Ale třeba překvapí – pokud ho někdo zvolí. Video z pořadu a článek na www.idnes.cz najdete zde: http://revue.idnes.cz/daniel-hulka-kandiduje-za-spoz-protoze-ho-fascinuje-zeman-pm5-/lidicky.aspx?c=A130927_123417_lidicky_nh

Pokud jste z Královohradeckého kraje, dáte mu hlas???

Tato strana mě ale překvapila o víkendu ještě jednou věcí – narazila jsem na to v tomto zajímavém článku na www.aktualne.cz. Na jednu stranu SPOZ řeší kauzu s vyhozenými uraženými straníky, kteří ve straně poctivě dřeli od začátku a byli právem na kandidátkách, a na straně druhé mají na kandidátkách lidi – například paní, které je 72, je autorkou knih o strašidlech a má na oficiální kandidátce v kolonce povolání uvedeno mimo jiné i „objevitelka Pohádkové země“.

Do kandidátky šla s tím, že doufá, že ji nikdo nezvolí… Citujeme ze článku z www.aktualne.cz: „Požádali mne, jestli bych za ně nekandidovala, a protože mám smysl pro humor a s panem Zemanem se znám osobně a on má také smysl pro humor, tak jsem souhlasila,“ líčí svůj vstup do politiky. O sporech uvnitř strany Zemanovců prý neví, protože to nesleduje. Napřímo také přiznává, že nechodí ani k volbám. Ale pozor - s rodinou prý své případné politické angažmá probrala… Více najdete zde – přečtěte si celý článek, stojí to za to, vřele doporučuji… http://aktualne.centrum.cz/domaci/volby/clanek.phtml?id=791326

Dle článku je takových zajímavých lidí na seznamu SPOZ na kandidátkách více.

Tak co, baví vás politické strany před volbami?

Jaké a čím?

Reklama