Vaření

Co připravit k valentýnské večeři? Na tlukot srdce je nejlepší losos

Chcete-li partnera potěšit slavnostní valentýnskou večeří, vsaďte na lososa! Chutná skvěle a obsahuje vysoký podíl omega-3 mastných kyselin, které podporují zdravou funkci srdce. A to nám přece právě na Valentýna bije jako o závod...

Salmon

Romantická večeře u svíček bude ještě větším zážitkem, když si u ní pochutnáme na zdravém a chutném jídle. Na vzrušující valentýnský večer můžeme doporučit třeba maso čerstvého norského lososa. Traduje se, že stejně jako mořské plody, i losos patří mezi afrodiziaka a dokáže vaši vzájemnou touhu ještě více umocnit. Naložte ho tedy sobě i partnerovi pořádnou dávku! Losos je však především bohatým zdrojem omega-3 mastných kyselin, které mají pozitivní vliv na zdraví a správnou funkci srdce. „Omega-3 mastné kyseliny mohou významně snižovat riziko výskytu kardiovaskulárních chorob, pozitivně ovlivňovat krevní tlak, hladinu cholesterolu a zabraňovat poruchám srdečního rytmu. Kromě toho mají také vliv na správnou funkci mozku, kloubů a posilují imunitu celého těla. Pro náš organismus jsou nezbytné, ale ve stravě jich většinou nepřijímáme dostatek. V tomto případě sehrávají důležitou roli kvalitní výživové doplňky,“ říká nutriční terapeutka Margareta Iliopulosová.

OmegaIdeálnímu příjmu omega-3 mastných kyselin odpovídají přibližně dvě až tři porce lososa týdně.  Pokud se vám takové množství zajistit nedaří, můžete příjem těchto důležitých živin doplnit kvalitními výživovými doplňky. Jedním z nejoblíbenějších jsou kapsle OmegaMarine Forte+, které obsahují olej z čerstvého norského lososa. Potřebnou dávku omega-3 mastných kyselin vám zajistí již pouhé dvě kapsle denně.

Dvouměsíční balení, které můžete věnovat třeba jako dárek z lásky, můžete zakoupit na www.naturamed.cz.

   
12.02.2015 - Maso a ryby - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. [3] assaly [*]

  mám radši kapra, i bez vánoc :-)

  superkarma: 0 12.02.2015, 09:19:07
 2. avatar
  [2] delfi.na [*]

  Rybičky máme rádi, zrovna dneska jsem vytáhla sumce. Takže už se těším na večeři Sml58

  superkarma: 0 12.02.2015, 08:53:36
 3. [1] theplana [*]

  Mám chut na něco jiného. Třeba na maso.Sml30

  superkarma: 1 12.02.2015, 07:42:03

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme