Určitě krásná barevná krajina. Ale ještě něco navíc. Krátký příběh, ketrý k dnešnímu krásnému tématu připojila naše čtenářka s nickem OlgaMarie.

K podzimu v Jizerských horách patří nesmazatelně  smrt neslavnějšího pytláka s přízviskem Stammel, vlastním jménem Augustin Zenker. I jeho příběh zpracoval RNDr. Miloslav Nevrlý do Knihy o Jizerských horách. Ve 4. vydání z roku 2007 je příběh doplněn poznámkou o dalších osudech vdovy a jejích dvou synů po vystěhování do Ameriky, neboť se mému synovi  podařilo vyhledat prapravnuka slavného pytláka a pozvat ho do Jizerských hor.

o

Pan Grant C. Zenker navštívil v roce 2007 poprvé v životě Jizerské hory a letos ve dnech 150. výročí tragédie, přiletěl podruhé. K pomníčku jsem ho letos doprovodila i já. Byli jsme smutní, že parohy z osudného jelena už nad vchodem do původní myslivny na Nové louce již nevisí. Já je tam ještě pamatuji, ale nevím, kdy a kým byly odstraněny.  

o

Věřte mi, že z nesmírného počtu mých fotek barev podzimu jsem nedokázala vybrat ani těch 5 dovolených. Všechny se mi zdály krásné nebo zajímavé. 

OlgaMarie

Milá OlgoMarie. Díky za pěkný příběh. A k těm fotkám. 6ádala jsem o omezený počet fotek, aby se tak dostalo na všechny čtenářky. Děkuji za pochopení

Text nebyl redakčně upraven

Reklama