Klasickou poučkou se ve svém manželství řídí čtenářka s nickem Renicek. Její manžel služebně často cestuje a ona by se musela z žárlení zbláznit. Příležitostí k záletům má totiž nespočet...

Svému manželovi absolutně důvěřuje čtenářka s nicek Renicek. Ví, že kdyby jí byl nevěrný, odpustila by mu, ale bolelo by to hrozně, hrozně moc...


Říká se, že co oči nevidí, to srdce nebolí. A tím se také řídím. Manžel služebně často cestuje a příležitostí by měl spousty, stejně jako já sama doma. Ale protože už mi není dvacet a přesto, že jsem společenská, odvážná, temperamentní a životamilovnice, nenapadlo by mně ohrožovat naše partnerství chvilkovou známostí... nevěrou. Píši chvilkovou, protože vím, že dlouhodobého, stálého partnera bych takového, jakého mám, nikdy nikde nenašla.
Občas si všimnu jeho telefonu ležícího na stolku, otevřeného notebooku... hlavou probleskne nápad... podívej se... ověř si, prověř si... ale pomůžu si dalším moudrem, které říká, že kdo se moc ptá, moc se dozví. Když se manžel po několika dnech vrací z cest, chystám mu drobná překvapení, oblíbené jídlo, domácí klid. A to bych nemohla, kdybych věděla, že mi tam někde byl nevěrný. A musím přiznat, že by to bylo za trest i pro mě, protože mu všechny ty drobné radosti chystám ráda.
On se domů také vždycky vrací s maličkou pozorností, troufám si tvrdit, že se vrací rád a také mi to pokaždé říká. Vím, že to nemusí nic znamenat, že lhát se dnes dá s klidem, bez mrknutí oka... Ale já věřím. Chci věřit. Nebudu pátrat a hledat důkazy o tom, že mi byl nevěrný. Raději se v jeho drobných milých gestech a pozornostech budu ujišťovat o tom, že věrný byl, že miluje právě jenom mě.
Kdyby na nevěru došlo, bylo by to zlé. Umím se dlouho zlobit na ty, kteří mě nějak zradili, ale myslím, že bych nakonec odpustila. Neříkám, že bych zapomněla, to určitě ne, ale odpustila bych mu. Už pro to. Co máme spolu za sebou. Pro ty noci, které místo mě probděl s našimi dětmi, pro ty čaje a namazané chleby co se mi nanosil do postele, pro ty obyčejné milé dny, kterých máme za sebou tisíce. Jsem si skoro jistá. Bolelo by to moc, ale odpustila bych.

Renicek

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Téma dne 19. 9. 2012: Manželova nevěra

  • Jak byste reagovala, kdybyste zjistila, že je vám manžel nevěrný?
  • Je pro vás fyzická věrnost v manželství důležitá?
  • Dovedete si představit, abyste mu odpustila, nebo by to byl konec?

Své příspěvky na toto závažné téma mi posílejte nejpozději 19. 9. 2012 do 15.00 hodin na naši e-mailovou adresu (viz níže). Váš text ať je dlouhý alespoň jako tento odstavec, tedy chcete-li mít šanci na uveřejnění a tím i možnost získání dárku - abyste si nedělaly z nevěry vrásky, mám tu pro jednu z přispěvatelek kosmetiku GARNIER Ultra Lift denní sérum a krém a také noční sérum a krém.

Bude-li to vaším přáním, vzhledem k závažnosti, budu zachovávat anonymitu přispěvatelek, pokud o ni v mailu s příspěvkem požádají.

denni nocni

Reklama