Magie

Co o vás říká vaše písmo?

Píšete z vašeho pohledu jako prvotřídní oligofrenik? Já si to alespoň o sobě myslím, a tak volím pokaždé raději jinou formu sdělení než psaní rukou, neb od krasopisu mám daleko asi tak stejně jako od zlaté kreditky. Jenže podle grafologů je úplně jedno, jestli mám písmo úhledné, či ne. Nevěříte? Zkuste to...

Napište na papír pár vět a porovnejte je s obsahem článku. Možná budete překvapení. A co si tak proklepnout partnera nebo kolegyni? Stačí pár řádek.

Obětovala jsem se pro vědu a naskenovala vám produkt své pravačky, na který vpravdě moc pyšná nejsem. Při povídání s paní grafoložkou Kamilou Jiráskovou jsem jej dala v plen jejímu umu, smířená s tím, že se na konci dozvím, že jsem potenciální chovanec Jedličkova ústavu.

„Připravte si vaší rukou a psacím na nelinkovaném papíru alespoň tři řádky písma,“ pravila.

l

Pohled ve mně probouzí pocit, že to psal pologramot.

Do obrázku číslo dvě jsem vpravila dílo naší editorky Klárky a trojka je našeho šéfa...

Jak jsme dopadli, nechám na vás. Můžete si to zkusit také.

Co lze vyčíst z písma?

Sklon

Písmo, které udržuje stálý, pevný přímý řádek, patří člověku kontrolujícímu své nálady. Je vyrovnaný a přímočarý.

Jestliže linka směřuje směrem nahoru, ukazuje to na ambice a optimismus. Čím výše linka směřuje, tím optimističtější a ambicióznější pisatel je.

Když linka směřuje dolů, znamená to deprese, pesimismus nebo únavu.

Jestliže se sklon linek mění, znamená to náladovost. Pisatel může být impulzivní, pocity často převládají nad rozumem. Typická je pro něj nespolehlivost.

Mezery

Úzké mezery mezi slovy ukazují potřebu plného společenského života a lidí kolem. Jsou také známkou chabého organizačního talentu.

Široké mezery mezi slovy představují jistou rezervovanost a opatrnost při volbě přátel. Také ukazují schopnost hledět objektivně do budoucna.

Vázání písma a základní tahy

Hlavně písmena „n“ a „m“

Špička nahoře, oblouček dole. Lidé nenucení, veselí, spontánní, přirození, často však i netaktní. Jsou bezstarostní a důvěřiví, diplomatičtí. Mají schopnost lehce vycházet s ostatními, adaptabilitu, laskavost, sympatii. Jsou ale také vrtkaví, nerozhodní a nesamostatní. Nechají se i snadno zneužívat. Lehce se nadchnou i rozčílí, rozesmutní i rozveselí.

Oblouček nahoře, špička dole. Lidé převážně uzavření a tajemní. Je pro ně typická izolace, držení se zpět, mlčenlivost, sebevláda, vyrovnanost, nedostatek bezprostřednosti. Dodržují konvence a dbají o dobrou pověst. Jsou nezávislí, samostatní, hrdí. Bývají dobří diplomaté. Mají ale sklon ke lžím a jsou často neupřímní. Vázání takového člověka naznačuje jeho umělecké sklony, smysl pro tvar a styl.

Špička nahoře i dole. Působí tvrdě a stroze. Lidé energičtí, průbojní, mají pevnou vůli, snadno se dostávají do konfliktu, ale svou vinu nepřipustí. Jsou cílevědomí, pracovití, ale i bezohlední a nedostatečně citliví. Někdy vidí věci černobíle a vůči názorům jsou odmítaví a slepí. Dost se pozorují. Jsou stateční, vytrvalí a houževnatí.

Rukopis, který připomíná ležící vlákno. Písmena m a n jsou ztracená do nitek. Lidé manipulátoři a organizátoři. Jsou ale také bystří, inteligentní, vysoce intuitivní a vnímaví. Vyhýbají se konfliktům. Mají psychologické schopnosti a dokážou manipulovat s lidmi. Jsou nevypočitatelní, také všestranní. Jsou tvořiví, nemají rádi omezování. Mohou být labilní až hysteričtí.

Sklon

Vpravo. Lidé aktivní, činorodí, podnikaví a učenliví. Jsou ukvapení v jednání. Sklon rukopisu doprava je také znakem extroverze. Tato osoba potřebuje pěstovat mezilidské styky, má touhu poskytovat a přijímat náklonnost.

Vlevo. Sklon písma vlevo je znakem introvertního člověka, který se řídí více rozumem než srdcem.

Velikost písma

Čím je písmo větší, tím víc sebedůvěry a ambicí jeho vlastník má. Velká písmena naznačují, že jde o vášnivou, velkorysou osobu, která se cítí ve společnosti příjemně. Může symbolizovat taky touhu po svobodě a aktivnějším způsobu života.

Malé písmo zrcadlí skromnost, nenáročnost, důkladnost nebo opatrnost.

Odstup

Čím víc jsou od sebe vzdálena jednotlivá písmena, tím víc to vypovídá o člověku, který je duchem podnikavý, rád se učí nové věci, cítí potřebu stále se rozvíjet a na druhé straně je netrpělivý.

Malý odstup znamená spíš nesmělost a disciplínu.

Mírně rozevlátým písmem píšou lidé žijící ve vlastním světě, především umělci. Velký odstup mezi jednotlivými slovy svědčí rovněž o úctě k jiným.

Víte, že většina dopisů na rozloučenou je podepsána místo vpravo, vlevo?

Grafologové se domnívají, že je to proto, že pisatel jakoby podvědomě odchází zpět. Vrací se, odkud přišel.


Čím větší začáteční písmeno u podpisu, tím větší sebevědomí. Člověk je hrdý na své jméno, potažmo svou osobu,“ vysvětlila mi odbornice.

Ty vaše krucánky jakoby navíc u některých písmen hovoří o ochotě dělat věci nad rámec povinností, ale současně i o oblibě zabývat se hloupostmi někdy na úkor toho praktického,“ poznamenala při pohledu na můj výtvor.

Podle těch vašich mezer jste skoro anarchista, na druhou stranu bude vaším krédem asi „žít a nechat žít“. Svoboda, kterou dopřáváte druhým, může někomu přijít hraniční s malým zájmem.
Fakt, že kladete důraz na začáteční písmenko, je odkazem na to, že se nerada zabýváte minulostí a na lidech se snažíte hledat hezčí stránku. Jste sebestředná. Pocit nezávislosti pro vás bude důležitý.
Jste inteligentní, sovobodomyslný člověk s uměleckým nadáním a životním optimismem. Jste také nedůsledná a měla byste se naučit čekat,“
vysvětlila mi paní Jirásková.

A já děkuju. :-)


k
Klárka

r
Radek (To je zvlášť výživné, škoda, že to paní Jirásková neviděla) :-))

Jak jste dopadli vy?

Příště se dozvíte, jak zlustrovat člověka podle obrázku stromu a postav.

   
01.02.2011 - Záhady současnosti - autor: Michaela Kudláčková

Komentáře:

 1. [28] Čírina [*]

  Závisí jak a kdy. Spěšné poznámky u telefonu se nepříjemně podobají Radkovu písmu...

  superkarma: 0 15.02.2011, 13:24:45
 2. [27] nezmar [*]

  Mému písmu se nepodobá žádné z výše uvedených.

  superkarma: 0 02.02.2011, 00:08:33
 3. avatar
  [26] denkas [*]

  Tak to by mě zajímalo! Já píšu úplně příšerně.Něco jako Radek ,ale mnohem víc škrabu.Ať se snažim sebevíc ,tak výsledek děs.A když se nesnažím,tak už to ani já nepřečtu. Mě by musela říct ,že sem totální debil.Sml80:mrzí mě to ,ale nic stim nenadělám.

  superkarma: 0 01.02.2011, 19:05:27
 4. [25] Lyoness [*]

  Hm, ja pisu pokazde jinak... Podle toho, jak mi to jde...

  A nemam zadny sklon. Pisu pismenka rovne. To by me zajimalo, co by mi na to rekli Sml16

  superkarma: 0 01.02.2011, 17:12:21
 5. [24] daniela520 [*]

  tomu ja ne verim

  superkarma: 0 01.02.2011, 15:57:04
 6. [23] dadma [*]

  Jak to tak vypadá za pár let lidi nebudou bez klávesnice či mobilu schopni nic napsat.

  Já sama jsem před pár lety ještě dceři vypisovala ručně celá vysvědčení,dcera usoudila, že psací písmo mám určitě hezčí než-li ona.Nyní se vše tiskne z počítače.

  U dokumentů je to myslím v pořádku.Byla to hrozná práce a nesměl se člověk ani splést a na to já jsem zase expert,když mám vyplnit formulář ,beru si hned dva,jeden vždy zkazím.

  superkarma: 0 01.02.2011, 15:37:51
 7. [22] Anai [*]

  Klára Milošová — #18 Klárko, jak jsem Vás měla možnost poznat při natáčení v TV Barrandov, nedovedu si představit ani, že byste psala jinak Sml16 Zajímám se o grafologii, měla jsem kamarádku, co to uměla hodně dobře a jednou mi její umění vyrazilo doslova dech. Asi před 11 lety jsem seznámila s jedním mužem, velmi jsem se zamilovala a hned zpočátku dala téhle kamarádce jeho rukopis. Kamarádka napsala posud, dodnes ho mám schovaný v PC. Asi po 5 letech, kdy byl vztah po dvouletém podivném průběhu ukončen, jsem ten soubor našla a žasla!!! Neuvěřitelné - kamarádka popsala jeho povahu do nejmenších detailů, což jsem samozřejmě ještě nemohla poznat, když jsem byla zamilovaná a znala ho pár měsíců. Jinak sama vidím, jak se mění mé písmo (v hodině angličtiny jsem nucena dělat si každý týden poznámky) ve větším či menším stresu (bez něj už snad nikdy nejsem), jak je jiné, když jsem veselá a v pohodě, jak strašlivě kostrbaté a nečitelné, když jsem "down"....

  superkarma: 0 01.02.2011, 12:46:09
 8. avatar
  [21] femme [*]

  monkee — #17  a cos napsala? že nestačí tři řádky? Sml80  já jen komentovala tohle:

  Vlevo. Sklon písma vlevo je znakem introvertního člověka, který se řídí více rozumem než srdcem. Sml24

  superkarma: 0 01.02.2011, 11:48:44
 9. avatar
  [20] monkee [*]

  Klára Milošová — #18 Dante Alighieri — #19 K rozboru byste měly dát to reálně používané - tiskací nebo tiskaco-psací.Sml22

  superkarma: 0 01.02.2011, 11:46:11
 10. avatar
  [19] Dante Alighieri [*]

  Klára Milošová — #18 Moje psací písmo je taky zmrzlé. Nemohla jsem pro to najít ten správný výraz, tenhle je úplně přesný! Píšu tiskaco-psace od 18. Je to spíš tiskací písmo, ale hodně pospojované.

  1. na komentář reaguje monkee — #20
  superkarma: 0 01.02.2011, 11:31:01
 11. avatar
  [18] Klára Wimmerová [*]

  Já jsem svoji ukázku pro Míšu napsala nejdřív tiskacím - protože tak píšu od páté třídy ZŠ. Proto také moje psací písmo vypadá, jak vypadá - "zmrzlo" přesně v té páté třídě. Sml15

  1. na komentář reaguje Dante Alighieri — #19
  2. na komentář reaguje monkee — #20
  3. na komentář reaguje Anai — #22
  superkarma: 0 01.02.2011, 11:19:40
 12. avatar
  [17] monkee [*]

  femme — #15 Už víš, proč jsem to napsala? Pro introverta by musela v písmu najít víc znaků, aby tě tak mohla ohodnotit.

  1. na komentář reaguje femme — #21
  superkarma: 0 01.02.2011, 11:13:18
 13. avatar
  [16] monkee [*]

  Paní grafoložce stačí k rozboru tři řádky textu?Sml80

  Znaků v písmu je víc a měly by se navzájem podporovat, to asi z takového "vzorku" nevyčte.

  Trochu jsem se o téma zajímala (pár semestrů) a myslím, že takovýto rozbor až tak moc fundovaný nebude. Něco jako horoskop v běžném deníku...Sml68

  superkarma: 0 01.02.2011, 11:09:51
 14. avatar
  [15] femme [*]

  sklon písma mám hodně doleva, ale introvert nejsem ani nááááhodou Sml24 jinak to docela sedí

  1. na komentář reaguje monkee — #17
  superkarma: 0 01.02.2011, 11:09:32
 15. [14] CityCat [*]

  stara blazkova — #12 Všechno se vyvíjí, i rukopis, včetně těch vazeb. Soudím podle sebe... napsala jsem jen své postřehy, nikoliv dogma.

  superkarma: 0 01.02.2011, 11:01:32
 16. avatar
  [13] Dante Alighieri [*]

  "Podle vašich mezer jste anarchista..." - já taky dělám obrovské mezery! Mně to vlastně ani nepřijde, ale pak někdo přijde a praští ho to do očí. A pravdou je, že anarchista jsem (takovej skrytej - držím hubu nebo kývám, ale dělám si pak věci podle svýho).

  superkarma: 0 01.02.2011, 10:46:23
 17. [12] stara blazkova [*]

  CityCat — #7 Já  si myslím, že člověk má svůj charakteristický rukopis, který je více či méně neměnný, a na nuancích, jako že jsem už dlouho nic souvislého nenapsala, a proto je tam jakási "rozháranost", už nezáleží. Myslím, že člověk bude psát např. "m" nebo vázat písmena stejně teď jako za pět let.

  1. na komentář reaguje CityCat — #14
  superkarma: 0 01.02.2011, 10:26:59
 18. [11] Leidy [*]

  helča 65 — #6 můžu se zeptat a kdo vám to dělal ten rozbor? a Kde? a kolik to tak stojií? Ze zvědavoasti...Díky:-)))Sml22

  Jinak zajímavej článek Sml22Sml67

  superkarma: 0 01.02.2011, 10:03:47
 19. avatar
  [10] RenataP [*]

  CityCat — #9 přesně tak, nejlíp se mi píše trošku opsanou obyčejnou měkkou tužkou (větší písmo) a to menší pak propiskou s tlustou tuhou - nejhorší jsou ty tvrdý jemný linky, alá "čína"...

  Taky jinak člověk píše perem nebo gelovkou...

  superkarma: 0 01.02.2011, 09:55:08
 20. [9] CityCat [*]

  RenataP — #8 :-) ... není špatné, vyzkoušet si psát tužkou, propiskou nebo perem a zjistit, jak se liší i podle toho, ČÍM píšeme. Naše energie ovlivňuje rukopis právě podle lehkosti pohybu "pera" po papíře. Nejhorším materiálem pro psaní je propiska. Vyžaduje tlak ruky a už jen tím deformuje výsledek. Málokdo si to uvědomuje :-). 

  1. na komentář reaguje RenataP — #10
  superkarma: 0 01.02.2011, 09:36:13
 21. avatar
  [8] RenataP [*]

  CityCat — #7 přesně, má hezký písmo....hraje si s ním a píše s jistotou, ačkoliv to vypadá na první pohled legračně...

  už jsem taky zjistila, že po pár řádcích mě už bolí zápěstí a ruka, myslím, že bych jednu lekci psaní v první třídě už s lehkou rukou nezvládla...

  1. na komentář reaguje CityCat — #9
  superkarma: 0 01.02.2011, 09:26:49
 22. [7] CityCat [*]

  No... grafologové by měli zohlednit ve svých rozborech důležitý fakt - v současnosti většina lidí používá klávesnici a ne ruku. Z toho podle mého názoru vyplývá jakási "rozháranost" v rukopisu. Ruka není zvyklá pohybovat se na papíře pevně a zároveň lehce. Psaní rukou není samozřejmostí, kromě podepisování. To se promítá i do plynulosti písma a tím i do tvarů.

  Co se týká rukopisu Radka - schopnost vytvářet grafické zkratky (zjednodušená spojení jednotlivých písmen) naznačuje, že se jedná o kreativce. Navíc jako jediný použil tužku, což představuje lehkou a dynamickou ruku. Jo, jeho písmo je "výživné", ale v pozitivním slova smyslu. Nepochybně je Radek originál! Nejsem grafolog, je to jen můj pocit...

  1. na komentář reaguje RenataP — #8
  2. na komentář reaguje stara blazkova — #12
  superkarma: 0 01.02.2011, 09:24:18
 23. [6] helča 65 [*]

  Sml16 Před pár lety jsem si nechala udělat odborný grafologický rozbor a byla jsem překvapená, jak se to na mě hodilo. Sml59

  1. na komentář reaguje Leidy — #11
  superkarma: 0 01.02.2011, 09:08:47
 24. avatar
  [5] Florencie [*]

  To by mě zajímalo, co by paní řekla o mně. Písmo mám podle toho, jakou píšu tužkou Sml54

  superkarma: 0 01.02.2011, 08:18:57
 25. avatar
  [4] RenataP [*]

  já si myslím, že směrem dolů může psát i sebevědomý člověk, úzké mezery mezi mohou klidně znamenat, že člověk MÁ organizační talent a frčí životem jako dokonalost sama...

  Nevím, na pár ukazatelech by něco mohlo být, ostatní jsou podle mě jen od oka hozená pravidla, podle kterých se jede.

  Horoskop je průkaznější...Sml80Sml67

  Písmo navíc dneska degraduje, protože už jen málo píšeme rukou...

  Mimochodem - Radkův rukopis je opravdu výživný! Sml52

  Ale to jste ještě neviděli můj, pokud si to do tří hodin nepřepíšu, už to po sobě povětšinou nepřečtu a poznámky jsou navždy ztraceny Sml57

  superkarma: 0 01.02.2011, 08:13:43
 26. avatar
  [3] OlgaMarie [*]

  Sml80Kdy je člověk pokládán za netaktního a kdy za upřímného? Zřejmě podle toho, co tázaný chtěl vědět. Lichotivá odpověď - člověk je upřímný. Nelichotivá - je netaktní.

  superkarma: 0 01.02.2011, 08:07:45
 27. avatar
  [2] nehodicka [*]

  mám doma knížku učebnice grafologie, zatím jsem nenašla odvahu se "otestovat". Snad se jednou odvážím Sml54

  superkarma: 0 01.02.2011, 07:25:58
 28. avatar
  [1] SNÍŽEK [*]

  tohle je moc zajímavé co se z písma dá poznat,je výhoda to umět Sml67

  superkarma: 0 01.02.2011, 07:05:36

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme