I když to tak možná na první pohled ne vždy vypadá, i hudba, kterou posloucháte, o vás vypovídá. Samozřejmě, každý podle vizáže pozná nadšence do punku, tvrdého rockera či milovníka country. Nejde však jen o vzhled!

song

Na zastávce stojí týpek s červeným kohoutem, po stranách má hlavu vyholenou. Na koženou bundu si navěsil snad polovinu šroťáku a ušní boltce má propíchnuté svíracími špendlíky - no, fešák k pohledání! Zvláštní, že se ho všichni straní, ale nejspíš je to tou hlasitou hudbou, tedy jestli se tomu tak říká, co se mu line z magiče na rameni. Znáte podobný pohled? Asi ano. U těchto lidí je snadno poznatelné, jak moc je ovlivňuje hudba, kterou poslouchají. Ale možná vás překvapí, že punkáči mají silný smysl pro spravedlnost.

Co o lidech prozrazuje hudba, kterou poslouchají? Nelze vyčerpat všechny směry, kterými se muzika ubírá, proto jsem vybral namátkou čtyři výrazné...

Folk a country

Skutečně hodnověrní zastánci těchto směrů hudby se sdružují do různých klubů, podnikají výlety, sesedají se u táborových ohňů a jejich životní styl je jedna velká pohoda. Nosí westernové klobouky, jezdí na koních, oblékají flanelové kostkované košile... Jsou nakaženi pravdomluvností (snad za to může pan Foglar a May), mají rádi přírodu a zvířata, jsou to prostě správňáci se vším všudy. Někdy však mívají sklony k melancholii, depresivním náladám a snadno sklouznou do alkoholové pasti.

Pop

Sladkobolné a líbivé popové písně dávají tušit, kdo je jejich zastáncem. Střední proud je jedna velká mašina na peníze a snaží se zavděčit všem. Je otázkou, zda vůbec existuje člověk, který by o sobě prohlásil, že je milovníkem popu, protože všichni, kdo nechtějí spadnout do kolonky: komerce, se snaží od popu nějak diferencovat. Každopádně, kdo má rád pop, je jistě usměvavý a úspěšný člověk, jen pozor na mozkový výplach značky Horst Fuchs a spol.

Rock

Drsný kluci, odvazový holky, to jsou prostě rockeři! Rádi si pustí hudbu „na plný koule“, takže pokud máte chatu poblíž jejich doupěte, nejspíš ji asi brzy prodáte, chcete-li si užívat klidné dovolené. Stejně tak dobře poznáte, když vás rocker předjede na dálnici - má vzadu nálepku „Beaťáci na čtyřech kolech“. Rockeři si neberou servítky, nejdou daleko pro vulgarismus, ránu, ani pro pivo. V tomhle ohledu jsou trochu podobní (i když by to nikdy nepřiznali) folkařům. A to i, co se té spravedlnosti týče (u rockerů často podtržené i nacionalismem).

Vážná hudba

Má-li někdo rád klid a konvence, pravděpodobně na něj narazíte v operním sále. Příznivci a přívrženci vážné hudby jsou lidé, kteří sice podléhají vášním a emocím, ale navenek o tom nedávají mnoho znát. Jsou uzavření a mají velké duševní schopnosti. Jejich bohatý intelekt je pro ně výhodou, a mají-li to štěstí, že se zaměří jen na jeden obor, stanou se v něm pravděpodobně špičkovými odborníky. Žel, často bývají rozháraní. Co ještě dodat? Někteří si rádi vychutnávají kávu a doutníky a končí s rakovinou v padesáti na prkně.

Téma dne 9. listopadu 2011: Věštecké rádio ŽENA-IN.cz

  • Posílejte mi odkazy na vaši nejoblíbenější písničku, kterou najdete na portále YOUtube!

Napište mi k těmto odkazům, co konkrétně se vám na téhle písničce líbí, napište ještě dalších pár skladeb, které máte ráda (celkem maximálně 5), a já vám prozradím, jaké jste - ano, budu vám opět (jako již několikrát) věštit. Tentokrát z oblíbené hudby.

Kromě věštby dvě z vás, které si nechají nahlédnout do Osudu, budou mít šanci získat krásný dárek. Totiž knížku Poselství run od Renaty Herber (vydal Knižní klub).

Vaše písničky očekávám 9. 11. 2011 do 15.00 hodin na e mailové adrese...

poselstvi

Anotace knihy
V nové knize známé české věštkyně ožívá tentokrát runová magie. V runách je obsaženo prastaré vědění o skrytých nebeských i zemských proudech a runové rituály si dodnes uchovávají velkou sílu. Publikace se věnuje především významu jednotlivých znaků, které jsou výtvarně ztvárněné na kartách, a typům věštění, ale obsahuje i základy severské mytologie a uvádí využití run v lidovém léčitelství i oblíbené receptury našich severských předků. Knihu doplňuje překrásně barevně provedená sada karet.

Reklama