Už jste někdy přemýšleli o tom, že to, co si myslíme, že cítíme, nemusí být zdaleka pravda? Je dost možné, že naše pocity jsou ovlivněny tím, co nám velí společenské konvence. Opravdu milujete svého manžela?

 

Ve skutečnosti mohou být naše pocity a hlavně city úplně jiné. Chcete se podívat do sebe? Chcete nazvat své preference i postoj k blízkým lidem tím pravým jménem?

 

Zkuste se dozvědět, co doopravdy cítíte ke svým rodičům, dětem, partnerovi, nebo třeba bývalému milenci. Opravdu už ho nechcete ani vidět? Nebo jste si to jen namluvili, protože chcete, aby to tak bylo? Komu doopravdy věříte?

 

Tento test je tak jednoduchý, že vám to bude připadat neuvěřitelné. A je nejlepší, jaký znám. Slovy puberťáka „fakt mazec“...:)

Ovšem pravda, kterou přináší, někdy bývá překvapivá.

 

Co potřebujete?

 

1. Předně odvahu, protože s tím, co se dozvíte, budete muset potom žít

2. Dostatečné množství panáčků – například z „kindervajíček“ a podobně (Zde je to o vaší fantazii.)

3. Druhou osobu. Tady doporučuji raději kamarádku než partnera. (Poznáte, proč.)                          

4. Čas

5. Upřímnost k sobě a uvolnění

 

Co nepotřebujete?

 

Racionální uvažování na principu „tohle by se mělo“ (Takže vlastně odložte mozek.)

 

První část – tady se dozvíte, jakou roli ve vašem životě kdo doopravdy hraje:

 

1. Panáčkům dejte jména tak, abyste si je pamatovali. Je dobré k nim přistupovat pocitově. Například: Tenhle hroch by mohl být můj otec a tahle opice bude třeba moje sestra... a podobně.

2. Nezapomeňte na svého panáčka.

3. Svého panáčka postavte doprostřed stolu. Postupně přidávejte ostatní panáčky kolem toho svého tak, jak vás to napadne, jak to cítíte. Své děti, manžela, jeho děti (není-li to totéž), rodiče, partnerovy rodiče, bývalého partnera, sourozence… všechno, co je součástí vašeho života, nebo co vás zajímá. (Vím, je to hodně panáčků.)

Hotovo?

Teď si všimněte, koho jste kam umístili. Kdo vám stojí po boku? (Je vám rovný.)

Koho jste zcela přirozeně umístili za svá záda? (Tomu věříte.)

Kdo je naopak před vámi? (Chcete ho mít pod kontrolou.)

Kdo je od vás jak daleko? (Záleží vám na tom člověku?)

Je to tak jednoduché, a přece často překvapivé.

 

Druhá část – tady potřebujete tu kamarádku:

Požádejte kamarádku, ať bez toho, aby vás předem informovala, vzala vždy libovolného panáčka, nebo třeba dva, a někam je přemístila, vyměnila či úplně odebrala. A teď pečlivě sledujte své emoce ve chvíli, kdy tak učiní.

Zajímavé, že?

Kdo by si pomyslel, že syn umístěný na místo otce je pro vás nepřijatelná verze a že se v nitru zlobíte? Nebo že odebrání třeba dítěte z daného místa ve vás vzbudilo zoufalství a potřebu skočit po kamarádce a vyrvat jí figurku? A jak to, že manžel mizící na hraně stolu zase není takový problém, zatímco o jeho bratra byste se šli nejraději bít? :)

 

Tento test je skutečná psychologie a je postavený na síle našeho podvědomí, nikoli racionální úvaze, a určitě vás překvapí. Můžete ho pak aplikovat na kohokoli. Vůbec nejlepší totiž je, když člověk dopředu netuší, oč jde.


Přeji hodně štěstí.
Podělíte se s námi o váš výsledek?

 

 

 

Reklama