Rodiče své děti vychovávají a babička s dědou je rozmazlují. Stará pravda, která ale platí i dnes. Využijte toho, že vaše děti tráví čas s prarodiči rády a pošlete je na společnou dovolenou. Vy si odpočinete, děti si užijí a na zdraví prarodičů to bude mít pozitivní vliv. Je to dokázáno!

cesty

Proč nestrávit podzim života s vrstevníky se stejnými zájmy? Cestovky pro seniory nabízejí spoustu zajímavých pobytů!

Vy máte spoustu povinností, vaši rodiče v důchodu naopak spoustu času. Proč to nespojit? Navíc dnes existují specializované cestovky, které organizují právě pobyty pro prarodiče společně s vnoučaty. Obvykle trvají týden a dají se pojmout jako lyžařský kurz jak pro děti, tak pro seniory.

Výhody takových pobytů jsou jasné - utuží se vztahy mezi vnoučaty a prarodiči, rodiče si oddechnou od každodenních povinností a v neposlední řadě se senioři seznámí se svými vrstevníky a naváží nová přátelství, která ve vyšším věku bývají už vzácností.

Společně na lyže

Zimní pobyty prarodičů s dětmi mají vždy zajištěný program. Velmi často probíhají na horách. Dětem se dopoledne věnuje zkušený instruktor, senioři mohou vyrazit na běžkách po okolí, odpoledne je obvykle společný program. Pro prarodiče, jejichž potomci ještě nedorostli lyžím, nabízí cestovní kanceláře pobyty v hotelech se sáňkařskou dráhou.

Za pěkného počasí lze alternativně zařadit výlety do okolí. Například na Černé hoře u Jánských lázních, kam podobné zájezdy často jezdí, vede sáňkařská dráha Zvonková cesta. Nasedne se na vrcholu a sjede až k úpatí, kde čeká lanovka mířící opět vzhůru. Zvonková cesta je i pro malé sáňkaře bezpečná, to ale neznamená, že by ji s nimi nemohli sjet i prarodiče.

Odpolední kávové dýchánky na účet podniku

Užijí si ale i samotní senioři. Každé odpoledne jim v hotelu naservírují kávu, čaj a zákusek. V rámci seniorských pobytů dokonce zdarma jako pozornost. Zvýhodněné je pro ně i zapůjčení lyžařského a běžkařského vybavení, někde i permanentky na vlek.

cesty

Děti si užijí sněhové radovánky, zatímco na ně budou dohlížet starostliví prarodiče.

Pro nejmenší děti je k dispozici provázkový vlek zdarma, zkušenější děti se mohou vyřádit na klasické sjezdovce s pomou. Na dlouhé zimní večery je pro děti připraven animační program nebo vybavený dětský koutek. Děti, které prarodiče svěří do péče instruktorů, budou „ve škole“ 1,5 hodiny denně, na konci pobytu si své nově nabyté dovednosti vyzkouší v závodě všech účastníků.

Proč se vydat na společnou dovolenou?

  • utuží se vztahy v rodině, senior se dostane do společnosti nových lidí, což má pozitivní dopad na jeho psychiku
  • lehká fyzická aktivita má pozitivní vliv na zdraví staršího člověka
  • o děti je postaráno zkušenými instruktory, podobné zázemí mají i senioři
  • na seniory čeká káva a zákusek, na děti zase večerní animační program

Žádné Vánoce o samotě!

Cestovní kanceláře pro seniory nově nabízejí i seniorské vánoční pobyty - pro ty, kteří už nikoho nemají, ale nechtějí vánoční svátky strávit o sami, ale naopka ve společnosti dalších lidí se společnými zájmy. Navíc jsou hory těsně před Vánoci a v jejich průběhu klidnější, je na nich méně lidí a starší klienti si tak pobyt více užijí. To, že jsou Vánoce svátky klidu a míru tady platí dvojnásob. Plusem je i čerstvý vzduch.

cesty

Vánoce je možné strávit i ve společnosti vrstevníků na horách.

Pobyty ani nepřijdou na příliš vysokou částku - jednolůžkový pokoj totiž senioři starší šedesáti let dostávají bez příplatku. Večeře bývá jak tradiční, s rybí polévkou, salátem a kaprem, tak bez ryb - například s kuřecími řízky.
Vánoce by měl každý trávit se svými blízkými. A pokud už nikoho blízkého nemá, je právě podobný pobyt vhodnou alternativou. Vždyť kdy jindy navázat nová přátelství, než v tu část roku, kdy k sobě mají lidé nejblíž.


Tipy na zájezdy pro seniory a jejich vnoučata
Cestovní kancelář OK-TOURS, odborník na cestování pro seniory, ze své nabídky vybírá seniorské pobyty:

cestyLázně pro seniory - Poděbrady

Šest nocí, šest lázeňských procedur, jednoznačně pozitivní dopady na zdraví. Nevíte, co prarodičům k Vánocům? Pořiďte jim právě tento pobyt!

 

cestySenioři na běžkách

Užijte si krásu Krkonoš se svými vrstevníky a na běžkách! K dispozici zkušená instruktorka, odpoledne posezení u kávy a zákusku, jednolůžkový pokoj bez příplatku.

 

cestySeniorský pobyt v lázních Luhačovice

Týdenní pobyt v klidném prostředí lázní Luhačovice nabízí odpočinek a lázeňskou atmosféru. Inhalace Vincentkou, rašelinové obklady, vstup do hotelového bazénu...

Autor: Petra Novotná a Lucie Štěrbová & Cestování pro seniory

Zdroj foto Cestování pro seniory

Reklama