Některé výroky jsou nesmrtelné. A nemusíte se hned jmenovat Newton, nebo třeba Picasso. Slavnou větu může říct každý - důkazem je manžel čtenářky Kobližky...

Věta, kterou po zranění pronesl manžel čtenářky Kobližky, se zapsala do rodinné historie...

CO MYSLÍŠ, SEK´ JSEM SE?

Dobrý den,
nebudu vám psát o sobě, celkem jsem se všelijakým zraněním zatím úspěšně vyhnula a ty dvě, tři nepatrné jizvičky ani nestojí za to. Klepu na dřevo, ale jsme docela zdravá rodina, takže nějaké masti, obvazy, léčení a modřiny u nás moc nejsou v kurzu.
Ale ráda bych vám pověděla něco o mém manželovi. Mám dojem, že si předplatil nějakého anděla strážného... co ten už toho má za sebou... myslím manžel :-)
Když jsme ještě vlastnili chatu, chtěl, abych vysekala srpem nějaké dvoumetrové kopřivy. Tenkrát jsem se vzepřela, že je to zbytečné a dělat to nebudu. Srp pamatoval snad ještě Jana Cimburu, rezavý a tupý, leda tak do Technického muzea. „Nebudeš to teda sekat?“ zeptal se manžel. Nebudu! „Dobře, udělám si to sám.“ Šla jsem za jinou prací a najednou slyším větu, která ho proslavila a v naší rodině se traduje už leta: „Co myslíš, sek´ jsem se?“ A jelikož manžel bere prášky na ředění krve, i na dálku jsem viděla, že to teče požehnaně. Jenže já nesnáším pohled na krev, tak se mě udělalo špatně a lehám si na zem. Manžel na mě volá: „Ježíšmarjá, neválej se tam a podej mi ručník, to nejede zastavit.“ On si myslel, že jsem si jen tak lehla a odpočívám...
O pár let později se rozhodl, že uřeže nějaké větve na staré třešni. Já se zlobila, proč je tam nenechá, že to dělá krásný stín. Ale trval na svém. Tak jsem „uraženě“ odešla do domu a ani neslyšela, že za pár minut spadnul ze žebříku, zlomil si dvě žebra a pořádně se pomlátil. Ale záchranku jsme nesměli zavolat. Když se večer dostával přes půl hodiny do postele po čtyřech a po centimetrech, ráno jsem jí zavolala.
Rentgen zlomeniny potvrdil. Měl velké štěstí, ohromná modřina na straně ledviny ukazuje, že ten anděl strážný by se musel ulítat.

bok

Ale ta příhoda se srpem a jeho slavná věta už dávno kolují po našich známých. Když se někomu něco stane, tak se nezapomene zeptat: „Co myslíš,sek´ jsem se?“

Já vám přeju dny bez úrazů, bez bolesti a když tak jen rychlé uzdravení,
Kobližka

Téma dne 15. 10. 2012: Hojení ran

  • Regenerují se vám rány dobře?
  • Jste stále samá modřina, nebo naopak na modřiny netrpíte?
  • Máte nějaký osvědčený tip na rychloléčbu ran? Nějaký „babský“ recept?
  • Z čeho jste si odnesla největší jizvu?

Jak vnímáte své jizvy: líbí se vám, jsou vám jedno, nebo je nemáte ráda?

Své příspěvky k tomuto tématu mi zasílejte do redakční e-amilové schránky (viz níže), a to nejpozději 15.10.2012 do 15.00 hodin. Posílat mi můžete i fotky svých nejhorších ran a jizev. Jednu z přispěvatelek odměním regeneračním kondicionérem a bylinným šamponem s panthenolem od RYORu.

ryor

Reklama