Bulvár

Co mi rok 2009 dal?

Když jsem si včera přečetla dnešní téma, říkala jsem si, že nemám o čem psát. Nic velkého se přeci nestalo. Zamyslela jsem se a vzpomínala měsíc po měsíci, jak jsem uplynulý rok prožívala. Bylo to příjemné zamyšlení, které mi hodně dalo.

Rok 2009 pro mě nezačal příliš dobře – zemřela mi moje milovaná babička, dobrá duše, která pro mě vždy měla slůvko povzbuzení. Byl to hned zkraje roku příliš velký životní zlom, se kterým jsem se doteď vlastně úplně nesrovnala. Ale protože téma je „Co rok dal“ a ne „Co rok vzal“, posunula jsem se ve vzpomínkách a v čase kousek dál.

Můj otec, o kterém jsem psala v příspěvku „Všechno zlé je k něčemu dobré“, mě nevědomky naučil jedné užitečné vlastnosti – zapomínám na to zlé, co mě potkalo, a vzpomínám jen na to pěkné.

Uplynulý rok byl pro mě bohatý na příležitosti. Ukázalo se, že se vyplatí být trošku odvážný. Blížil se mi konec mateřské, a já se proto s předstihem začala rozhlížet po nové, lepší práci. Odpovídala jsem na nejrůznější inzeráty. Sem tam se mi podařilo sehnat krátkodobou „brigádu“ – příjemné přilepšení k mateřské. Získala jsem spoustu zkušeností, třeba i z neúspěšných pohovorů. Ukázalo se také, že je někdy lepší sbírat drobečky. U jedné brigády jsem se spokojila s málem a nakonec mi přálo štěstí – z brigády se stala práce. Práce na plný úvazek, práce, která mě baví, která je i lépe placená.

Také jsem objevila ženu-in a začala sem posílat své příspěvky. Je moc dobře, že existuje místo, kam můžou lidé psát a kde můžou sdílet své zkušenosti a životní příběhy.

Během roku se krom práce už nestalo nic zlomového. Neporodila jsem druhé dítě, po kterém tolik toužím. Neunikla jsem (a ani nikdo z rodiny) ze smrtelného nebezpečí. Nevyhráli jsme v loterii spoustu peněz či luxusní dovolenou. Přesto si myslím, že tento rok byl velmi bohatý na zkušenosti. Vše, co se během roku děje, nás může naučit mnohému. Stačí jen mít oči otevřené a snažit se ze všeho (i toho zlého) vytěžit co nejvíc zkušeností do budoucna.

Díky dnešnímu tématu jsem si tuto pravdu znovu uvědomila a dovytěžila ještě něco málo zkušeností do příštího roku. Díky za toto téma!

Do roku 2010 přeji celé redakci a i čtenářkám ženy-in jen to nejlepší!

eli.emanuela

Děkujeme za pěkný příběh a přejeme vám totéž. Za chvíli se můžete těšit na vyhlášení příběhu dne.

   
29.12.2009 - Blog redakce - autor: Eva Soukupová

Komentáře:

 1. avatar
  [4] malvina [*]

  Sml16večer  si  vždy  čtu příběhy  čtenářek. Moc hezky jsi to  napsala. Ty  drobečky, mnohdy  v  životě  dělají  více  radosti, než velké věci. Přeju  z celého srdce at se povede  druhé dětátko. Sama jsem  to  taky  zažila  na vlastní  kůži, kdy  jsem  moc  toužila po druhém dítěti. Povedlo se. Oba synové jsou  už dospělý.Tak  hezký večer.Sml59  tana m

  superkarma: 0 29.12.2009, 20:56:23
 2. avatar
  [3] spiderlorka [*]

  Moc hezké, opravduSml59Sml59

  superkarma: 0 29.12.2009, 19:29:37
 3. avatar
  [2] Věrulinka [*]

  Sml67 skutečně hezky napsané Sml67

  superkarma: 0 29.12.2009, 18:56:53
 4. [1] Dana90 [*]

  pěkný a pravdivý příběh.I ty vzpomínky a zkušenosti,chyby nám dají víc než třeba výhra v loterii apod.Sml67

  superkarma: 0 29.12.2009, 17:51:13

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?

Náš tip

Doporučujeme