píše ve svém příspěvku čtenářa s nickem Malinke-kote. Inu, každý chce většinou to, co mu příroda nenadělila. Ale už se s tím smířila a vlasy si češe do culíku nebo do drdolu. A o dovolené? To už se dočtete níže

Přeji všem pěkný den, po delší pauze jsem se rozhodla i já přispět na dnešní téma, protože mě docela zaujalo. Moje vlasy dostávají zabrat pořád. Nejsem s nimi ani trochu spokojená. Já osobně to nijak neřeším. Starám se o ně stejně, jako kdybych byla či nebyla na dovolené. S barvou vlasů jsem spokojená jenom tehdy, když si je obarvím buď na hnědo a nebo melírovaný blond. Moje přírodní barva se mně moc nelíbí a příjde mi taková obyčejná. O kvalitě vlasů ani nemluvím. Před i po dovolené vypadají pořád stejně, polámané, vysušené a hlavně co my nejvíce vadí, že jsou neustále vlnité a to se mi na mých vlasech vůbec nelíbí.

Přestala jsem i používat žehličku na vlasy neboť to ve skutečnosti vlasy ničí ještě více a raději to hodím do nějakého drdolu. Sem tam si vlasy vyžehlím, ale to je párkrát do roka. Dříve jsem jí používala každý den, teď už mě to ani nebaví a do práce musím mít stejně vlasy v culíku, takže je to vcelku jedno.

Před i po dovolené se o své vlasy starám pořád stejně. Po umytí hlavy používám několik přípravků na vlasy. Ne že bych použila všechny najednou ale tak různě to střídám. Někdy si vezmu pouze kondicioner, někdy si po umytí dám olejíček na vlasy a k tomu ještě vyživující sprej. Vlasy už si ani nefénuji, většinou je nechávám proschnout. Záleží jaké je venku počasí. Když je chladno, tak je jasné, že s mokrou hlavou ven nevkročím, ale jakmile je teplo tak mi to nevadí a s vlhkou hlavou klidně vkročím ven. Ony samy hezky proschnou. Když už si i vlasy žehlím, tak používám ještě sprej pro žehlení vlasů.

Určitě s sebou na dovolenou nepotřebuji ani fén a ani žehličku na vlasy. Příjde mi to zbytečné takové věci tahat. Raději si zabalím několik přípravků na vlasy včetně šamponu. Vlasy si většinou chráním kšiltovkou, ale nerada jí nosím. Takže když venku nesvítí opravdu velké sluníčko a nejsem u vody, tak si jí ani nevezmu. Zato manžel ten by jí nejraději nosil i v zimě, protože je miluje a má jich doma několik. Mě bohatě stačí jedna, kterou si vezmu možná tak 5x do roka :-)

Své vlasy svěřuji tak průběžně své kamarádce, která je vyučena kadeřnicí. Nepotřebuji je mít obarvené nebo ostříhané ani před a ani po dovolené. Jediné, kdy jsem je  vysloveně chtěla mít upravené - obarvené a ostříhané bylo na mé svatbě. Jinak to střídám tak různě dle potřeby. Zrovna teď se s ní budu muset domluvit na ostříhání, už jsou na mě moc dlouhé a rozhodla jsem se po delší době zase hodit melír :-)

Užijte si dnešní i když zamračený a deštivý den. Já si ho moc neužiju, neboť si udělám potřebné věci doma a půjdu si odpoledne lehnout, abych byla čilá na noční, která mě čeká celý týden :-)
 
malinke-kote

Milá malinké-kote, děkuji, že jste po dlouhé době zase napsala a hezky si odpočiňte, ať jste na tu noční svěží jako rybička

Text nebyl redakčně upraven  

Reklama