Rodina

Co máme vědět o dětských nemocech


Horečka a bolest mohou děti pěkně potrápit. Můžeme jim stonání zpříjemnit?

Všichni dobře víme, jak poznat, že se o naše dítě pokouší nějaká nemoc. Začne být plačtivé, unavené, bledé, a pak to přijde – horečka či jiná zdravotní komplikace. Ne každý rodič tyto symptomy neomylně pozná. Uplakané a rozmrzelé dítě však rozhodně nechce své rodiče zlobit, bohužel jenom neumí rodičům přesně říct, co mu vlastně je.

Proto je právě na rodičích, aby byli dobře informováni a pro takovéto situace patřičně vybaveni. V žádné domácnosti by neměl chybět teploměr. Pokud máte malé miminko, je dobré mít ve výbavě speciální teploměr, který je vhodný pro měření teploty v konečníku. Jakmile se objeví opravdu vysoká teplota, která přetrvává, není radno otálet – pediatr nám nejlépe poradí, jak postupovat dál, a přesně určí, co našemu děťátku chybí.
Než však vyhledáme lékařskou pomoc, je užitečné znát několik zásad, podle kterých se lze řídit. Mezi ně patří různé způsoby fyzického snižování teploty – zábaly či omývání vlažnou vodou.

V obecném přehledu rodiče by neměla chybět znalost běžných dětských onemocnění. Žádný laik si doma neudělá diagnózu, ale tyto vědomosti mohou maminky a tatínky uklidnit či naopak upozornit, že se s jejich potomkem děje něco vážnějšího.
V povědomí by měli rodiče mít i různé reakce po očkování. I ty lze mírnit a není třeba se jich zaleknout – pokud tedy nejde o extrémní projevy. 
Projevem nemocí či už zmiňovaného očkování může být horečka a bolesti. Všechny tyto projevy mírní jemným způsobem Panadol Baby, který by – stejně jako teploměr – neměl chybět v žádné domácnosti, kde žijí malé děti.

Kde však zjistit podrobnosti o výše zmíněných tématech? Základní informace o dětských nemocech a jejich příznacích, způsoby léčby či typy očkování – o tom všem se dočtete na stránkách www.malypacient.cz. Ale to není všechno – stejně jako uzdravování je pro nemocné dítě důležité milé rozptýlení a pozornost rodičů. Na stránkách najdete interaktivní pohádku a omalovánky, které každému nemocnému dítěti ukrátí dlouhou chvíli v postýlce. 

Stránky www.malypacient.cz jsou místem, kde starostlivý rodič vždy najde radu či tip, jak se starat o nemocné dítě.

Zapojte se do soutěže s Panadolem Baby a vyhrajte krásné ceny. Soutěž probíhá ZDE 

   
31.03.2008 - Těhotenství a porod - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. avatar
  [16] Vivian [*]

  Ťapina: to se asi rozumí samo sebou :)

  superkarma: 0 01.04.2008, 19:57:39
 2. avatar
  [15] Ťapina [*]

  OlgaMarie: Nemyslím si, že je dobrý nápad srážet teplotu vodou, aniž by se taky něco udělalo s tou příčinou, proč ta teplota vylezla

  superkarma: 0 01.04.2008, 10:45:44
 3. avatar
  [14] OlgaMarie [*]

  Zírám, co se vše do dětí cpe. Kupte si teploměr do vany (vaničky). Dítě má přes 38, napusťte do vany vodu o 2 stupně studenější a vložte na chvilku dítě do vody. Tělo se samo bude přizpůsobovat teplotě vody. Je to šetrnější než studené zábaly. Pak čaj z květu černého bezu se lžičkou medu z lípy. Mám vyzkoušeno. Černý bez bude za chvíli a dobře se suší i v paneláku za výtahem.

  superkarma: 0 31.03.2008, 19:16:16
 4. [13] mindulinka [*]

  Do 38 horečku nesrážím, ale pokud je vyšší tak střídám paralenový čípky s Ibalginem - sirupem - jednou sirupu a podruhé čípek. Většinou to zabere.

  superkarma: 0 31.03.2008, 13:42:31
 5. avatar
  [12] závislá na čokoládě [*]

  Panadol také doma nepoužíváme, prostě nezabírá. Dávám Paralen nebo dětský Ibalgin - ten funguje nejlépe. Doporučila mi ho lékařka i na bolesti kloubů vnoci, když syn roste.

  superkarma: 0 31.03.2008, 13:36:42
 6. avatar
  [11] Kuře [*]

  Majucha: Ale bacha, ono se to fakt v organismu sčítá, takže pokud sníš jednu krabičku měsíčně a jíš to takhe cca 2,5 roku,tak už máš zaděláno na potíže. Pokud to bereš jednou za čas, a jsou mezitím ty dlouhé pauzy (minimálně 6 týdnů), tak se organismus od toho fujtajblu dokáže očistit..

  superkarma: 0 31.03.2008, 12:18:05
 7. avatar
  [9] Kuře [*]

  Arči: To máš pravdu, jenže to asi nepůsobí na ouško dost silně. Mmch. mají i snižovat horečku,ale na moje harantíky to prostě nezabírá.

  superkarma: 0 31.03.2008, 09:20:08
 8. avatar
  [8] Arči [*]

  Kuře: ... a jahody mají taky protizánětlivé účinky, ne?

  superkarma: 0 31.03.2008, 09:17:28
 9. avatar
  [7] Kuře [*]

  Arči: Opravdu maliny - kompotovaný. V kombinaci se zábalama nebo vlažnou sprchou. Maliny obsahují podobnou látku jako acylpyrin, jenže je to jaksi přírodní forma. Dřív se dětem při horečce dávala malinová šťáva, ona opravdu sráží teplotu.
  Pokud je opravdu zle,tak děcka dostanou na střídačku Paralen (taky ten v tabletě) a Ibalgin, u naší malé teplota nesmí vyletět přes 39, má nemocné srdíčko, pak už je zle. Ale fakt si vystačíme ve většině případů s malinama.
  Ten Ibalgin u nás doma zakotvil, když měla malá vleklý zánět středního ucha (trvalo to přes půl roku), právě kvůli protizánětlivým účinkům.
  Jinak ty vředy skutečně můžou vznikat, pokud někdo bere tenhle lék dlouhodbě a každodenně. Prý je ten limit přibližně 1000 tablet (to už ale nevím úplně přesně) "bez přestávky". Tou přestávkou se míní cca 6 týdnů. Já jsem se hodně vyptávala, než jsem byla ochotná to malé dát.

  superkarma: 0 31.03.2008, 09:08:33
 10. avatar
  [6] Arči [*]

  Kuře: maliny? mražený v zimě? :) já dávám Paralen, když ta horečka neklesá a je nad 38... ono je lepší to hned srazit, už jsednou měla z horečky febrilní křeče, jen proto, že jsme čekali, až jí to klesne samo...
  Ibalgin v jakékoliv formě je podle mě driják.

  superkarma: 0 31.03.2008, 08:59:28
 11. avatar
  [5] RenataP [*]

  Kuře: ale asi je ve hře i individuální snášenlivost. Jenže pak nevím, proč ta růžová tabletka se stejnou účinnou látkou je vstupenka k žaludečním vředům? když sirup je údajně šetrný...

  superkarma: 0 31.03.2008, 08:53:10
 12. avatar
  [4] RenataP [*]

  No myslím, že je to ještě nejšetrnější z dětských drijáků. Fakt nechápu, jak můžou doktoři předepsat cokoliv typu nurofen, což obsahuje stejný hnusy jako ibalgin...tomu se vyhýbám, seč můžu...

  superkarma: 0 31.03.2008, 08:51:53
 13. avatar
  [3] Kuře [*]

  Arči: Ibalgin (ale ten dětský) byl prý vyhodnocen jako velmi šetrný pro dětský žaludek. Dáváme ho na radu paní primářky z dětské ORL .
  Působí protizánětlivě, což je užitečné pokud má dítě např. zánět středního ucha. Naví moje děti po Pandolu opravdu .
  No a na "pouhou" horečku u nás doma zpravidla léky nedáváme, většinou dětem pomůžou zábaly a maliny. Na léky dojde tak dvakrát do roka.

  superkarma: 0 31.03.2008, 08:50:32
 14. avatar
  [2] Arči [*]

  Ibalgin je neskutečný svinstvo a driják..... Panadlo jsem dceři dávala, když byla menší... teď jí dávám na horečku půlku Paralenu, doporučili mi to i v nemocnici

  superkarma: 0 31.03.2008, 08:41:52
 15. avatar
  [1] Kuře [*]

  Jojo, Panadol. Taky u nás jednou přistál. Děti po něm naprosto úžasně . Už nikdy tu chybu neudělám. Zato u nás nikdy nechybí Ibalgin .

  superkarma: 0 31.03.2008, 08:32:50

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme