.

Co mají společného chrti, Iva Kubelková a Linda Rybová?

Novinky

Co mají společného chrti, Iva Kubelková a Linda Rybová?

Červený koberec, zlaté sošky, vlastní limuzíny a péči jako králové. To vše mají nadšení chrtí závodníci, kteří právě přebrali ceny za své vynikající výkony v různých kategoriích v minulé sezoně šampionátu Zlatý chrt 2014. Sošky jim přišly předat přední české VIP. Vyhlášení moderovala již tradičně známá milovnice chrtů, Heidi Janků, v Greyhound Parku Motol.

„Chrti jsou ušlechtilé plemeno. Tito pejsci byli vyšlechtěni pro běh a jsou v tom dokonalí. Možná, že až přestanu zpívat a budu mít čas na trénink a vše, co chrt potřebuje, kdo ví… Teď jsem ale dost zodpovědná a vím, že kvůli svému vytížení bych jejich nároky nezvládla,“ přiznala Heidi Janků.

sd

Již druhým rokem probíhal slavnostní ceremoniál v Greyhound Parku Motol, který je největším chrtím dostihovým závodištěm v kontinentální Evropě a svými australskými závodními technologiemi je unikátem dokonce v celé Evropě. Letos poprvé navíc vyhlášení doprovázel i ukázkový přátelský dostih.

Chrti ale nejsou jen skvělými sportovci s famózní pedikúrou, ale jsou i dobrosrdečnými dárci. Celou svou velmistrovskou výhru totiž oba vítězové věnovali na dobročinné účely. Queen Vuitton věnovala šek v hodnotě sto tisíc korun symbolicky Ivě Kubelkově, která zastupovala Azylový dům Lovosice, který dlouhodobě podporuje. „Každá žena se může dostat do situace, ve které si nikdy nepřála být. Ze dne na den se může díky nepříznivé životní situaci ocitnout bez střechy nad hlavou a to jak sama, tak se svými nezaopatřenými dětmi. Cílem našeho projektu je poskytnout těmto ženám ubytování, které ale musí někdo financovat,“ poděkovala České greyhound dostihové federaci Iva Kubelková.

Velkolepý dar ve stejné hodnotě daroval i Big Daddy Gucci Lindě Rybové pro Nadační fond Kolečko, jehož je patronkou. „Chtěla bych moc poděkovat chrtům za jejich ohromný dar pro naši nadaci. Snažíme se pomáhat dětem postiženým následky dopravních nehod, nebo jiným úrazem a zmírnit fyzické, psychické a sociální dopady, které s tím souvisejí,“ sdělila věčně usměvavá Linda Rybová.

V rámci galavečera proběhlo už tradiční odhalení autorské olejomalby na plátně Františka Ringa Čecha. Svým štětcem tentokrát vytvořil obraz s názvem „Vítězný let Gucciho a Rudolfa“ a humornou legendu k němu přednesl moderátor a bavič Vladimír Hron.

sd

sa

as
www.cgdf.cz ,www.greyhoundpark.cz/

Foto: Česká Greyhound Dostihová Federace

   
24.03.2015 - Redakční novinky - autor: Markéta Škaldová

Komentáře:

 1. [6] pepikněmečků [*]

  Rikina — #2 Jó, dnes jsou jiný časy. Vaši Afgháni přenášejí nálože přez kopce do Bagdádu a aktivně se tak zapojili do války za lepší zítřky v Iráku.Pokud můžeš zapoj se také a užij si luksusu. Bojovníce dostávají až 500 dolarů žold.Snad něco ušetříš a pomůžeš někomu při návratu zpět.Např. českým psím útulkům

  superkarma: 0 25.03.2015, 15:59:45
 2. [5] pepikněmečků [*]

  Bébina — #3Ahoj, poser si nohy ihned jak budeš moci.Zajdi do kostela a dones tam faráři odpustky.Nežvaň voloviny a pomáhej druhým seč ti síly stačí

  superkarma: 0 25.03.2015, 15:45:12
 3. [4] Maki1985 [*]

  Bébina — #3My máme už skoro 15 let psa, nikdy nic nevydělal, akorát prožral majlant Sml22 a přesto jej živíme dál. Ty nohy si klidně poser Sml79 ale pak si dej raději studenou sprchu a nemel voloviny.

  superkarma: 0 25.03.2015, 15:10:09
 4. [3] Bébina [*]

  A raději nevědět, jak končí, když už běhat nemohou. To se pak zachraňují a dovážejí do ČR z Anglie a nedělám si iluzi, že tady je to jiné a český chovatel se psů nezbavuje. Chrt je vyběhaný už jako mladý, sousedi takhle adoptovali 2,5 letou fenku. A nikdo přece nebude živit dalších 10 let psa, který nevydělává. Jestli tohle je dobročinnost, tak to mi poser vobě nohy. To se spíš hozením odpustku chtějí zamaskovat skutečnosti v dostihovém sportu.

  1. na komentář reaguje Maki1985 — #4
  2. na komentář reaguje pepikněmečků — #5
  superkarma: 2 24.03.2015, 12:23:06
 5. [2] Rikina [*]

  Jo, kde jsou ty časy, kdy jsem jezdívala se svou afghánskou chrticí na dostihy... to tenkrát žádné celebrity ani červené koberce a zlaté sošky nebyly široko daleko v dohledu. Pár nadšenců, a závodiště s australskými technologiemi nebylo ani snem v jejich očích, páč jsme netušili, že něco takového může existovat. Sml57 Zato jsme si užili plno legrace. A ejhle, dneska je to luxusní sport pro snoby. Sml80

  1. na komentář reaguje pepikněmečků — #6
  superkarma: 0 24.03.2015, 11:21:29
 6. [1] mamkaJa [*]

  všichni 3 jsou vychrtlí? Sml80Sml52

  superkarma: 0 24.03.2015, 10:35:38

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme