.

Co je láska a co už je omezování osobní svobody?

Vztahy

Co je láska a co už je omezování osobní svobody?

Když muž bije ženu nebo neplatí na děti, je jasné, že jde o nezdravý vztah a je nutné z něho rázně utéct, případně zasáhnout jinak. Jsou však případy, které na první pohled vypadají spíše úsměvně, ale ve svém jádru pro jejich aktéry mohou být časem stejně neúnosné jako ty předchozí.

Stejně tak to měla Dominika (27), která se některým situacím ze svého manželského života při vyprávění sice ještě směje, aby odlehčila svoje trápení a zdůraznila komičnost některých událostí, které by si z fleku zasloužily své místo v nějaké hodně špatné černé komedii, ale z jejího chování je jasné, že už takto nemůže dál.

husband

 • A začalo to přitom tak nevinně, někdo by dokonce řekl, že přímo romanticky…

S Karlem jsem se seznámila krátce po maturitě. Byl nesmělý a nenaléhal na mě, tím mě asi okouzlil. Stejně jako tím, že mi pravidelně každý měsíc nosil ke dni našeho seznámení kytici růží,“ vypráví o začátcích svého vztahu Dominika, na kterou prý zapůsobilo i to, že ji ihned představil doma a začal o ní mluvit jako o své nevěstě. „Zatímco ostatní holky nemohly najít toho pravého, já jsem najednou měla svého prince,“ usměje se trochu hořce žena, která přiznává, že ji asi trochu jeho počínání mělo varovat, ale hned dodává zásadní poznatek: „Ale co víte o životě v osmnácti, že?

 • Romantická pohádka pokračovala bez sebemenšího mráčku několik měsíců. Dominika nastoupila do práce a téměř každý večer trávila se svým přítelem, který ji vždy doprovodil až domů.

Čas si našla ale i na své kamarádky a zájmy, když Karel sem tam odjížděl na svůj oblíbený golf, takže vše skutečně vypadalo ideálně.

Po roce a půl Dominika zjistila, že je těhotná a Karel by štěstím bez sebe a hned plánoval onu svatbu, o které vlastně mluvil od prvního dne. Právě na ní se ovšem objevil ten první pomyslný mráček – Karel si totiž nepřál, aby Dominika na svatbu pozvala své přátele, on prý své také zvát nebude. Udělají si malou příjemnou oslavu svého dne v úzkém kruhu rodinném.

 • Nejdřív byla nevěsta trochu zklamaná, ale nakonec svoji rozmrzelost zahnala a dál se dívala na svůj život optimisticky.

Další události byly celkem bezproblémové. Dominika porodila zdravého kluka, z kterého byl její manžel nadšený. A šťastná rodinka si užívala společných dní – procházky, výlety, dovolené.

Když byly synovi tři roky, Dominika začala uvažovat, že nastoupí na částečný úvazek do práce a také by se začala opět ráda více stýkat se známými a rodinou, protože celou dobu byla vlastně jen se synem a manželem.Jsi moje žena, tak budeš doma,“ rozhodl ovšem Karel, který jí následně vysvětlil, že se neženil proto, aby byl po příchodu z práce doma sám.

Tehdy si začala Dominika uvědomovat, že ve vztahu cítí strašnou nesvobodu. Pokud bylo vše podle manželova přání, prožívala ráj na zemi. Když se však její názor nebo konání malinko lišily od toho, co si přál její partner, ukázal svou dosud zapíranou podobu. „Dlouhé diskuse, v kterých mě jako obratný řečník vždy převálcoval a ve finále jsem díky jeho logickým a morálně správným argumentům vypadala jako ta špatná, která si neváží manželství, já, mě naprosto vyčerpávaly a vyčerpávají,“ přiznává Dominika, podle jejíž slov tento stav stále pokračuje a vyhrocuje se v nevídané absurdnosti.

Když se věnuji našemu synovi, prý se cítí odstrčený, stejně tak když jedu jednou za půl roku na pár dní navštívit své rodiče, nebo když si - nedej bože - vyjdu jednou za měsíc s kamarádkou na dvě tři hoďky večer sednout do kavárny,“ vyjmenovává některé manželovy výčitky Dominika, která je má na denním pořádku, protože k nim mnohdy stačí jen to, že se večer cítí unavená a chce si lehnout dřív než její muž, nebo když se věnuje ručním pracem, na které je celkem šikovná a ráda by je časem i prodávala.

 • Na vše má odpověď: Jsi moje žena a veškerý čas máš trávit se mnou.

Po zásadních slovních střetech pak Dominice dlouho a láskyplně vysvětluje, jak ji miluje, jaký je to romantik a že ona mu jeho představu o ideálním manželství stále ničí.  Většinou ji vezme na nějaký skutečně romantický výlet, ale po něm se vše vrátí do normálních kolejí, kdy Dominika nesmí na krok z domu. A když tak učiní, snesou se na její hlavu výčitky s vysvětlením, že žena má svého muže všude následovat a být jen s ním.

Občas si vzpomenu na film Vesničko má středisková, kde se Libuška Šafránková musela chodit k rybníku koukat, jak se její manžel potápí, tak přesně tak si připadám každý den,“ snaží se s humorem uzavřít vyprávění mladá žena. Ale člověku se nějak smát nechce…

A co si o tom myslíte vy, milé čtenářky? Proč myslíte, že se tak její manžel chová?

Přečtěte si také:

Žiji se špindírou!

Manžel měl žít v minulém století!

Načapala jsem svého přítele v choulostivé situaci

   
29.08.2014 - Příběhy - autor: Marcela Macáková

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [45] čurda [*]

  majetnický prase, fuj fuj fuj, pryč co nejrychleji od něj!!!Sml57

  superkarma: 0 31.08.2014, 21:50:13
 2. avatar
  [44] evelyn [*]

  Chlap je manipulator a zarlivec, samo je tezky to utnout, kdyz si ji od mladi tvaroval k obrazu svemu, ale pokud se nechce udusit, musi to udelatSml80

  superkarma: 1 31.08.2014, 21:39:33
 3. [43] leontieen [*]

  Pentlička — #6 Jj a hlavně mi podepiš rozvod, nebo ještě jako poslední záchrana zajdi do poradny.

  superkarma: 0 31.08.2014, 14:57:42
 4. [42] leontieen [*]

  Rikina — #19 Násilníci obvykle neberou ženy na výlety a ani jim růže nenosí.

  Jak kteří. Jsou tací a není jich málo, kteří svou drahou polovičku brutálně zmlátí a pak ji na usmířenou pozvou na veřeři, výlet a i ty květiny koupí. Žena jim ve své naivitě (opětovně) uvěří, jim posléze (opětovně) rupne v bedně a zase nanovo, dokud ten problematický vztah neskončí.

  superkarma: 1 31.08.2014, 14:55:09
 5. [41] leontieen [*]

  Manžel Dominiky je žárlivec, který má velice málo, nebo žádné kamarády, které si přes svou uzavřenost, sebestřednost a neschopnost navázat vztah nedokáže najít.

  Dominika by měla navštívit psychologa nebo manželskou poradnu a zkusit přemluvit manžela k návštěvě, coby poslední šance k záchraně manželství. Pokud nebude chtít, tak podat žádost o rozvod a odstěhovat se.

  superkarma: 0 31.08.2014, 14:44:42
 6. avatar
  [40] Suzanne [*]

  Rikina — #37 Já doma kdysi měla užvaněnýho manipulátora. Pro okolí vypadal jako princ a já byla kolikrát zoufalá. Asi bych vydržela, když už jsem byla jeho manželka, ale to, že jsem neposlouchala, nevydržel on, šel. Ani si nedokážeš představit, jaký to pro mě byl dar, najednou jsem začala volně dýchat. Nicméně tuhle paní díky tomu dokážu pochopit. Ona taková "deka" láskyplně položená přes hlavu trochu dusí, a nemusí to být nezralostí dušeného.

  superkarma: 0 31.08.2014, 10:54:23
 7. avatar
  [39] gerda [*]

  gerda — #38Jéžiš, touhle větičkou mi naskočila jedna úžasná knížka. Promiňte mi to odbočení. Ale kdo nezná Nedokončený kalendář na tento rok a všechny roky příští od Eberhardta Hauptbahnoffa (uf, doufám, že jsou tam písmenka správně a žádné není navíc nebo nechybí), ten JAKOBY NEŽIL!!!Sml58 Vážně si to zkuste číst, nařehtáte se, jako nikdy předtím. Ale vyšlo to už dost dávno.

  superkarma: 0 30.08.2014, 12:42:45
 8. avatar
  [38] gerda [*]

  Rikina — #25všude číhá nepřítel!!!Sml52

  1. na komentář reaguje gerda — #39
  superkarma: 0 30.08.2014, 12:29:53
 9. [37] Rikina [*]

  Ten pocit nesvobody taky může - částečně - pocházet z toho, že se paní vdala velmi brzo, píšou, že se seznámili, když jí bylo 18, pak rok a půl a byla svatba, čili jí nebylo víc než 20, a hned dítě. Dneska jí je těch 27 a to mnohé jiné, třeba ty její kamarádky, jsou stále svobodné a bezdětné. Ona může mít pocit, že "si nic neužila", že musí pořád tancovat doma kolem dítěte a domácnosti, zatímco kamarádky jí vypráví o jiném způsobu života, který ona vlastně ani nestihla poznat. Ze začátku jí to nevadilo, protože jednak byla zamilovaná, a jednak měla přece to roztomilé miminko. Dneska má sedmiletého kluka, což už může být pěkný grázlík, který leze mamince na nervy, a zamilovanost po 7 letech ustoupila. V chytrých knihách se píše, že po sedmi letech přichází první manželská krize. No, asi to mají nějak vysledované, nevím, fakt je, že u nás doma to tak zafungovalo, po sedmi letech jsme s chotěm byli taky na rozvod. Sml57 Ale srovnalo se to. Čili - co tím chci říct - že bych to všechno neházela jenom a pouze na toho chlapa, jako že on je ten padouch a příčina všeho zla, tyran a určitě ji začně mlátit, psychopat jeden. Může to být mnohobarevné, nikoli takto černobílé. Sml80

  1. na komentář reaguje Suzanne — #40
  superkarma: 0 30.08.2014, 10:21:43
 10. [36] MaVy [*]

  mě to připomíná ten vtip, paní vypráví: dcerka se dobře vdala,ten její jí nosí kytky, jezdí na výlety, nemusí do práce-zlatý chlap, a co synek jak se oženil? ten má smůlu,jeho žena chce furt kytky,jezdit na výlety, a aby nemusela chodit do práce,kluk to má těžký Sml80

  superkarma: 2 30.08.2014, 10:20:02
 11. avatar
  [35] Suzanne [*]

  wich — #34Sml30Sml30Sml67Sml22

  superkarma: 0 30.08.2014, 09:57:49
 12. avatar
  [34] wich [*]

  Ja vzdycky s oblibou rikam, ze tyhle a jine ruzne dementy by meli poslat na tyden bydlet se mnou. Jak radi by se pak vraceli ke svym zlatym zenskym a snesli jim modre z nebe Sml30Sml30

  1. na komentář reaguje Suzanne — #35
  superkarma: 0 30.08.2014, 09:37:15
 13. avatar
  [33] Suzanne [*]

  Rikina — #31 Takhle z oka do oka je to nadsázka, to je mi jasné Sml22 To je běžná součást mluvy, je to milé a osvěžující Sml16 Z oka do oka to je v pořádku. Ale jako popis situace mi to přijde jinak, je to výsledek čehosi. Jasan, to lze chápat různě.

  Rikina — #32 Jo, píšeš - dneska Sml30 Ale myslím, že bys byla první, kdo by pána odkázal do patřičných mezí, kdyby ti zakazoval práci. Sml30 Jo, já nechápu, jak si může někdo nechat něco zakázat, ale ono i to prudění může být vysilující, příšerné. Člověk nechce žít v boji, ale když takový psychopat LÁSKYPLNĚ trvá na svém, může to jednoho i zabít. Slabší povaha se z toho může hroutit. Proto když si dám dohromady nějaké "nesmí na krok, nepůjdeš do práce, jsi moje žena, veškerý čas...", tak mám husí kůži. Já to jeho chování vnímám jako za čárou.

  superkarma: 1 30.08.2014, 09:09:20
 14. [32] Rikina [*]

  Jo a sdělení "nepůjdeš do práce", to bych dneska přímo uvítala. Sml57 Jsem byla dnes v práci 12 hodin čistýho času, jsem vyždímaná jak citron, a cestou domů jsem zcela vážně uvažovala, že se provdám a stanu se ženou v domácnosti. Nejpozději v pondělí. Sml24

  1. na komentář reaguje Suzanne — #33
  superkarma: 1 29.08.2014, 23:27:52
 15. [31] Rikina [*]

  Suzanne — #28 No, já tyhle silné řečnické obraty beru s velikou rezervou. Většinou to neznamená ani polovinu skutečnosti. Sml80 Už je tomu dávno, ale mívala jsem dobré vztahy s pánem, s kterým jsme zhusta spolu podobně hovořili. Klidně mi řekl "Budeš poslouchat a nevodmlouvat, kdo je tady starší?!? No tak." A ani jeden jsme si byť půl vteřiny nemysleli, že opravdu budu poslouchat a nevodmlouvat. Sml57 Ovšem stejně tak pokud řekl "Cokoli řekneš, kočičko, ukaž malíčkem a budu ležet u tvých nohou", tak ani to se jaksi v reálu neočekávalo. Jenom jsme se tak bavili. Pozorovatel by si taky mohl myslet ledacos třeba i o psychickém teroru, a nikdo by se mu to nenamáhal vysvětlovat, neb by to byla jeho zbytečná starost. Sml80

  Takže "nesmí na krok z domu" si přeložím jako že paní chtěla jít cancat s kamarádkou a pán prohodil něco jako "ty už zase někam jdeš? já myslel, že dneska budeme spolu". Ony některé dámy mají veliké sklony takové výroky tlumočit dramaticky a ultimativně, aby právě ty jejich kamarádky mohly projevit pohoršení a bylo o čem hovořit. Sml80

  1. na komentář reaguje Suzanne — #33
  superkarma: 2 29.08.2014, 23:21:43

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [30] risina [*]

  Tak seznámila se s ním, když jí bylo 18, nebo krátce po maturitě? Sedmadvacetiletá žena totiž chodila na základku 9 let, takže maturovala až v 19. Sml58

  superkarma: 0 29.08.2014, 22:31:11
 2. avatar
  [29] Dudlajlama [*]

  Suzanne — #28Sml52

  superkarma: 0 29.08.2014, 21:44:05
 3. avatar
  [28] Suzanne [*]

  Rikina — #19 Člověče, to mě zaujalo (aniž bych chtěla diskutovat o lidech v článku) - "nesmí na krok z domu", že je obvyklá fráze. Mně to nepřijde, ani neznám nikoho, kdo by to byť v nadsázce použil v souvislosti s partnerem. Už jen ta představa, že o tom někdo mluví jen trochu vážně, se mi jeví chorobná. Sml80

  A násilníci berou na výlety, ba i růže nosí.Sml22Sml24 Fuj. A pro okolí se obvykle jeví jako ideální partneři. Měla jsem tu čest u dvou svých kamarádek v minulosti. Za sebe musím říct, že osobní zkušenost nemůžu získat, protože násilníci se mě bojí a sdělení "nepůjdeš do práce" bych brala jako vtip. Sml22

  1. na komentář reaguje Dudlajlama — #29
  2. na komentář reaguje Rikina — #31
  superkarma: 3 29.08.2014, 20:46:03
 4. avatar
  [27] Suzanne [*]

  Zlatá klec Sml24 Ale klíče má ta paní, nikdo jiný.

  superkarma: 2 29.08.2014, 20:32:58
 5. avatar
  [26] Pentlička [*]

  Rikina — #19 Možná ji bere na romantické výlety a asi mají i dost peněz, když D. nemusí do práce. Ale to ještě neznamená, že ji pan manžel psychicky netýrá. "Jsi moje žena a veškerý čas máš trávit se mnou" mi týráním velmi zavání. Ale samozřejmě se tu můžeme hádat o tom, že to, co je v článku napsáno, je zkreslené, že to D. přehání, eventuálně že je článek zcela vymyšlený jen proto, aby se tu rozproudila diskuse.

  V tom případě se omlouvám, že mě tohle hned nenapadlo. nevím sice, co je to ploštěnka, ale asi nic moc teda. Možná jsem tedy ploštěnka.

  superkarma: 2 29.08.2014, 20:23:44
 6. [25] Rikina [*]

  gerda — #21 Sml22 No vidíš to, to je ukázka, jak místní prostředí ž-in člověka zvolna deformuje a působí na něj podprahově, aniž by si byl vědom. Ještě chvíli a bude ze mě ukázněná klikačka. Sml57 Nebo ploštěnka...

  1. na komentář reaguje gerda — #38
  superkarma: 0 29.08.2014, 19:23:16
 7. avatar
  [24] Dudlajlama [*]

  gerda — #23 Vsak se nadechuju pravidelneSml16. Muz taky, ten ma zase motorkarskou partu.

  superkarma: 0 29.08.2014, 18:59:40
 8. avatar
  [23] gerda [*]

  Dudlajlama — #22rozumní lidé přece vědí, že když jsou 24 hodin spolu, hrozí ponorka. I když se mají rádi, je nutné se nadechnout někde jinde, aby si zas byli vzácnější.

  1. na komentář reaguje Dudlajlama — #24
  superkarma: 0 29.08.2014, 18:07:43
 9. avatar
  [22] Dudlajlama [*]

  Mam neuveritelne stesti na celozivotni kamaradky, nikdy bych je nepolozila na obetni oltar kvuli chlapovi(manzelovi). Chlapi prichazeji a odchazejiSml57, kamaradky zustavaji.

  Jasne, ze se budu venovat rodine(a milovat ji)na maximum, ale styk s lidmi mimo ni povazuju za nemene dulezity. Nemusim se s nimi vidat denne, v mem pripade to ani nejde, ale zustaneme si nejspis az do smrti.

  Takze u me by pan nepochodil hned na zacatku a jak se rika, "jaky si to udelas, takovy to mas."

  1. na komentář reaguje gerda — #23
  superkarma: 1 29.08.2014, 18:05:49
 10. avatar
  [21] gerda [*]

  Rikina — #19ale fuj, hned myslíš na klikáníSml52

  1. na komentář reaguje Rikina — #25
  superkarma: 0 29.08.2014, 15:52:33
 11. avatar
  [20] v.poho [*]

  Pentlička — #17No, já bych jí to doporučila a pak by se vidělo.Sml57

  Mimochodem, tohle je taky perla:

  Když byly synovi tři roky, Dominika začala uvažovat, že nastoupí na částečný úvazek do práce a také by se začala opět ráda více stýkat se známými a rodinou, protože celou dobu byla vlastně jen se synem a manželem.

  To ji jako tři roky nenapadlo stýkat se s rodiči nebo s kamarádkou? Proč? Byla uvázaná za nohu k domovním dveřím?

  Těžko říct, co je ten chlap zač, ale jedno je jasné, že ho na to přivykla. Takže teď je na ní, aby ho zase odvykla....

  superkarma: 3 29.08.2014, 15:47:31
 12. [19] Rikina [*]

  Pentlička — #17 Ty máš úžasné nadání malovat Sml57 na zeď. Nebo moc čteš o domácím násilí. On ji bere na romantické výlety, a ty už kdesi za tím vidíš fyzický teror. Sml80 Násilníci obvykle manželky na výlety neberou a ani jim růže nenosej. Osobně se domnívám, že věta "nesmí na krok z domu" je obvyklá fráze, a není potřeba to brát doslova, no a je-li popisováno, že pán dlouze vysvětluje, to sice může být únavné, ale od toho, aby jí jednu vrazil, je to dosti vzdáleno. Patrně by pán byl hodně překvapen, kdyby tušil, že není pochopen. To je dohad, nic víc. Sml80 Jo, neberu to nijak vážně - je to jen článek v magazínu. Při pátku dobrý pokus - kdyby vášně chytly a vzplanuly, můžeme se tu o tom hádat celý víkend. To by bylo kliků... Sml58

  1. na komentář reaguje gerda — #21
  2. na komentář reaguje Pentlička — #26
  3. na komentář reaguje Suzanne — #28
  4. na komentář reaguje leontieen — #42
  superkarma: 4 29.08.2014, 15:42:21
 13. avatar
  [18] gerda [*]

  Pentlička — #17tenhle chlap by mi šel na nervy, já se s jedním chlapcem rozešla právě kvůli tomu, že se choval podobně a přikazoval, kam mám chodit, s kým se nebavit...pokud si ale takového vzala a věděla to o němSml80Čtu o romantických výletech - finančně patrně nestrádá, kdo ví, jak to všecko je...chtělo by to, jako vždy, vyslechnout i druhou stranu. U nás je praxe taková, že se dává vždy za pravdu ženě.

  superkarma: 2 29.08.2014, 14:56:08
 14. avatar
  [17] Pentlička [*]

  gerda — #16Nezlob se na mě, ale když jí vyčítá i to, že se věnuje jejich společnému synovi, nebo si jde lehnout dřív než on, vyčítá jí, když jede jednou za půl roku (!) k rodičům a jednou měsíčně s kámoškou na kafe, to je psychický teror! Ona mu zatím ve všem ustupuje, proto to je jen ve formě výčitek a slovních zákazů. Otázka je, co by pán dělal, kdyby ho neposlechla a do té práce by chodit začala, s kámoškou by chodila na kafe každou středu a k rodičům jezdila 1y za měsíc. Možná by psychický teror rychle přerostl ve fyzický.

  Rikina — #7 Doufám, že svůj příspěvek myslíš jako hodně velkou nadsázku.

  1. na komentář reaguje gerda — #18
  2. na komentář reaguje Rikina — #19
  3. na komentář reaguje v.poho — #20
  superkarma: 0 29.08.2014, 14:31:25
 15. avatar
  [16] gerda [*]

  Rikina — #13mně by teda zajímalo, jestli paní trpí nebo se baví. Jak se říká, v každé rodině je něco. A jestli jí něco vadí, tak by to měla podat vážně a ne se usmívat. To se pak těžko hodnotí. Mně by jakékoliv omezování v činnosti jak doma nebo vně štvalo a taky jsem si brala chlapa, který je mi za mou samostatnost spíš vděčný. To si musí vyřešit ti dva. Mně by ale nikdo nedokázal zakázat nic, co považuju za podstatné. A do toho spadá i zaměstnání - paní snad něco vystudovala, něco umí a až dítě vyroste, co bude dělat pak? Nikam ji nevezmou, protože bude bez praxe.Sml80 Riki, ale máš pravdu v tom, že tohle tyranie není, spíš ji asi dusí láskou. Příště si mám rozhovor číst pořádně, moje chyba, bylo to z rychlíku.

  1. na komentář reaguje Pentlička — #17
  superkarma: 0 29.08.2014, 13:53:25
 16. [15] Rikina [*]

  Za mě osobně - mě by si takový pán nevzal, ani v těch 18ti letech jsem nebyla typ ženy, kterému muži nosí každý měsíc růže. Což je škoda, protože růže mám velmi ráda. Sml57 Jenže jsem taky nikdy nechtěla prince, a o rodině a dětech jsem začala přemýšlet až po svatbě, když už nebylo zbytí. Manžel byl vždycky především partner. A to už jaksi ve svém základu znamená, že diskuze o tom, kam a s kým půjdu, na jak dlouho a co tam budu dělat, nepadá na váhu. To až mnohem později jsem zjistila, že ne s každým mužem je jednoduchá dohoda. Sml57 No ale asi bych mu řekla "ano, lásko, máš bezpochyby pravdu a cokoli říkáš, je klenot, tak se tu měj krásně a já jdu na to kafe s kámoškou, to víš, že na tebe budu myslet, tak pa". Nerada se hádám, a uznat mu tu jeho pravdu mě nic nestojí a jemu to třeba udělá radost. Sml16 Někdy lidi totiž ani nic víc nechtějí...

  superkarma: 0 29.08.2014, 13:27:55
 17. avatar
  [14] Altamora [*]

  Rikina — #11 Kolik žen nesouhlasí s tím, aby manžel chodil do zaměstnání? Chápu, jak to myslíš. Znám příliš mnoho případů, kdy pro samé koníčky a práci nemá muž čas na rodinu a pak se diví, že s ním jeho děti nemluví a považují ho jen za chodící peněženku. Tohle jsou věci, které je třeba vyvážit. Kdo není ochoten do svého rozvrhu zahrnout i své děti a svou manželku, má zůstat svobodný a bezdětný. A hloupá je žena, která takového uhání a chce ho převychovat. Zbytečná námaha.

  superkarma: 0 29.08.2014, 13:10:02
 18. [13] Rikina [*]

  gerda — #9 Ale prosím tě. Psychoteror vypadá jinak. Je to jednoduché - pán plní to, co se vesměs všeobecně od chlapa očekává, tedy se stará o rodinu, a chce za to nějakou protihodnotu. Když ji dostane, prožívá paní ráj na zemi, to cituju článek. Sml57 No a když tu protihodnotu nedostane, holt má pán výchovné řeči. To je celkem lidské, lidi frflají, když jsou nespokojení, však paní taky frflá. Na internetu, místo aby si s chotěm sedli a hledali nějaké řešení. Z čehož plyne, že je to pravděpodobně jen další materiál z časopisu Moje psychologie, nebo jiná podobná perla. Sml80

  1. na komentář reaguje gerda — #16
  superkarma: 1 29.08.2014, 13:00:49
 19. [12] Rikina [*]

  cilani — #10 Jistě, paní je dospělá, svéprávná, očkovaná a několik let si to dala líbit. Teď ji to začalo vyčerpávat. To může mít spoustu důvodů, o kterých nevíme. Celkem ani nechápu, proč tedy diskutuje do úplného vyčerpání, mě by to nebavilo. Sml80

  superkarma: 0 29.08.2014, 12:54:26
 20. [11] Rikina [*]

  Altamora — #8 Nečtu tam, že jí to zakazuje, čtu, že ona to dělá a on má kvůli tomu řeči. Sml80 To ale v 90% případů dělají ženy také, že mají řeči, protože chtějí, aby byl manžel doma s nimi a s dětmi, trávil s nimi čas, a necoural se s kamarádama. Jenže když má řeči žena, pokládá se to za ušlechtilý zájem o rodinu, když má řeči chlap, je sebestředný blb. Sml57

  1. na komentář reaguje Altamora — #14
  superkarma: 1 29.08.2014, 12:52:09
 21. [10] cilani [*]

  Rikina — #7 to jako, že bys takového chlapa brala? No nevím.. Někdy prostě trvá, než opadnou růžové brejle.

  Holt se paní musí postavit na vlastní nohy a začít se prát za svůj život a to hned, jinak tomu, co jí říká, uvěří..Sml80

  1. na komentář reaguje Rikina — #12
  superkarma: 0 29.08.2014, 12:31:58
 22. avatar
  [9] gerda [*]

  Rikina — #7jenomže ona na začátku určitě netušila, že jí zakáže chodit do práce a zrušit přátele. To není normální ani v pořádku. To je totiž psychoteror, i když ZATÍM v rukavičkách.Sml15

  1. na komentář reaguje Rikina — #13
  superkarma: 2 29.08.2014, 11:44:29
 23. avatar
  [8] Altamora [*]

  Rikina — #7 Zakazovat styk s rodiči, příbuznými a kamarády, to je už přes čáru. Neříkej, že ty bys do takového vztahu šla. Já leda omylem a pak bych se snažila ten omyl napravit. A ty výčitky, že se věnuje synovi, to je taky věc. Je běžné, že chlapi žárlí na mimino, ale se staršími kluky už si většinou rozumějí a chtějí je naučit, co umějí. Tohle je sebestředný blb.

  1. na komentář reaguje Rikina — #11
  superkarma: 1 29.08.2014, 11:41:09
 24. [7] Rikina [*]

  Sml57 Některé ženy evidentně nevědí, co by chtěly. To se všude píše, jak se chlapi nechtějí ženit, jak je unikum sehnat nějakého, co chce sám od sebe děti a nemusí být ukecáván, jak se chlapi válí na pracáku a neživí rodinu, nebo jak se doma jenom otočí, a mizí v dáli za nějakými koníčky a žena je furt doma sama s dětma. A tadyhle máme ideál - pán se sám hrnul do svatby, z dítěte byl nadšený, bez problémů uživí rodinu, takže paní nemusí do práce, tráví čas s manželkou a synem, bere je na výlety, chodí s nimi na procházky - a zase je to špatně. Paní to vyčerpává. Sml32 No tak jo. Sml80

  1. na komentář reaguje Altamora — #8
  2. na komentář reaguje gerda — #9
  3. na komentář reaguje cilani — #10
  4. na komentář reaguje Pentlička — #17
  superkarma: 1 29.08.2014, 11:12:11
 25. avatar
  [6] Pentlička [*]

  On ji nemiluje, on ji chce vlastnit! Být Dominikou, nepřistupuji na žádné jeho požadavky. A nenechala bych se zatáhnout do žádné nesmyslné debaty, ale trvala si na svém. Půjdu do práce a hotovo! I když si myslíš, že je to špatně! Když se ti to nelíbí, najdi si jinou otrokyni.

  1. na komentář reaguje leontieen — #43
  superkarma: 0 29.08.2014, 11:01:05
 26. avatar
  [5] gerda [*]

  Manžel považuje paní za své osobní vlastnictví, chce ji mít naprosto pod kontrolou. Není to v pořádku a bude se to stupňovat. Jestli nebude přístupný rozumné domluvě, případně pokud si nenechá poradit v nějaké manželské poradně, dopadne to tam špatně. Měl se narodit někde v Arábii, tady chtějí mít ženy svobodu. Nebo aspoň její pocit.

  superkarma: 1 29.08.2014, 10:05:58
 27. avatar
  [4] ToraToraTora [*]

  Pozdě bycha honit. Zašlo to tam,kam to nechala zajít. Namísto kompromisů přistupovala na jeho hru. Je to bu´d zakuklený muslimák nebo sadista. Aťsi hodí korunou. A nebo snubákem...třeba rovnou do kanálu

  superkarma: 0 29.08.2014, 09:47:37
 28. avatar
  [3] Eldridge [*]

  Tohle je na diagnózu. A bude hůř...

  superkarma: 0 29.08.2014, 08:18:24
 29. [2] telelot [*]

  proč se k ní tak chová?? No protože si to nechá líbit!!! Sml22Sml22

  superkarma: 5 29.08.2014, 06:35:25
 30. avatar
  [1] rendvo [*]

  No tak co využit čas jak ho využila Libuše když byl manžel pod vodouSml30Sml30Sml30Sml30

  superkarma: 6 29.08.2014, 00:42:44

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme