Kýchání

Snad kdekdo ví, že se nemoc nemá přecházet. A spousta lidí nemoc i přesto přechází. Stejně tak i my. A ošklivě se nám to nevyplatilo. Ráda bych se s vámi podělila o zkušenost, kterou jsme bohužel nezažili sami na sobě – zažilo ji naše dítě.

Jakmile přišel podzim se svými výkyvy teplot, onemocněla celá naše rodinka. Já s mužem jsme se léčili podomácku – nějaké léky volně prodejné z lékárny, multivitaminy, pestrá strava, cibulová šťáva, slivovička...

U dítka jsme ale pro jistotu byli opatrnější. Sice to byla jen „obyčejná“ rýma, ale i přesto jsme raději zašli za lékařkou. Prohlásila, že malé děti jsou často nemocné, a že to bude brzy v pořádku. My jí věřili. Příšerce jsme aspoň kapali něco do nosu, ale systém halabala. Kapání se totiž neobešlo bez řevu a hysterického pláče. Nos byl v tu ránu díky pláči plný soplíků a účinek kapek tudíž nulový. Neřešili jsme to. Vždyť přeci léčená rýma trvá sedm dní a neléčená týden.

Jenže rýma trvala týden, dva, tři... Občas se k tomu přidal kašel. Sem tam návštěva lékařky se stále stejným výsledkem – je to normální, kapejte do nosu a dávejte hodně vitamínů.

Nikdy bych nevěřila, co „obyčejná“ rýma dokáže. Naše sluníčko se rýmy ne a ne zbavit. Hleny se „rozmnožily“ a dostaly se všude. Z věčného „to je v pořádku“ se vyklubal oboustranný zánět středního ucha. Bylo to vážné. Dostali jsme žádanku na ORL. Po ošetření nám předepsali antibiotika. Jenže to jsme netušili, že se u toho našeho sluníčka projeví prudká alergická reakce. Doslova před očima jsme viděli, jak otíká víc a víc. Okamžitě nemocnice a příjem. Hrozilo, že oteče i krk a dýchání bude nemožné.

Strávily jsme v nemocnici spoustu krušných dní (samozřejmě, že jsem využila možnosti zůstat s dítětem 24hod denně). Otoky mizely jen pomalu. Naštěstí má naše dítě bojovnosti na rozdávání a my nad otoky zvítězily. :)

Už nikdy nebudu podceňovat „obyčejnou“ rýmu. Už se nedivím tolika chlapům, když tvrdí, že na rýmu div neumřou. (A my ženy si z nich pro to utahujeme.)

Byla to docela krutá zkušenost, kterou si už ale navždy budu pamatovat.

eli.emanuela

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Pište na redakční e-mailovou adresu: redakce@zena-in.cz. Svoje texty můžete doplnit i obrázkem.

Dva nejzajímavější odměníme. První vybraná čtenářka obdrží velké balení kávy Jacobs Velvet a k tomu tělové mléko Dermacol Banana. Druhá v pořadí si připíše na soutěžní konto do Velké vánoční soutěže 500 bodů!

Reklama