KYTICE

Květiny na zahrádce už pomalu berou za své. A ty, co ještě kvetou, je nám líto řezat do vázy. Zkuste experimentovat a vyzkoušet netradiční rostliny, které by vás možná nikdy nenapadlo dát do vázy. Možná budete mile překvapené, jaké kytice se z nich dají vytvořit.

Podzim je tady a barvy květin pomalu střídají barvy stromů a keřů. Dát do vázy místo květin jejich větvičky? Proč ne, už jsme si to vyzkoušely a nevypadalo to vůbec špatně. Posuďte samy, milé čtenářky.

Čtěte také:

Ale můžeme být ještě kreativnější a využít druhy rostlin, které by nás třeba jindy nenapadly. Zkusila jsem to za vás a byla jsem mile překvapena. Vznikly kytice netradiční, ale neméně krásné, jejichž devizou je i dlouhá životnost.  

První kytici jsem uvázala z palic škumpy, kterou porazil vítr. Mají nádhernou bordó barvu a zajímavou sametovou strukturu. Doplnila jsem je rudými listy ze stejného stromu, temně vínovými snítkami ozdobného keře a palicemi odkvetlé dosny.

KYTICE

Pro kontrast a barevný akcent jsem kytici doplnila zářivě žlutými chryzantémami a panašovaným brslenem...

KYTICE

...a nakonec doladila posledními květy červené cínie

kytice

Druhá kytice využívá krásného květenství obyčejného břečťanu, který tvoří základ vazby. Doplnila jsem ji fialovými kvítky levandule, fialovou šalvějí. Tmavý kontrast vytváří semeníky odkvetlé dosny. Vznikla tak něžná a vzdušná kytice, která vůbec nepůsobí podzimně.

kytice

Čtěte také:

Reklama