Školní rok už pomalu klepe na dveře a vy, coby „správní“ rodiče, jistě přemýšlíte, co všechno vašim školákům do dalšího studia koupíte. Kromě klasiky - propisek, sešitů apod. - se nabízí ještě modernější školní pomůcky v podobě tabletů, ultrabooků a čteček. Co ale přesně vybrat? Poradíme!  

Tablet

Dneska máme nejnovější technologie na každém kroku. Moderní pomůcky dokonce pronikají do školství. Brzy budou zápisky psané ručně, do bloku, téměř historickou relikvií. Někdo s tím může nesouhlasit, nicméně se ukazuje, že technické vymoženosti typu tablet výuku obohacují, zlepšují komunikaci a děti především výuka více baví. Dokonce i psychologové sdílejí nadšení z nových technologií ve výuce.

„Moderní způsoby práce jsou jedině ku prospěchu. Studenty motivují, obohacují procesy učení i vyučování, jsou jednoznačně prospěšné žákům i učitelům. Kopírují současný životní styl - a škola nemůže zaostávat. Problém by nastal, kdyby tyto moderní metody byly využívány nadbytečně, nevhodně apod.,“ vysvětluje PhDr. et PaedDr. Věra Kosíková, Ph.D.

Jaké typy produktů u nás tedy můžete pro své ratolesti zakoupit? Každý produkt je totiž něčím specifický, hodí se díky svým funkcím k různým účelům.

Čtečky elektronických knih

Malé a především lehké zařízení o váze několika desítek gramů – to je čtečka.

„Čtečka je ideálním pomocníkem pro všechny, kteří rádi čtou nebo mají povinnost hodně číst – tedy pro studenty. Tento přístroj vám na jedno nabití umožní přečíst několik tisíc stránek textu, jeho kapacita je zároveň tisíce knížek. Vaše děti tím pádem nebudou muset vláčet v baťohu těžké učebnice, stačí jedna malá čtečka,“ vysvětluje Jana Choroušová ze společnosti Datart, předního maloobchodního prodejce spotřební elektroniky. „Jejich další výhodou je to, že nemají text podsvícený a díky technologii elektronického inkoustu unavují oči daleko méně než displeje notebooků nebo tabletů.“

Tablety

Tablet

Tablet můžeme označit jako kapesní dotykový počítač. Od klasického notebooku se tedy liší tím, že má dotykovou obrazovku a je mnohem skladnější, vejde se do kabelky. Jeho výhody jsou především ve velikosti, v rychlém vyhledávání informací a v tom, že vydrží dlouho nabitý. Hodí se například na psaní poznámek, čtení textů, vyřizování emailů či využívání interaktivních aplikací.

„Oblíbeným dětským modelem je tablet Colorovo CityTab Lite 7''. Má jednoduché ovládání, kvalitní grafiku a vše je „předinstalováno“ v češtině. Za cenu 1490 Kč zakoupíte dětem nejen „hračku“, ale zároveň učební pomůcku. Pro školní účely doporučujeme např. tablet GoClever ORION 70 s klávesnicí.“

Kdo preferuje pro běžné účely tablet před notebookem, ocení například model SAMSUNG Galaxy Tab 2 P3110 7“. Je velmi skladný, snadno ovladatelný, má dobrý zvuk a především baterie dlouho vydrží, proto se hodí i na cesty. Tablety Samsung pořídíte už od 3 990 Kč.

Ultrabooky

Pokud potřebujete vytvářet delší textové soubory, připravovat často prezentace nebo pravidelně vyřizovat větší množství emailů, bude pro vás lepší volbou než tablet technologicky modernější notebook - ultrabook.

„Ultrabooky jsou superlehké (max. 1,5 kg), mívají velmi odolná šasí a díky SSD paměti mají ultrarychlý start – z režimu spánku i normálně. Zároveň vydrží celý den bez napájení. Díky jejich vlastnostem je ocení především studenti vyšších ročníků. Jejich ceny začínají na 13 tisících,“ dodává Jana Choroušová ze společnosti Datart.

Reklama