Občas se stane, že přijde neohlášená návštěva nebo si děti přivedou na večeři kamarády. A když chceme společně posedět u večeře, říkám si: ještě že máme rozkládací stůl. Tam se vejdeme všichni.

Rozkládací stoly už jsou dnes poměrně běžné, většina výrobců je má ve své nabídce. Jsou praktické hlavně v malém bytě, kde by velké stoly zbytečně překážely, když u nich obvykle nesedá moc lidí. Ale hodí se i jinde. Máte doma taky rozkládací stůl?

My máme doma klasický dřevěný rozkládací stůl, mně osobně se totiž moc nelíbí příliš moderní interiéry, radši mám styl „dřevěná chalupa“, žádná extravagance mi nesedí. Každý má ale samozřejmě jiný vkus, a tak vám teď nabízím pár tipů rozkládacích stolů.

I když to není můj vkus, docela zajímavé jsou stoly od společnosti BertolucciDesign - například výškově nastavitelné stoly od italského výrobce Ozzio design jsou ideální do malých interiérů. Některé se zvětší o třetinu, jiné jsou po rozložení dvojnásobně velké, takže se k nim vejde i dvanáct lidí. Vybrat si můžete i z mnoha materiálů - dřevo, sklo, ocel.

Podobný design mají i moderní stoly firmy BoConcept (kombinace dřeva a oceli), naopak spíš klasicky vypadají stoly a židle od firmy Nábytek Lupínková. Podívejte se do naší FOTOGALERIE.

Zdroj: www.bertoluccidesign.cz (prvních 5 fotek), www.boconcept.com (další 4 fotky) a www.nabytek-lupinkova.cz (poslední 2 fotky)

Další zajímavé články:

Reklama