Bulvár

Co dělat, když jsou děti nemocné

 

 

K dnešnímu tématu mě bohužel přivedly vlastní zkušenosti.


Má malá dcera byla do svých tří let absolutně zdravé dítě. Po nástupu do školky se vše ale dramaticky změnilo.

 

Během posledních měsíců měla třikrát akutní zánět středního ucha a v mezičasech několik chřipek. V tomto roce jsme už zvládly pobyt v nemocnici (viz dnešní článek ZDE) a ihned po uzdravení užívala dcera antibiotika – jak jinak než na další zánět oušek.

 

Problémy s dětskými nemocemi zná jistě každá matka.
Pojďme se dnes o tyto své poznatky a zkušenosti podělit. Má snad některá z vás zkušených matek zkušenosti s oušky? Jak předejít zánětům, zda nechat píchat ouška, anebo věc řešit antibiotiky?

 

Vůbec užívání antibiotik je u dětí hodně diskutované téma.
Dáváte je dětem bez obav třeba i opakovaně? Je podávání antibiotik podle vás vždy na místě?

 

Anebo máte nějakou jinou dětskou nemoc, která trápí vaše dítě? Chcete znát názor čtenářek anebo považujete vaše zkušenosti za cenné pro nás ostatní?

 

Napište nám na redakční email redakce@zena-in.cz vše, co by mohlo ostatní matky zajímat.
Vítáme „babské rady“ a rádi zveřejníme příhody, příběhy, zkušenosti…

 

Vše, co se týká dětských nemocí, ale i problémů, které z onemocněním našich dětí vyplývají pro nás – zaměstnané matky – cokoliv.

 

Podělte se, raďte, vzpomínejte… Ať víme, že v tom nejsme samy...

   
15.03.2005 - Společnost - autor: Jindřiška Kleknerová

Komentáře:

 1. avatar
  [16] Dickie [*]

  Musím říct, že naše dětská (tedy synova dětská) mě příjemně překvapila, má "mašinku" na vyšetření CRP z krve z prstu.
  Podle přítomnosti nebo nepřítomnosti C-reaktivního proteinu (CRP) v krvi se dá odlišit virová a bakteriální infekce - na virovou nemá smysl psát antibiotika, na bakteriální ano.

  superkarma: 0 15.03.2005, 20:26:08
 2. avatar
  [14] ad.astra [*]

  Nevím, kde jsem to četla, ale příběh maminek na písku, dítě cucalo kamínek, maminka s vytřeštěným zrakem rvala kamínek z pusinky ven a druhá jí na to říká, jen ji ho nech, nebo si ocucá jinej :o))

  superkarma: 0 15.03.2005, 15:23:08
 3. [13] Rikina [*]

  Gabi: jistě, že to není tak přímočaré a jediný důvod, a u všech stejný. Každý má tu imunitu trochu jinou, a jinak se s těmi bacily vyrovnává :-))) Ale dneska je té snahy o sterilní čistotu úplně všeho skoro moc...

  superkarma: 0 15.03.2005, 15:21:58
 4. avatar
  [12] Gabi [*]

  Rikina: problém nebude s tou klasickou čistotou (vyprat a vytřít), ale s desinfekcí bych to nepřeháněla - ta patří tak max. do WC. Když se mi narodilo první dítko, tak mě bývalý kolega zapřísahal, že MUSÍM občas vytřít chloraminem, aby mé dítě bacily nesežraly - byl to už starší člověk .
  JInak děti je peostě dobré neizolovat- od narození ven mezi lidi, vždycky jsem se usmívala ostatním maminám, které řešily kolikátý den po propuštění z porodnice půjdu s mimísem ven - já šla okamžitě (tj. ve druhém případě 3. den po porodu). Všichni také nechápali, proč koupu dítko ve "studené" vodě (neměla 36 st.)
  Ale myslím, že v tomhle ani v jednom zakopaný pes nebude, nic není tak přímočaré. Člověk se může snažit o nějakou prevenci a "otužování" imununity, ale výsledek není zaručen. Všichni známí pediatři mi vždycky řekli - to chce čas, imunita musí dozrát a drobné nemoci nejsou vůbec na škodu.
  U mé dcery například má rodina řeší její chronickou rýmu (problém není ani v mandli ani v alergii), ale že je jinak pořád zdravá, nevidí. A že já byla dítě pořád nemocné, antibiotika 5 krát do roka, vyšetření na plicním, na ORL atd. do cca 10 let, to si nikdo nepamatuje.

  superkarma: 0 15.03.2005, 15:16:43
 5. avatar
  [10] Suzanne [*]

  Souhlasím a taky jsem mělo dost kliku. Syn měl antibiotika 2 nebo 3x v životě, je mu 13. Jinak jsme k doktorce chodili jen na výroční prohlídky. Od malička jsem byla trochu krkavčí maminka. Vždycky se našel někdo, kdo na mě křičel - probůh obleč ho (obuj ho, nenech ho, zapni ho, vezmi mu to, sundej ho ) Vždycky jsem je odkázala do patřičných mezí, dítko si řeklo, když mu byla zima, když někam lezl, jistila jsem, když olízl podrážku, nezhroutila jsem se. A jsme, zaplaťpánbůh, v pohodě.

  superkarma: 0 15.03.2005, 15:03:01
 6. [9] Rikina [*]

  Křeček: jasně, když má chřipku každý druhý, a plno lidí s tím chodí po světě, a šíří nákazu, tak se tomu vyhnout nedá...

  superkarma: 0 15.03.2005, 14:30:57
 7. avatar
  [8] akiasare [*]

  choc_ivi: zajímám se o nejrůznější babské rady a bylinky...na záněty oušek se má kapat šťáva z netřesku(pár kapek na vatu a vložit do ouška)...známá na to přísahala...nikdy jsem to ale nezkoušela...

  superkarma: 0 15.03.2005, 14:08:45
 8. avatar
  [7] Křeček [*]

  Rikina: No trochu se v té Tvé kritice vidím ale snažila jsem se brát mezi děti dřív, než začala chodit do školky. Začala chodit 1. února a teď zrovna marodí, ale má obyč. chřipku, jakou má teď většina lidí, tomu bychom se asi nevyhnuli.

  superkarma: 0 15.03.2005, 13:57:44
 9. avatar
  [6] ad.astra [*]

  Rikina: dávám ti plně za pravdu, dítě se musí setkat s bacilama, aby si mohlo utvořit proti tomu protilátky. Přehnaná starostlivost a desinfekční čistota ten organismus akorát rozhýčká a potom ho porazí obyčejná rýma. Moje děti vyrůstaly na vesnici a parkrát přišly vyválení od hnoje a nemocný moc nebyly a když už je něco potrefilo, tak žádná atibiotika, ale klasický aspirin, čaj s citronem a vypotit.

  superkarma: 0 15.03.2005, 13:21:35
 10. [5] Rikina [*]

  Asi jsem měla štěstí - mým dětem nikdy uši nepíchali. Antibiotika kluci dostali tak možná 2x za život. Všechno se obvykle spravilo paralenem, a čajem - mírné nachlazení, nic víc. Jediná dětská nemoc byly plané neštovice, a to bylo pryč za týden. Mám takovou teorii, ze kterou mě nejspíš přítomné starostlivé matky ukamenují : dokud jsou ty děti doma, tedy cca do tří let, matky všechno pořád čistí, perou, vyvářejí, dezinfikují, a dítě vyrůstá ve "skleníku". Pak přijde do školky, do normálního prostředí, a samozřejmě ho porazí každý virus, s kterým se tam potká, protože díky té domácí péči nemá vytvořené proti ničemu protilátky. Ovšem je to jen amatérský názor matky dvou dvacetiletých mládenců, kteří vyrůstali v době, kdy všelijaké ty brefy a domestosy nebyly k mání...

  superkarma: 0 15.03.2005, 11:57:26
 11. avatar
  [2] Pajinka [*]

  Díky za tuhle diskuzi, všude se uvádí, že před napsáním ATB je nutné udělat stěry, ale ve svém okolí neznám nikoho, komu by tohle dělali. Setkal se s tím někdo z vás?

  superkarma: 0 15.03.2005, 11:11:21

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme