Bulvár

Čo ďalej?


Ahojky,

bydlím v regionu s největší nezaměstnaností v republice a jsem vystudovaná ergoterapeutka (druh rehabilitace) - to je pro hledání práce vražedná kombinace :-)

Hned po škole jsem nastoupila do práce, ale ve městě vzdáleném asi 70 km od mého bydliště. Vydržela jsem tam rok a půl a poté jsem dala kvůli problémům s nadřízenou výpověď a vrátila se domů. Přihlásila jsem se na pracák a začala si hledat práci:
v nemocnici - propouští se,
na LDN - propouští se,
stacionář pro romské děti - co to je ergoterapie? Potřebujeme dobrovolníky, bez nároku na plat,
domovy důchodců - ergoterapeuty máme, díky,
kojenecký ústav - nemáme zájem,
soukromé RHB - potřebujeme fyzioterapeuty...
a tak jsem končila půl rok na pracáku, práce žádná. Pak se na mě na poslední chvíli usmálo štěstí. Bývalá profesorka se přimluvila a dostala jsem místo v soukromé RHB, ale musela jsem se naučit různé druhy masáží (a to jsem vždycky říkala, že masírovat NIKDY nebudu :-)), cvičení, obsluhovat přístroje elektroléčby. Ta práce mě fakt bavila, i to masírování.
Pak jsem otěhotněla, porodila a teď mám 1,5letého synka, kojím už jen v noci, jedna babička v důchodu, druhá nezaměstnanaá, švagrová je doma, protože se stará o dcerku, která má cukrovku. A tak si říkám, hlídat má kdo, půjdu za šéfkou, jestli mě nevezme do práce na pár hodin na přivýdělek...
Ale to jsem se přepočítala - pan Rath totiž vydal to nařízení o limitovaných platbách pojišťoven (nebo jak se to jmenuje), a protože minulý rok za první čtvrtletí moji spolukolegové dost marodili, tudíž se vydělalo málo peněz, tím pádem letos pojišťovna proplatí jen 110 % minuloročního výdělku, no a v konečném důsledku nemá šéfka na výplaty. Tím pádem nepotřebuje nikoho navíc, i když pacientů je dost, no a já utřu nos...
A teď přemýšlím, že asi bude nejlepší pořídit si brzo další mimi a být další 4 roky doma, protože s prací je to na draka... A já bych tak ráda do té práce šla, alespoň na pár hodin denně...

Sepy


Milá Sepy,

je to ťažké. Trh práce u nás nie je vobec domyslený.Je to, akoby sme sa pohybovali v začarovanom kruhu. Ak by som nemala dieťa, určite by som na Vašom mieste rozmýšľala o práci v zahraničí. Ergoterapeuti so znalosťou masáží a fyzioterapeutických praktík s profesnou praxou sú veľmi žiadaní a ak sú dobrí, dokážu zarobiť až    2 000 dolárov za mesiac! 
Možno by nebolo od veci poskytovať masáže a terapiu súkromne (to sa dá zvládnuť aj s dieťaťom). Neviem, aké sú Vaše predstavy o živote a do akých hraníc ste schopná zájsť.

Držím palce :-)

 

 

 

   
19.04.2006 - Společnost - autor: Natálie Rolková

Komentáře:

 1. avatar
  [4] Hysteria [*]

  Sepy: Tak zkus dělat masáže na živnosťák,víš co lidí potřebuje masírovat,já třeba záda,škoda že jsi daleko,byla bych první zákazník!

  superkarma: 0 19.04.2006, 15:28:06
 2. avatar
  [3] Sepy [*]

  hysteria: já se nechci rekvalifikovat, mě ta práce baví - a rozhodně nepůjdu prodávat, jak píše žížala - má pravdu...

  superkarma: 0 19.04.2006, 13:13:38
 3. avatar
  [2] Žížala [*]

  Hysteria: nic, je to jako všude - nejvíc potřeba jsou akorát prodavačky do hypermarketů za sedmičku hrubého měsíčně včetně sobot, nedělí a svátků

  superkarma: 0 19.04.2006, 12:00:21
 4. avatar
  [1] Hysteria [*]

  Rekvalifikuj se,najdi co je nejvíc potřeba v daném regionu,

  superkarma: 0 19.04.2006, 11:44:04

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme