Zátoka je charakteristická vápencovými mohylami, které tvoří úchvatnou krasovou krajinu a další jeskynní útvary. Vápencové vrcholy vystupující ze smaragdové vody zahrnuje rozsáhlý systém korálových útesů. Zátoka Ha Long byla zapsána na seznam světového dědictví UNESCO v roce 1994 a plavby v Ha Long jsou nejoblíbenějším turistickým „must-do“ při návštěvě Vietnamu.
Nejjednodušší způsob jak prozkoumat zátoku je na palubě výletní lodě. Kromě jednodenní plavby, která trvá cca 4 hodiny, můžete vyrazit také na dvoudenní plavbu s přenocováním v kajutě. Program výletních lodí je stejný či velmi podobný. Takže na každé si můžete užít kayaking, návštěvu rybářských vesnicích, jeskyně, lekce vaření, šnorchlování a plavání na pláži. Liší se pouze ve kvalitě služeb a ubytování poskytnutých na lodi. Proto doporučujeme si za tour radši připlatit a volit doporučené společnosti ostatními cestovateli. Ve Vietnamu ohodnocení hvězdičkou nemá v tomto případě nějakou valnou váhu.


Centrální Halong Bay
Halong Bay je hlavní oblast plaveb do zátoky vyplouvající z přístavů Bai Chay a Hong Gai v Ha Long City. Cestující zde mohou navštívit několik plovoucích rybářských vesnic a zjistit jakým způsobem zde místní žijí. Významnými jeskyněmi v této oblasti jsou Dau Go, která nabízí stopy námořní bitvy, Thien Cung, Sung Sot a jeskyně Trinh Nu. Větší ostrovy jsou domovem zejména pro bohatou ptačí populaci a podmořský svět nabízí ke zhlédnutí více než 160 druhů korálů v hloubce 4 – 6 m, které tvoří zhruba 30% plochy zálivu. Zátoka je také domovem více než 1000 druhů mořských živočichů.


Zátoka Lan Ha
Nachází se v jihozápadní části zátoky Ha Long, kde je 400 ostrovů včetně největšího ostrova Cat Ba. Ostrovy nabízejí mnoho krásných pláží a jsou také dobrým místem pro koupání. V této oblasti je také lepší kvalita vody a je vhodná pro potápění a šnorchlování. Naopak hory v této oblasti nabízejí skvělou příležitost pro horolezectví.

Ostrov Cat Ba
Největší ostrov v zátoce o velikosti 55 km2 je domovem živého stejnojmenného města a vzdálenějšího národního parku Cat Ba. Hustá džungle a bohatá biologická rozmanitost nabízí stanoviště pro některé živočichy, včetně vzácných primátů - zlatohlavého langura. Ostrov obývá cca 13 500 obyvatel a je jedním z mála osídlených ostrovů v zálivu, které nabízejí základní služby turistům. Na ostrov se lze dostat spojením bus – loď – bus z Hanoje a je dalším výchozím místem pro jednodenní či dvoudenní plavby.


Zátoka Bai Tu Long
Tato relativně nově nabízená zátoka leží na severovýchodě a její 3 je zahrnuta na listině UNESCO. Díky tomu je zátoka považována za méně turistickou a autentičtější. Mezi nejdůležitější místa v této oblasti patří rybářská vesnice Vung Vieng, ostrov Cong Do na jihu, jeskyně Thien Canh Son s nádhernými vyřezávanými obrazy a šumivými stalaktity a pláž Tra Gioi. Zátoka Bai Tu Long je bohatá na biologickou rozmanitost, nabízí čistší vodu pro šnorchlování a potápění a úchvatné geologické útvary. Návštěva této části obvykle vyžaduje přenocování minimálně 1 noc. Další zajímavostí je možnost návštěvy vesnice Yen Duc, která nabízí možnost cykloturistiky, návštěvu místního trhu a buddhistické pagody. V této malé vesnici žije pouhých 120 lidí a je tedy izolovanější od turistických cest. Kromě cykloturistiky nabízí pláže s bílým pískem, kayaking a možnost rybaření s místními obyvateli.
Originální zájezdy Vietnam za poznáním a zážitky s profesionály s CK Go2. Vyberte si z připravených balíčků zájezdů do Vietnamu nebo si nechte sestavit vlastní itinerář.

Reklama