Nedávno oběhla republiku zpráva o extrémní výhře v loterii. Kdosi na Chrudimsku vsadil náhodná čísla a vyhrál 400 milionů korun. Dnes se objevila zpráva o Britovi, který vyhrál v přepočtu asi 250 milionů korun. Co byste s takovými penězi dělala vy?

Podle psychologů extrémní výhra zničí charakter i vztahy v rodině. Člověk, který je běžně zvyklý uvažovat spíš nad dluhy, nebo maximálně v intencích desetitisíců začne žít život někoho jiného. A samozřejmě bude nedůvěřivý, v neustálém strachu o to, že mu peníze někdo sebere.

Bavil jsem se o nedávné extrémní výhře na Chrudimsku s několika známými a ti zastávají podobný názor, jako již zmínění psychologové. Mně to tak ale nepřipadá.

Problémy v rodině? Myslím, že každý kdo by vyhrál takovou sumu by asi jako první věc obdaroval nejužší rodinu a zbavil ji finančních starostí, nebo ne?

Změna charakteru – ano, to se může stát, ale například zkušenost z Velké Británie posledních dnů říká, že tomu tak není. Pan Ron Elliot vyhrál tolik peněz, že by si na ně vydělával 530 let, přesto ve sv stávající práci chce zůstat.

Každopádně by mě zajímal váš názor: Co byste dělala s 400 miliony? A myslíte, že by vám pohádkové bohatství psychicky ublížilo?

money

Reklama