Bulvár

Co bych vzala s sebou?

Dnešní téma mi připadalo takové zvláštní... odtažité. Co bych tak asi vzala s sebou?

Kdyby nám hořel dům? Asi to, co se doporučuje - doklady, možná nějaké cennosti a oblečení... mám to rozmylšené, všechno uložené na příhodných místech...

Na pustém ostrově? Nůž, KPZku a celtu...

Je pravda, že na táborech, na výletech a koneckonců i v práci jsem já ta, za kterou se chodí s dotazem: „Nemáš náhodou..." protože krabička poslední záchrany, vybavená žiletkou, provázkem, drátkem a dalšími nezbytnostmi je užitečná nejen v přírodě. Je pravda i to, že jsem zvyklá mít s sebou i pár náplastí, elastické obinadlo, jodovou tužku a pár běžných léků pro případ nouze, takže i studenti si ke mně chodí ve stylu: Nemáte náhodou..." nejčastěji dívky pro Ibalgin a kluci pro náplast na puchýře.

Ovšem v reálu vím naprosto jistě, jak by to dopadlo, kdybych musela nutně narychlo opustit dům. První bych vzala to, co je po ruce - psí misky, obojky a nejspíš i jednu kočku - druhá se ven z domu utéct nebojí. Možná, velmi možná bych sáhla na polici pro psí očkovací průkazy a nebo svoji kabelku namísto té kočky - tedy kdyby si troufla sama ven... a ten zbytek? No, to by záleželo na tom, kolik bych ještě měla šancí...

Pajda


Děkujeme za pěkný příspěvek.

A co Vy, ženy-in, co byste odnesly z hořícího domu? A co byste si vzaly na pustý ostrov? Napište nám o tom na redakce@zena-in.cz!

   
23.01.2007 - Společnost - autor: Ivana Kuglerová

Komentáře:

 1. avatar
  [5] honuska [*]

  V paneláku nebydlím, takže abych zachránila svům majetek, volám hasiče a snažím se hasit. Aspoň pustit vodu z kohoutku.

  superkarma: 0 23.01.2007, 19:10:24
 2. avatar
  [4] teb [*]

  Myslím, že bych taky zmatkovala a popadla tu první věc, která by mi přišla pod ruku. A určitě by to byla ta největší blbost pod sluncem.

  superkarma: 0 23.01.2007, 13:55:54
 3. avatar
  [3] arjev [*]

  pajda: ta moje kámoška byla u vojáků průzkumníků.Obdivovala jsem její rozhodnost.Jí to bylo dané,protože,kdyby ve válce moc otálela,zastřelili by ji.Hodně jsem se od ní naučila a teď jsem to tady přilepila.Posílám Ti

  superkarma: 0 23.01.2007, 13:09:27
 4. avatar
  [2] pajda [*]

  arjev: celkem přesně...neumím si představit, že bych v případě průšvihu řešila něco jiného než to, že čapnu první věc, kterou uvidím a co nejrychleji vypadnu. Proto taky píšu, že v reálu bych zachránila to, co je po ruce.

  superkarma: 0 23.01.2007, 13:03:53
 5. avatar
  [1] arjev [*]

  Pajdo,na pustém ostrově jsem nebyla,ale zažila jsem hořící dům.Byl to fukot,který nechci už zažít.Byla jsem u kámošky a první co bylo,křičela na mě,abych z baráku vytáhla 3děcka s peřinami.Ona brala doklady,které měla v příručním trezorku+prachy.Chlapi vynášeli ostatní cennosti.Z domu moc nezbylo,ale za pojistku si koupili druhý dům a pak ho po čase přestavěli.

  superkarma: 0 23.01.2007, 12:54:32

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme