budu se muset společensky obléknout, píše ve svém příspěvku čtenářka s nickem malinke-kote. Však také přítelova maminka pro ni udělá místo salátu bramborovou kaši

Štědrý den se blíží a ta představa, co si obléknout, je nehorázná. Budu si muset zase něco svátečního přivézt od rodičů. Když jsme byly se sestrou hodně malé, tak jsme si rády oblékaly šatičky nebo sukničky s halenkami. Mamka nám den před vánocemi udělala na noc copánky, abychom měli krásně vlnité vlásky. Vždy jsme se na to těšily.

Celý den jsme se snažily nejíst, abycom viděly „zlaté prasátko“. Pokaždé nám mamka tvrdila, že se snídaně nepočítá až od oběda, abychom něco snědly a večer před večeří jsme prasátko vyhlížely. Já bohužel bramborový salát nikdy nejedla a nejím, takže mi mamka musela pokaždé dělat bramborovou kaši a tak je to dodnes. Aspoň dostal i náš pejsek večeři, jednou si to dovolit mohl.

Postupem času jsme oblečení neřešili, byli jsme už starší a tak jsme rychle snědli večeři a šli na dárky, to už pro nás Ježíšek neexistoval.

A jak je to teď poslední dva roky, kdy jsme s přítelem? Přítelovi rodiče si potrpí, abychom byli slušně oblečení. Samozřejmě nemusíme mít nic nobl a už vidím, jak přítel a jeho taťka mají u stolu kravatu. Vzít si prostě něco svátečního. Já šaty ani sukně nenosím, takže si beru nějaké společenské kalhoty a k tomu společenské triko. Do halenky by mě asi ani nikdo nedostal.

Přesto, že mi to nevyhovuje a s přítelem se neshodnu, tedy s jeho rodiči, tak se i tak obleču trochu společensky. Nejraději bych si vzala ryfle a nějaké triko, ale co bych pro ně neudělala. I jeho mamka mi musí dělat speciálně bramborovou kaši, a nijak jí to nevadí. Přeci nebudu o hladu. Naštěstí rybu jíst nemusíme a tak dělá k tomu i kuřecí řízky. Ryby bych se nikdy nedotkla a naši jí nedělali nikdy. U nás ji nikdo nejí, jenom táta rád chytá a pouští zpátky do řeky. Po veřeči se rozdávají dárky a potom se koukáme na televizi. Později večer se s přítelem vracíme k němu domů i s dárky.

Letos budeme muset prý přijet autem, abychom dárky měli jak odvézt. Buď jich bude tolik, že je nepobereme a nebo velké a těžké. Spíš počítám s tím druhým. Většinou nám kupují věci, které potřebujeme do naší domácnosti. Příteli tedy nezávidím, protože nebude moc tolik pít :-)

Přeji zbytek pěkného i když mrazivého dne

malinke-kote

S vámi asi nebude moc jednoduché vyjít. Ale budiž vám přečteno ke cti, že se přizpůsobíte alespoň tím oblečením

Reklama