Oslovili jsme pár známých tváří našeho šoubyznysu a zeptali jsme se jich, zda budou na Štědrý večer u tepla rodinného krbu, či u krbu jiného, a co budou mít ke štědrovečerní večeři. Klasiku, nebo exotiku?

zpěvačka Ilona Csáková

ilonkaaaaa

Na Štědrý večer budeme doma s rodinou, s manželem, dětmi a také s tchyní a tchánem. K večeři budeme mít rybí polívku, kapra, lososa a bramborový salát. Děti budou mít bramborovou kaši. A po večeři si dáme vánoční cukroví.

herec Pavel Trávníček

travnicekkkkkk

Na Štědrý večer budeme doma v domečku. České Vánoce jsou stejně ty nejkrásnější, kam bychom jezdili? Ještě když jsem byl malý, tak u nás v rodině se vždycky každý rok na Vánoce hrály koledy. Ale naživo. Měli jsme takový malý domácí kvartet, kdy já jsem hrál na piano, sestra na flétnu… i rodiče hráli. Moc rád bych tuto tradici obnovil, bohužel v záplavě CD a jiných hudebních nosičů už se mi to asi nepodaří.
A co budeme mít k večeři? Jako každý rok i letos budu dělat rybí polívku. Vlastně to vzniklo tak, že ji nikdo nechtěl dělat, že je s tím moc práce, tak ji dělám jenom já a umím ji opravdu výbornou. K tomu bramborový salát a rybu, a když se štědrovečerní večeře podaří, tak potom za odměnu dostanu i nějaký ten dárek. :)

bavič a moderátor Pavel Novotný

pavliknovotny

Na Vánoce se všichni pravidelně scházíme u mojí sestry, takže tam budeme i letos. Táta už je z nemocnice doma, tak tam budeme zaplaťpánbůh všichni. Jinak na Štědrovečerní večeři míváme rybí polívku, kapra a čtyři druhy bramborového salátu, protože já například přímo nesnáším v bramborovém salátu mrkev a celer, takže proto i více druhů.

herečka Gabriela Vránová

gabinkaaaaa

Každý rok býváme na Štědrý večer doma v Praze, střídavě u nás a střídavě u syna Ondry. Letos ale budeme po mnoha letech úplně poprvé všichni, i se synem Ondrou a jeho Alenkou u nás doma, tedy v Brně – Kohoutovicích. BratrStanislav prostě zavelel: Budete tady, šmitec a hotovo. Bratr je vynikající kuchař, takže co přesně připraví, netuším, ale určitě si dáme i starý maďarský zvyk: oplatek s medem a… česnekem. Abychom byli zdraví a bohatí. A po večeři ještě štrúdl, od mého bratra je ten nejlepší!

herečka Mahulena Bočanová

mahuuuuuuu

My budeme mít dvoje Vánoce, tedy i dvojí štědrovečerní večeři, protože Márinka bude letos poprvé po pěti letech u tatínka. Podruhé se pak celá rodina sejde v mém domě. Předtím jsme slavili Vánoce u sestry.
Ke štědrovečerní večeři budeme mít staročeské vánoční jídlo: kubu, pak klasicky rybí polívku, kterou vařím já, kapra, salát, také řízky a lososa.
Jinak já už jsem „sežrala“ celou jednu krabici vánočního cukroví, kterou jsem schovávala před Márinkou, a držím se, abych se nepustila i do těch dalších. Kamarádka mi ale poradila, ať dám všechno cukroví do mrazáku, do zmraženého se nepustím, to tak nechutná. :)

modelka a moderátorka Agáta Prachařová

praaaaaa

Štědrý večer budeme trávit doma, nikam nejedeme. Mám ráda klasické české Vánoce. A k večeři budeme mít klasiku, rybí polívku, salát a kapra.

houslový virtuos Jaroslav Svěcený

jarsvecccc

Konečně první den, 24 prosince, budu doma, protože den předtím i dny potom pořád koncertuju, takže Štědrý den i štědrý večer si odpočinu v klidu, v kruhu rodiny.
Ke štědrovečerní večeři budeme mít pravého jihočeského kapra, kterého ulovil můj tatínek, který je rybář, a dva druhy bramborového salátu. Jeden recept je manželčin a druhý jsme si přinesli z jednoho rautu, kde měli ten salát opravdu vynikající. Tak snad se nám podaří i ten druhý.

foto: archiv Žena-in a isifa.com

Reklama